reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Krochmal z mąki ziemniaczanej.

Przygotowuje się go na tej samej zasadzie co kisiel. Czyli zagotowujemy ok. pół litra wody. Do szklanki w połowie napełnionej wodą wsypujemy dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiamy, następnie wlewamy roztrzepaną mąkę do wrzącej wody i ciągle mieszamy, aż zgęstnieje, odstawiamy z ognia.
 
reklama
Chcialam takze pochwalic sie najlepiej wydanymi 200zl :) Wypasiony lezaczek - bujaczek! Moj maly lezy i sie bawi a ja moge jak czlowiek cos ugotowac, pozmywac, pranie nastawic a maly lezy, bawi sie i sie cieszy sam do siebie :)))

u nas niestety leżaczek na razie na krótki czas zabawia nasze szczęście - jakieś 5 min w nim wytrzymuje - w porywach do 10ciu
a taki wypasiony leżaczek mu babcia kupiła... no właśnie babcia... moja teściowa - czyżby on znowu wiedział o tym i przejawiał tak awersję do niej??? :-)
 
dziewczyny piszę ku przestrodze, zjadłam dziś jagodziankę z myslą ze nic małej nie moze się złego stać oprócz lekko twardszej kupki (to był dzem jagodowy nie jagody). To było o godz 12:00, o godz 18 dziecko zwymiotowało na zielono:szok::confused::-( szok totalny i od razu do szpitala pojechalismy. Jak się okazało dziecko na taki własnie kolor uleje lub zwymiotuje jesli mama zje jagody:confused: szkoda tylko ze ja o tym wczesniej nie wiedziałam:-(
p.s wie któraś jak ugotować krochmal ? musze małej pupcię przemywać.
ja mialam tak samo pisalam chyba wczoraj wlasnie z jagodzianką tylko moj maly przez3dni nie umial kupki robic, tak sie meczył.i tez wymiotował

witam
U nas problemy z brzuszkiem:-( Kuba cały dzień płacze, pręży się, a kupki nie ma od niedzieli ( podobno u maluchów na mieszance może tak być nawet tydzień). Zmieniliśmy mleko na bebilon comfort dla dzieci z problemami z kolką i zatwardzeniem zobaczymy jaki będzie efekt:-( Na kropelki jest jeszcze za mały (2 tyg). Sama już nie wiem co zrobić
U nas maly meczyl sie 3dni, i tak samo robilam oklady, masaze, kladlam na brzuszkek pomoagalan\m nawet termometerem,itd, wkoncu poszlam z nim do lekarza i lekarka kazala odlozyc na ten czas wlasnie herbatke, caly czas bezskutecznie az wkoncu moja polozna poradzila by brzuszek posmarowac wokol pepuszka mascią z majranku i masowac zgodnie z ruchami zegara i po pol godziny byl pelen pampers! sama bylam w szoku.Balam sie w ogole uzyc tej masci bo pisalo na niej zeby smarowac przy katarze okolice nosa, no ale zaryzykowalam,wkoncu to rada osoby ktora ma doswiadczenie ;-)takze polecam
 
u nas niestety leżaczek na razie na krótki czas zabawia nasze szczęście - jakieś 5 min w nim wytrzymuje - w porywach do 10ciu
a taki wypasiony leżaczek mu babcia kupiła... no właśnie babcia... moja teściowa - czyżby on znowu wiedział o tym i przejawiał tak awersję do niej??? :-)

U mnie sie sprawdza wiec nie wiem jak mam odpowiedziec dyplomatycznie ;-)

Ada a ta masc to jakas gotowa do kupienia czy domowej roboty? Pytam by jakby co miec na czarna godzine :-) Swoja droga macierzynstwo to ciekawa sprawa - nigdy kupa, baki i bekanie tak mnie nie cieszyly jak teraz u mojego pierworodnego :-)
 
Valija To było pierwsze szczepienie od wyjścia ze szpitala, szczepionka skojarzona- krztusiec, błonnica, tężec, tylko nie jestem pewna czy te wszystkie 3 dzisiaj były i wr.
A ona jeszcze kazała mi to malutkie udeczko trzymac... :-(

A te leżaczki naprawdę super i takie praktyczne, trzeba będzie pomyślec nad takim.

Moja Niunia też już 4 dzień kupki nie robiła, muszę pomyślec o tej maści. Jak jutro nadal nic nie będzie to kupię taką, zaszkodzic na pewno nie zaszkodzi, a spróbowac warto, jakoś trzeba tym Maluszkom pomagac, są takie bezbronne, a już wogóle wtedy jak wielka baba podchodzi do nich z wielką skrzykawą, ja znowu o tym, ale ciągle siedzi mi to w głowie, nie wiem jak pójdę na następne.
 
Ostatnia edycja:
Karola - 5000 SPRZEDANYCH LEZACZEK FISHER PRICE L0539 + BON (708063697) - Aukcje internetowe Allegro i jestem zachwycona :) Maly sie pieknie bawi i najwazniejsze ze mozna go na chwilke w tym zostawic i np. pobiec zrobic siusiu :) Dzis nawet w tym usnal wie uwazam ze sukces podwojny :)

:-) świetnie że masz sprawdzony własnie taki, bo dokładnie nad takim myslałam... zwlaszcza ze moja Natala pewnie tez bedzie chciala skorzystac, to bez obaw bedzie mogła, bo do 18kg to jeszcze trochę ma...;-)
 
reklama
Co do jagodzianek, to chyba o tym pisałam na samym początku. Moja mała też miała problem, tylko na całe szczęście z kupką.
Szczepionki, brrrrr, ja szczepiłam Hanię Infanrix HiB i Synflorixem na pneumokoki. Nie wiem czy trafił mi się taki dzielny egzemplarz, czy co, ale mało płakała, przespała prawie cały dzień, nie miała ani gorączki ani nawet zaczerwienienia na nóżkach. Następnym razem chyba jeszcze zaszczepimy ją na rotawirusa i myślimy o meningokokach.
 
Do góry