reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

a tak w ogóle może macie pomysły na jakąś sałatkę pasującą do grilla ? muszę coś porobić na działkę bo głodomory się zjadą a ja nie mam weny ostatnio
młode ziemniaczki pokrojone na 4+ogromna ilość koperku posiekanego+ogórasy kiszone (lub malosolne) + (chyba jajko:zawstydzona/y:) trochę majonezu= pychota.. (wszystko pokrojone w grubą kostkę, nie drobniutko)
moja Siostra robi tzatziki - ja zawsze wyjadam bo uwielbiam smak czochu ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ani@k no Młoda wraca do rodziców to już postanowione więc nie ma już dyskusji sama chciała proszę bardzo ,ale wczoraj pokój jej sprzątałam po malowaniu bo zdecydowałam się w końcu skończyć i nie czekać aż się całkowicie wyprowadzi no i jakoś mi dziwnie teraz bo nie ma jej biurka i rzeczy połowę ,smutno mi a najgorsze jest to ,że nie mogę przestać myśleć o niej :no:a chciałabym ,bo w mądrych książkach jest napisane,że mam się wyciszyć przed starankami i myśleć o sobie :blink::sorry2: :***

ooo dobry przepis :)
katiuszka no wyniki się pogorszyły wszystko ładnie spadało a teraz znowu do góry poszło ,więc albo lek nie działa albo za mała dawka jutro będę wiedzieć jak nie to zmienię lekarza :baffled: a Ty swojego Julusia to stroisz kochana :tak:

Muma :*** no na pewno wie,ale kurde 8 prawie tygodni w duupu poszło .
 
Ostatnia edycja:
Ani@k dobry pomysl z tym kupnem w Pl, pod warunkiem, ze pojedziemy.....
co do chrzcin to ok rozumiem wszystko, ale po co pytac ksiedza jakich chrzestnych?? choc z drugiej strony to sa wymagane te glupie kartki, ze sie jest praktykujacym:baffled::baffled:

U nas ksiadz nic nie potrzebuje :) Katiuszka przyjedz ochrzcic Julka do nas :happy2:

Zuzanka moze trzeba zwiekszyc dawke ale co drugi dzien..wazne jest tez ft3 i ft4. Kurcze faktycznie jak endo tak sie bawi to szkoda czasu:baffled:

Ani@k fajny przepis, zrobilabym ale mam 2 ziemniaki w domu....
 
jutro z rańca zrobimy zakupy (eM ma wolne) i chyba sobie zrobię tą sałatkę.. będzie se stać w lodówie i będę często lodówkę odwiedzać ;-):-)

Zuza a może ta rozłąka to będzie jakiś 'punkt zwrotny'??? &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Gatto a np. przesyłka z PL nie była by tańsza??? nawet jakbyście mieli nie pojechać.. ale ja dziś kombinuję :dry: :-p
 
Gatto no szkoda czasu i kasy aby łazić co miesiąc do niej robić badania a i tak guzik z tego zobaczymy co jutro powie a jak nie to zmienię endo :tak:

Ani@k no punktu zwrotnego już nie będzie miała do Nas jak ona nie umie rozróżnić dobre chęci Nasze od "kazania "jej sprzątać w swoim pokoju czy uczenia się , miała już szansę nie ma drugiej ,oczy otworzy jak już będzie za późno ,mam nadzieję tylko ,że się nie zepsuje do końca :blink::no:
 
Muma mnie rozbroiła teoria, że niemowlaki przesypiają całe noce najpóźniej chyba w 6 tygodniu:szok: Podzieliła dzieci jakos na 4 typy, aniołki, średniaczki i jakieś jeszcze dwa...i podobno aniołki już kilka dni po porodzie potrafią przespać całą noc:baffled: no przecież położne każą noworodki budzić na jedzenie tak co 3-4 godz:baffled: Albo ja jestem ciemna, albo ona jakieś herezje sieje;-)
Gatto moja mama mieszka we Wiedniu i poszła tam do astriackiego kościoła (tak samo rzymsko-katolicki jak nasz polski) no i tam osoby bez bierzmowania, po ślubie cywilnym mogą być chrzestnymi. Niby jedno prawo, nie? nawet mieliśmy taki pomysł, żeby tam chrzcić, ale stwierdziliśmy, że za bardzo Młody będzie miał namieszane, bo akt urodzenia z Londynu, akt chrztu z Austrii, komunia w Polsce itp.
Za Waszą radą Julek śpi w leżaczku:tak: od czasu do czasu poruszam go nogą i śpi sobie smacznie
zuza masz rację co do siostry:tak: w końcu nie ma 5 lat, że nic nie rozumie, rozmawialiście z nią, kilka razy już robiła przymiarki do wyprowadzki, skoro tego naprawdę chce, jej wola - ale powrotu nie ma. Przecież nie będzie sobie chodzi raz tu, raz tam...musi się nauczyć, że jak podejmuje jakąś decyzję, to musi się liczyć z jej konsekwencjami. Nieraz pewnie dostanie po dupie...no ale takie jest życie...nie uchronisz ją przad całym światem, niech się uczy na swoich błędach. Ja wiem, ze jedno rozum, a drugie serce...i że Ci przykro, smutno itp....ale musisz się skupić na sobie, w końcu do obcych nie idzie, nie?:tak:
 
Ja już pogotowałam i popiekłam :tak:
katiuszka -już nie pamiętam czy to w tej książce było , żeby najpierw karmic a potem kąpać.. U nas to by była kąpiel ze specjalnym płynem do kąpieli ;-) no a potem ryk :happy2:
Ale jeśli komuś pomaga to dobrze :tak:

zuza
na pocieszenie powiem Ci w tajemnicy , że moja Jula super się uczy i jest ogarnięta z tym ale jeśli chodzi o porządek w pokoju, biurku, szafie to masakra i horror w jednym :angry::baffled: Sprząta tylko jak musi , tzn jak jej każę a czasem (nawet teraz) niby posprzątane a ja szafę otwieram i łubudubu wypada wszystko na podłogę:-p Kurka mam nadzieję, że jej przejdzie bo ja tak nie miałam (aż tak znaczy się ;-))..
Gatto napij się Coli - naprawdę pomaga jeśli nie probowałaś wcześniej na problemy żołądkowe:tak:

Ani@k ja też kocham czosnek i wampiry omijają mnie szerokim łukiem :tak:

Na TVN Style włąśnie babki zjadają swoje łożyska :szok::-D A jedna pije mocz:no::-D
 
Ostatnia edycja:
dokładnie katiuszka za swoje czyny trzeba ponosić konsekwencje ,a zwłaszcza,że jak teraz jest u siostry to cały czas wszystkim mówi,że ona się uczy a w e-dzienniczku ma mnóstwo nie obecności i 7 jedynek na koniec roku i nieklasyfikowana z wf jest :no: a mówi,że ona zda i ,że w e -dzienniczku kłamią i złe oceny wystawiają , bo ojciec chciał aby ona pojechała teraz do domu :tak: żeby nie siedziała po to aby siedzieć a ona się broni ,że ma poprawione oceny i że to co jest w e-dzienniku to jakieś bzdury . Nic zobaczymy na koniec roku ,bo później powie ,że przez to że ją zabraliśmy ze szkoły to Ona przez Nas nie zdała ,no to niech siedzi i zobaczymy ,a ja naprawdę muszę się sobą zająć bo wiecznie ze ściśniętym żołądkiem jestem ,całe życie przejmowałam się rodzeństwem a nie sobą ,chyba czas to zmienić :-:)blink::sorry2:


Muma ale Jula się uczy i to ważne jest , ja też kiedyś sama upychałam w szafach rzeczy aby na widoku nie było widać a jak szafę otwierałam to wszystko na łeb leciało :-Dale ogarniałam rodzeństwo ,gotowanie ,pranie a Ona nic ani nie pomaga ani się uczy chociaż jedno jakby robiła dobrze to wiadomo by było,że coś robi a ona nic :no: moja siostra teraz oczy też otworzyła i powiedziała,że nie dziwi się mi ,że na nią krzyczałam i nerwy mi puszczały bo u niej to samo jest tylko komp się liczy i nie pomaga i nie uczy się :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Ogólnie wiecie ja myślę, że za jakieś 10-15 lat grozi nam globalny ogromny kryzys. Młodzież ma postawę megaroszczeniową , niestety przeważnie 'dzięki' swoim rodzicom, nic im się nie chce, tylko komp i rozrywki. Jak tacy ludzie utrzymają firmy, system finansowy itp. Zostaną jednostki ale oni sobie nie poradzą.
Taką wizję niestety mam:baffled:
 
reklama
Muma tak to było w tej książce:tak:no u nas tez by mleko pływało w wanience:-D A ten program na Tvn Style juz oglądałam...dziwne zwyczje...A słyszałaś o nowej modzie, o tzn. porodzie lotosowym? jak dobrze pamiętam to nie odcina się pępowiny od dziecka tylko czeka aż sama uschie i odpadnie, to samo z łozyskiem. Wypowiadał się lekarz i mówił, zeto głupota, narażanie dziecka na infekcje, bo przecież ta tkanka ulega rozkładowi:baffled: mówił, że już zjadanie łożyska ma większy sens niż ten poród lotosowy. ehhh co te baby jeszcze wymyślą? niedługo będą same odgryzać pępowinę tak jak to robią inne ssaki:baffled:
 
Do góry