reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

reklama
Kasia_z, mądra z Ciebie kobieta. Lubię czytać Twoje posty. Gratuluję drugiego synka o pięknym imieniu:-)

U nas się trochę ilościowo pozmieniało. Maciuś jest łakomczuszkiem, a ponieważ zaczyna chodzić to potrzebuje więcej, więc mu nie ograniczam. I tak:
6:00- 210 ml mleka z kleikiem ryżowym i niewielkim dodatkiem owoców ze słoiczka
9:30 - duuuuża kanapka (uwielbia pasztet, ale dostaje też z jajkiem smażonym na maśle, serkiem wiejskim itp)
12:30 - jak mi się uda "wmusić" to zje trochę owoców, jak nie to 150 ml mleka z kleikiem
15:30 - obiad (na ogół 200 g warzyw + obiad ze mną)
18:00 - 120 ml mleka z kleikiem na gęsto z dodatkiem owoców

Mam problem właśnie z owocami ostatnio. Kiedyś uwielbiał, teraz nie chce wcale. Jeśli zje w ciągu dnia kawałek banan i kilka łyżeczek słoiczkowych owoców to uważam to za sukces.
 
Ostatnia edycja:
Ja nie daję UHT tylko filtrowane - nie jest wtedy pasteryzowane w wysokiej temp. i mniej uczula. Łaciate robi tylko UHT. Daję AleMleko - można kupić np. w Tesco i jest w cenie zwykłego (inne filtrowane są dwa razy droższe). To jest 3,2%, dzieciom się nie powinno dawać chudszych.
A nafaszerowane chemią to żadne nie jest - te pasteryzowane w wys. temp (UHT) mogą uczulać ze względu na to, że białka pod wpływem wys. temp zmieniają konformację. Filtrowane nie mają tej cechy i są bardziej polecane dla dzieci, podobnie jak zwykłe pasteryzowane (te w worku co kiedyś były teraz nie wiem, czy są nadal), tylko zwykłe pasteryzowane trzeba przegotować, a filtrowane nie.

A jakie jest to mleko filtrowane?Bo my teraz kupujemy takie wlasnie pasteryzowane jedno-lub kilku dniowe no i takie trzeba gotowac.Nie chce podawac w kartonie bo Adas jak byl malenki to mial podejrzenie o alergie i dlugo byl na pepti.
Normalnie pije bebiko i nestle junior-a takie krowie podaje czasem-np kaszke manne na nim robie-wtedy wiadomo trzeba zagotowac.
 
Aha no i zapomnialam z tego wszystkiego:-p
Adas je tak
5-6 rano 150 ml mleka
9 sniadanie-kanapeczka,jajecznica lub kaszka gesta łyżeczka+herbatka-uwielbia miete,rumianek i zielona:tak:
po 12 zupka-nie wiem ile dokladnie,ale taka miseczka dla dzieci-zupki róznego rodzaju-praktycznie wszystko lubi:-)
po 16 jak wstanie-drugie danie
czasem kolo 18 sloiczek,owoc lub sok
po 20 210 mleka na kolacje
 
Witajcie :-)
Moja Noemi ogolnie mleka modyfikowanego nie pije od kiedy skonczyla rok...Dawalam na wieczor ale sama z niego zrezygnowala...Sloiczki tez skonczylismy dawac kiedy miala jakies 9-10 miesiecy...wtedy zaczela jesc obiady takie jak my...Oczywiscie gotowalam wtedy bardziej zdrowo :-) Moj pediatra stwierdzil ze skoro juz je to co my i nic sie nie dzieje to nie trzeba zmuszac dziecka do picia mleka...:tak: Ogolnie u nas wyglada tak ze sniadanie N:tak:oemi je o 8:30 w przedszkolu,w miedzy czasie maja wystawione w sali owoce i kto chce i ma ochote zajada,ok 12:20-12:30 jest obiadek (tak jej smakuje ze codziennie prawie slysze ze trzy porcje zjadla:szok:) a w domu to juz je kiedy jej sie podoba...Zazwyczaj zaraz po przyjsciu z przedszkola ok.13:40 zjada dwa monte...potem do wieczora tylko cos poskubie,a to owoc,a to platki na mleku,czasami sam ser,itd...ladnie kolacje je tylko zazwyczaj gdy jestemy gdzien na goscinie.np.u ktorejs z babc ...Ale rozwija sie prawidlowo 13,4kg-94cm... Mleko np. lubi wypic samo badz z kakaem z kubka...sama sie dopomina .czasami nawet pol litra potrafi wypic... Ogolnie jest fanka actimelkow i monte;-) ogolnie co do jedzenia to nie mamy problemow,bardzo lubi wazywa,owoce tez(najlepiej winogrona-te zajada codziennie) kazda potrawe ogolnie mi zje bez wybrzydzania-no chyba ze glodna nie jest...
 
Kira, ja widziałam w PL dwie firmy produkujące mleko filtrowane:
OSM Radomsko (Ale mleko) i Robico (Zimne mleko), wygladają tak:
images
oraz
images


Pozdrawiam!:happy:
 
Dzieki Kasia_z-tak mi sie własnie wydawalo ze to "zimne mleko"to takie troszke inne:-ppoczytalam sobie wczoraj na temat tych mlek-i jak zwykle na kazdy temat milion opinii:baffled:
Ale spróbuje-ciekawe tylko czy Adasiowi podpasuje
 
Cześć dziewczyny,
Czy jest wśród Was jakaś która karmi jeszce swoją pocieche cycem?
Ja nie umiem poradzić sobie z moim synkiem,cyc i koniec, do przekąski,do piciu,no i oczywiście do zasypiania a mamy 14 m-cy!!!! najgorzej jest w nocy karmienie o 2,4,7 a potem juz wisi na cycu do 8.
pomóżcie prosze
ja nie karmie cycem a le butla NIESTETY ok godz 3/4 w nocy 210 bebilon pepti + ociupinka kaszki i ok godz 7/8 rano 180 mleko z kasza

później to na śniadanie o ile nie wliczamy "żarcia" w nocy
ok godz
11-180 ml kaszka mleczno-ryżowa lub 2 paróweczki morlinki lub bakuś
14-owocek ze słoiczka
16/17-zupa warzywna
19-danie z mięsne (najczęściej w postaci kolejnej zupy bo tu mamy problem maly nie za bardzo chce grysc swoj obiad bo jak podjada z mojego to świetnie mu idzie)
21/22-180 ml kasza ml-ryż.

tak wiec sądze ze to jest żarłok bo w miedzy czasie skubnie jabłuszko lub bułeczki od mamusi

najgorsze ze dalej je w nocy i na dodatek nie chce mu sie gryśc obiadu ;/ nie wiem tez co poczac moze minie?? :/

ach i jeszcze dodam ze probowalam malego odstwic metoda zmniejszania ilości mleka ale jak doszlo do 2 miarek mleka budzil sie co pol godziny w nocy tak wiec porażka!
 
Ostatnia edycja:
ja nie karmie cycem a le butla NIESTETY ok godz 3/4 w nocy 210 bebilon pepti + ociupinka kaszki i ok godz 7/8 rano 180 mleko z kasza

później to na śniadanie o ile nie wliczamy "żarcia" w nocy
ok godz
11-180 ml kaszka mleczno-ryżowa lub 2 paróweczki morlinki lub bakuś
14-owocek ze słoiczka
16/17-zupa warzywna
19-danie z mięsne (najczęściej w postaci kolejnej zupy bo tu mamy problem maly nie za bardzo chce grysc swoj obiad bo jak podjada z mojego to świetnie mu idzie)
21/22-180 ml kasza ml-ryż.

tak wiec sądze ze to jest żarłok bo w miedzy czasie skubnie jabłuszko lub bułeczki od mamusi

najgorsze ze dalej je w nocy i na dodatek nie chce mu sie gryśc obiadu ;/ nie wiem tez co poczac moze minie?? :/

ach i jeszcze dodam ze probowalam malego odstwic metoda zmniejszania ilości mleka ale jak doszlo do 2 miarek mleka budzil sie co pol godziny w nocy tak wiec porażka!
Moja córcia starsza a też budzi się w nocy.
Pierwszy raz 23/24 a drugi 3/4
potem około 8-9 je kanapeczkę albo parówkę z chlebkiem lub jajeczniczkę
12 deserek albo danonek
14 obiadek zupa albo drugie(tego to je naprawdę sporo)
18.30 kaszka na gęsto 210 ml

Podobnie jak ty próbowałam odstawić jedzenie nocne poprzez zmniejszanie ilości mleka ale skutek był taki że budziła się co pół godziny
 
reklama
moja starsza córka jadła w nocy do 15 miesiąca - ale ja ja karmilam przed snem moim o 24 i spala do rana. i tak było od 6 miesiaca. Ale od 5 miesiąca była na Nutramigenie.
 
Do góry