reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

gryzandzia,
masakra!
ja tez Anie karmie piersia, z tym ze oduczylam ja nocnego jedzenia :)
jesli nadal masz ten problem to napisz do mnie na gg 3271584
 
reklama
Też zaczynałam od kasze,deserków,owoców,soczków.Teraz Justysia ma ponad 2 latka i je
absolutnie wszystko.Nie gotuję jej osobno.Je,to co my.Ma apetyt i nie mam z nią problemów
 
Moja Natala nie pije w nocy :no::-p:-), odkąd skończyła rok - jakoś sama zrezygnowała. W dzień jej menu wygląda tak:
8.30 (jak wstaje)270ml mleka z budyniem - pije bebiko
ok. 10 zjada np. parówkę, albo jakoś kanapeczkę, jogurt, jajecznicę...
12 - 12.30 - kaszka, albo zupka ok. 270ml z warzywkami, lub krupniczek, rosół, cokolwiek, co mamy na obiad, bo je to, co my :tak:. Staram się odchodzić od kaszek, dlatego jak jej daję w południe zupę, to popołudniu zjada nasze drugie danie :tak:).
ok. 17 - jak pisałam; nasze drugie danie np. ziemniaki + mięsko, albo spaghetti, co tam mamy, chyba że jest za tłuste, to wtedy robię kaszkę w południe, a potem zupka.
ok. 20.30 - mleko, 270ml.
W dzień jada także jakieś herbatniki, czasem pół jabłka uskrobanego łyżeczką, bo jak sama je, to po 2 gryzach wywala, a skrobane zje nawet połowę. Smakują jej nadal deserki i daję jej prawie codziennie, bo skoro nie je owoców pod inną postacią (oprócz jabłka), to chociaż niech te słoiczkowe zjada. No i do tego picie - herbatki, soczki, kompot :-p:rofl2:.
 
Mój starszy syn ma 7,5 roku i waży 18 kg. Moj mlodszy syn ma 1,5 roku i waży 10 kg. Bratowej córka ma 6 lat i waży tyle co moje chłopaki razem i lekarz powiedział, że mają jej ograniczyć jedzenie. A rodzice się cieszą, że ona dużo je. I tak i tak jest źle.
 
Dziewczynki a znacie jakies smaczne przepisy dla takich 2-3 latkow ? Chcialabym urozmaicic moje corce jadlospis, ale nie mam pomyslow :rofl2:
 
Ja przyznam, że nie gotuję oddzielnie, mała je to samo co reszta rodziny. Staram się poprostu, żeby posiłki były urozmaicone i w miarę lekkostrawne. Ostatnio ma długie zęby na warzywa, szczególnie surowych nie chce jeść :-(

Kasia_09 Twój synuś sporo waży, ale jest też bardzo wysoki jak na swój wiek. W siatkach centylowych mieści się z wagą i wzrostem w dzieciach 4-letnich :tak: Wagę ma proporcjonalną do wzrostu :tak: Wiem, że jest tylko 3 tygodnie starszy od mojej Oliwki (odezwałaś się raz niedawno u nas na lutym 2007). Moja Oli waży 15 kg i ma 93 cm wzrostu.
 
Witam,

moja córa tez je to co domownicy :tak:

Jeśli mamy ochotę na jakieś szaleństwo obiadowe, dziecku zawsze zostawiam kuraka z rosołku więc jak jej nie smakuje to ma alternatywę :tak:

Helenka ma 91 cm i 13 kg :rofl2:
 
reklama
Moja corcia tez je to co domownicy :-D zazwyczaj na kolacje je co innego i sniadanie, a i obiad czasami nie bo jej nie smakuje albo za ciezkie jak bigos czy cos.. i tak chcialabym cos pysznego dla niej wtedy zrobic :tak:
 
Do góry