reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

reklama
Mogę również prosić o email rjonek@o2.pl. Z góry dziękuje.
Mój synek ma półtora roku i wzasadzie nic nie chce jeść poza mlekiem. Nie wiem już sama co mam mu przygotowywać do jedzenia by zechciał chociaż spróbować czegoś innego.
 
Hejj ;-) Jestem tu Nowa i chcialam do was dołączyc moj synek jest z Maja 2007;-) co do mleka to u nas jest teraz najlepsze Bartuś pije samo mleczko w nocy lub przed snem..a w dzien i na sniadanie robie mu kakałko ...mam pytanie wasze dzieciaczki są na modyfikowanym czy na krowim? bo umy jeszcze pijemy modyfikowane ale nieraz jak robie płatki to daje malemu i nic mu nie jest mówi "pycha mleczko":-D ale problem jest w tym,ze on by cały czas chcial a przeciez jest za duzy juz na samo mleczko:zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :) jestem mamą 20 miesięcznej Viki i mam z nią mały problem....od 7 miesiąca przestała pic mleko modyfikowane i przeszłam z nią na kaszki i tak je je do dziś i na kolacje i na śniadanie..czasami zje też jajecznicę a jest taki uparciuch że nie chce gryźć więc obiadki dalej jej miksuję z tym że już rzadziej..poza tym wcina wszystko paluszki...wafelki także nie ma tak że nie gryzie wcale :) ... zauważyłam że ma powoli dość tych kaszek i nie mam pojęcia czym je zastąpić bo kanapki jeszcze nie zje....pomóżcie coooo ???? jak to u was wygląda ????
 
moze pozwól jej się pobrudzić, dosłownie posadź ja i michę i niech wcina jak sie da raczka, łyżeczka, jakąś zupkę a w niej np makaronik na początek, a później ziemniaczka, u nas długo Adrianek tez szedl na wygodniache i jadl tylko miksowane ale po malusku mu doslownie po jednym kartofelku dokladalam i zadzialalo a teraz najbardziej mu smakuje jak sam sie naje, narozwala narozwala ale tyle co potrzebuje zje, kaszki tez owszem zawsze je na kolacje bo po prostu bardzo lubi, ale jesli twoje maleństwo stwierdza ze to juz nudne mozesz jej np zaserwować płatki ryżowe z jogurtem, ja np wsypuje dwie lyzeczki mleka modyfikowanego zalewam 90 ml wody i zasypuje płatkami ryżowymi, tak nie az do pelna, wstawiam do mikrofalówki na jakieś 2 min, jak platki napęcznieją dodaje caly jogurt maly wciana az mu sie uszy trzesa :) lubi tez np otreby z jogurtem albo z owockiem ze sloiczka, albo ryz z jabluszkiem mozesz go troche rozgotowac zeby byl miekki moze zje, mysle ze jak jaczeczniczke zje to nie bedzie tak zle, tylko musisz trosze od niej wymagac:tak: powodzenia
 
reklama
Hej dziewczyny :) jestem mamą 20 miesięcznej Viki i mam z nią mały problem....od 7 miesiąca przestała pic mleko modyfikowane i przeszłam z nią na kaszki i tak je je do dziś i na kolacje i na śniadanie..czasami zje też jajecznicę a jest taki uparciuch że nie chce gryźć więc obiadki dalej jej miksuję z tym że już rzadziej..poza tym wcina wszystko paluszki...wafelki także nie ma tak że nie gryzie wcale :) ... zauważyłam że ma powoli dość tych kaszek i nie mam pojęcia czym je zastąpić bo kanapki jeszcze nie zje....pomóżcie coooo ???? jak to u was wygląda ????

A ja bym dawała kaszki jak długo chce(2 razy dziennie to nie tak dużo jeśli nie pije mleka),ale zmieniała np. dodatki,czasem sypnęła troszkę kakao,czasem owoce w kawałkach,typu banany.Może Sinlac?Choc dośc drogi,ale smaczny i moze zastapić mleczny posiłek,jest pełnowartościowy.Może naleśniki,albo racuchy z jabłuszkiem.
A może jednak skusi sie na mleczko np. w bidonie lub przez słomke z kubeczka,wtedy na śniadanko mozna dać kanapeczkę.
A jecie wspólne posiłki?Dzieci wtedy chętniej jedzą,szczególnie jak moga sami sobie zrobić kanapeczkę(tak było u nas).
Zdecydowanie jednak przestałabym miksowac obiadki,przecież to prawie dwuletnie dziecko.
:tak:

Acha,a czemu nie je kanapki?Nie lubi chleba?Ja miałąm taki sposób,że dawałąm w kawałkach wędlinę,jakieś warzywko,czy ser,a do tego pieczywo chrupkie.Z czasem mój synek polubił kanapki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry