reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik testu Pappa, mimo młodego wieku

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.
 
reklama
Ja wyniki miałam po 5 dniach (w tym czasie oczekiwania był tez weekend) także myśle ze lada chwila już będziesz miała wyniki i na pewno będą dobre:) daj znać jak już będzie wynik trzymam kciuki 👍😉
Właśnie dzwonili do mnie, że już są... z nerw trzęsę się jak galareta... mąż mówi "jedź sama jak chcesz" (bo uzgodniliśmy, że jedziemy razem), ale choćbym chciała to boję się w tym stresie wsiadać za kółko. O 15:00 jedziemy do Warszawy je odebrać. Pewnie napiszę tu jak już się uspokoję po odczytaniu. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.
 
reklama
Cześć Dziewczyny, opiszę też moją historię, gdy czekałam na swoje wyniki wasze komentarze przynosiły mi ulgę i nadzieję że będzie dobrze ☺️Miałam pierwsze badania prenatalne,gdzie po USG wszystko było prawidłowo byłam szczęśliwa,aż do wyników nieszczęsnych wyników z krwi PAPPA, gdzie okazały się złe wyniki z krwi i moje prawdopodobnie wyniosło 1:89. Mam 34 lata moja pierwsza ciąża. Chcieli mnie dać odrazu na amniopunkcje ale po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się na test Nifta i po okropnych 9 dniach oczekiwania na wynik dzisiaj dostałam informację,że ryzyko choroby jest niskie i będzie dziewczynka ❤️Ogromną ulga i szczęście. Dlatego trzymam kciuki za każdą z Was, która przechodzi przez to samo i czeka na wynik ❤️
 
Cześć Dziewczyny, opiszę też moją historię, gdy czekałam na swoje wyniki wasze komentarze przynosiły mi ulgę i nadzieję że będzie dobrze ☺️Miałam pierwsze badania prenatalne,gdzie po USG wszystko było prawidłowo byłam szczęśliwa,aż do wyników nieszczęsnych wyników z krwi PAPPA, gdzie okazały się złe wyniki z krwi i moje prawdopodobnie wyniosło 1:89. Mam 34 lata moja pierwsza ciąża. Chcieli mnie dać odrazu na amniopunkcje ale po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się na test Nifta i po okropnych 9 dniach oczekiwania na wynik dzisiaj dostałam informację,że ryzyko choroby jest niskie i będzie dziewczynka ❤️Ogromną ulga i szczęście. Dlatego trzymam kciuki za każdą z Was, która przechodzi przez to samo i czeka na wynik ❤️
To naprawdę wspaniale, że najgorsze już za Tobą i skończyło się dobrze. Wszystkiego co piękne życzę!
 
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.
Ja miałam ryzyko 1:39 trisomia 21. Rozpacz, łzy,stres przez 3tygodnie, do czasu otrzymania wyników amniopunkcji. Kariotyp prawidłowy męski 🙂🥳
 
To faktycznie wyższe ryzyko niż u mnie i to w tak młodym wieku, ale cudownie, że Twój synek urodził się zdrowy! Ja wciąż czytam i szukam pocieszenia, żeby iskierka nadziei, że jest wszystko dobrze, wciąż się tliła.
U mnie papa wykazały 1:39 trisomia 21. Płacz, stres, masakra, dziś odebrałam wyniki amniopunkcji. Kariotyp prawidłowy męski 🙂🥳
 
reklama
Witam wszystkich,

Poniżej moja historia, która może komuś pomóc:

Byłam w ciąży w wieku 39 lat, wyniki testu pappa b. złe, USG natomiast nie wykazywało żadnych nieprawidłowości.

Przezierność karku NT 2,10mm

Wolne B-hCG 101,49 IU/l = 3,147 MoM

PAPP-A 0,845 IU/l = 0,325 MoM

Trisomia 21 r. podst. 1:103, skorygowane 1:6

Trisomia 18 r. podst. 1:255 skorygowane 1:3486

Trisomia 13 r. podst. 1:800 skorygowane 1: 1681

Jak widać mocno zwiększone ryzyko trisomii 21, nie będę tu pisać co przeżywaliśmy. Po przeczytaniu wielu forów natrafiłam na podpowiedź skorzystania z pomocy genetyka, aby dokładnie obejrzał nasze maleństwo na USG. Trafiliśmy do Dr Dudarewicza wspaniałego człowieka i b. dobrego specjalistę. Na USG nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości, ale nie dawał gwarancji 100% dlatego wykonaliśmy również amniopunkcję w szpitalu Matki Polki w Łodzi (wyniki b. szybkie, przyspieszone), chociaż byliśmy zdecydowani na komercyjny szybki test NIFTY itp. Ponoć złe wyniki to statystyka wynikająca m.in z wieku, może być również z problemami z łożyskiem, a także z mięśniakiem, który miałam na macicy. Jedna dziewczyna pisała, że jeżeli test Pappa jest zły, ale wyniki USG wraz z wynikami serca dziecka są ok to są duże szanse, że finalnie wszystko będzie w porządku; ponoć prawidłowe echo serca jest tu kluczowe. Nie jestem lekarzem więc nie piszę fachowym językiem, moja rada jest taka, aby jak najprędzej udać się ponownie do dobrego specjalisty genetyka, który będzie w stanie dokładnie zbadać maluszka i ocenić czy widać jakiekolwiek nieprawidłowości.

Wyniki amniopunkcji były prawidłowe i dziś mamy zdrową córeczkę.

Mój przypadek pokazuje Wam, że zawsze trzeba mieć nadzieję i nawet tak złe wyniki nie muszą oznaczać najgorszego.

Mam nadzieję, że moja historia da nadzieję chociaż jednej osobie 🙂

Pozdrawiam!
 
Do góry