reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

reklama
ojj jak zupa dyniowa to idzie jesień, tak mi zawsze kojarzy:-D tez czekam na przepis:tak:

Zuzu dobrze sie czuje, Pani do mnie ale ma Pani podziurkowaną żyłę jak sito, a ja do niej ze ja honorowy dawca to juz reka zahartowana. wyniki wieczorem, wiec się okaże co i jak, a w pon wizyta, toż to juz IIItrymest:szok:

Katiuszka jak synek?:eek:
Alex dalej masz szpital w domku, czy jest jakaś poprawa?
Aleksis jak samopoczucie, nadal trzymam kciuki wiec wiesz!
Muma no to Juleczka bedzie miała nowe wyrko, jaki kolor?
 
[h=3]zupa z pomarańczową gremolatą ( dyniowa)[/h][h=3]Składniki:[/h]

  • 1 kg dyni
  • 2 małe cebule
  • 2 łyżki masła
  • 1/2 l bulionu warzywnego
  • 4 pomarańcze
  • strąk chili
  • korzeń imbiru
  • sól
  • pieprz
  • cukier
  • garść pestek dyni

Dynię dzielimy na ćwiartki, po wyjęciu pestek kroimy. Cebule obieramy, siekamy i rumienimy na maśle. Dodajemy do niej dynię, dusimy razem, podlewamy bulionem. Gotujemy na wolnym ogniu pod przykryciem ok. 30 min. Ścieramy skórkę z 2 pomarańczy, odkładamy. Ze wszystkich owoców wyciskamy sok. Chili przecinamy na pół, wyjmujemy nasionka, strączek kroimy. Mieszamy z drobno posiekanym imbirem i skórką pomarańczową. Zupę miksujemy, dolewamy sok z pomarańczy. Przyprawiamy solą, pieprzem, cukrem. Podajemy z gremolatą i pestkami dyni.


PYYYYSZNA jest bo już zrobiłam :tak::tak:


SMACZNEGO
 
hej babolki, witam sie przelotnie i pozdrawiam wszystkie!!

Aleksis &&&&&&&&&&&&&&&&&&
Zuzu
dla glutkow moze byc taka zupka dobra, oczywiscie bez kilku skladnikow ;-)
 
katiuszka - daj znać jak wrócisz od doktorka - jeśli nie ma żadnych objawów to nie ma co dawać leków innych niż przeciwgorączkowe :sorry: No chyba, że ma... Buziaki dla Julusia:tak:
 
reklama
Do góry