reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik testu Pappa, mimo młodego wieku

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.
 
reklama
Witajcie moje wyniki : Wysokie ryzyko Trisomii 18 (1:231) oraz niskie ryzyko Trisomii 21 ( 1:4237 ) oraz Trisomii 13 (1:1477)

Wolne B-hCG 9,0 odpowiada 0,232MoM
Pappa 0,730 IU/ I odpowiada 0,497 Mom

Trisomia 21 1: 212 ryzyko skorygowane 1:4237
Trisomia 18 1:489 ryzyko skorygowane 1:231

Jeśli ktoś może pomoc to poproszę
 
reklama
Witajcie moje wyniki : Wysokie ryzyko Trisomii 18 (1:231) oraz niskie ryzyko Trisomii 21 ( 1:4237 ) oraz Trisomii 13 (1:1477)

Wolne B-hCG 9,0 odpowiada 0,232MoM
Pappa 0,730 IU/ I odpowiada 0,497 Mom

Trisomia 21 1: 212 ryzyko skorygowane 1:4237
Trisomia 18 1:489 ryzyko skorygowane 1:231

Jeśli ktoś może pomoc to poproszę
Ja mogę tylko powiedzieć żeby się w ogóle tym testem nie sugerować. Mam 36 lat, 2 poronienia i złe wyniki krwi i ryzyko downa wyszło mi aż 1 do 29. Lekarz od razu kazał amniopunkcje. Nie zgodziłam się, zrobiłam test harmony ( wolne płodowe dna) i wynik to mniej niż 1 do 10 000. A stresu się tyke najadlam! Proponuje zrobić od razu test genetyczny, zamiast badań inwazyjnych. Ogromną ulga
 
Ja mogę tylko powiedzieć żeby się w ogóle tym testem nie sugerować. Mam 36 lat, 2 poronienia i złe wyniki krwi i ryzyko downa wyszło mi aż 1 do 29. Lekarz od razu kazał amniopunkcje. Nie zgodziłam się, zrobiłam test harmony ( wolne płodowe dna) i wynik to mniej niż 1 do 10 000. A stresu się tyke najadlam! Proponuje zrobić od razu test genetyczny, zamiast badań inwazyjnych. Ogromną ulga
No nie. Bo harmony, które zapewne przyszłaś zareklamować, to dalej statystyka. Jakby wyszedl zły wynik i tak zalecaliby amniopunkcję.
 
No nie. Bo harmony, które zapewne przyszłaś zareklamować, to dalej statystyka. Jakby wyszedl zły wynik i tak zalecaliby amniopunkcję.
Nie przyszłam niczego reklamować, bo to może być każdy inny test, bez wzgledu na producenta testu. Ponieważ przeczytałam setki postów na forum, które dodały mi otuchy po złym wyniku pappa, stwierdziłam że założę tu konto, tylko po to zeby opisać mój przypadek i innym również dodać otuchy. Oczywiście, że jakby wyszedł zły wynik, zrobiłabym amniopunkcje, ale tak się nie stało.
 
Cześć :) Obiecałam sobie, że opiszę także swoją historię, żeby dodać otuchy wszystkim dziewczynom, które otrzymały zły wynik badania prenatalnego z krwi. Mam 29 lat, jestem w pierwszej ciąży, w rodzinie brak chorób genetycznych. Zrobiłam badania prenatalne, z USG wszystko w porządku, NT 1,43mm, kość nosowa obecna, przepływy OK. Wiek ciąży z USG 12t+6 dni. Po tygodniu otrzymałam wynik badań krwi i tutaj już nie było tak wesoło. Wolne beta- HCG wyszło za wysokie: 127,9 IU/l, co odpowiada 3,65 MoM. PAPP-A w normie, 0,567 MoM. Ryzyko trisomi 21 wzrosło do 1:155. Słyszałam już wśród znajomych i nawet rodziny o przypadkach, kiedy badanie z krwi wychodziło źle, a dalsza diagnostyka pokazała, że dziecko jest zdrowe, ale i tak otrzymując taki wynik u siebie ciężko być spokojnym. Byłam na konsultacji u lekarza, który wykonywał badanie prenatalne, jednak za wiele mi nie powiedział, jedynie co mogę teraz zrobić i, że wg niego ryzyko mniejsze niż 1% to nie jest dużo. Zdecydowałam się praktycznie od razu na wykonanie badania SANCO, które można wykonać nawet w wybranych punktach Diagnostyki. Koszt badania nie jest mały, bo obecnie to 2300 zł, ale moim zdaniem bardziej uzasadniony niż wykonywanie aminopunkcji (oczywiście jeżeli jest taka możliwość, ponieważ kwota jest bardzo wysoka). Na wynik badania czekałam 6 dni roboczych i okazało się, że oczekujemy ZDROWEJ dziewczynki :) Przez ten czas niepewności i oczekiwania na wynik badania dużo czytałam i wiele otuchy dodawały mi historie dziewczyn, którym wyszły złe wyniki badań z krwi i które szczęśliwie się zakończyły. Osobiście znam lekarzy ginekologów, którzy swoim partnerkom odradzają wykonanie badań prenatalnych, a od razu kierują je na badanie SANCO/NIFTY, wiedząc jak duże ryzyko otrzymania złego wyniku niesie za sobą wykonanie tych badań, nie mówiąc już o ogromnym stresie, który źle wpływa na całkowicie zdrowe i prawidłowo rozwijające się dziecko.
Dziewczyny, głowa do góry, też przechodziłam przez to co Wy, ale mam nadzieję, że moja historia doda Wam trochę wsparcia i będzie kolejnym dowodem na to, że zły wynik badania z krwi tak na prawdę nic nie oznacza !
Hej. Mam dokładnie taki sam przypadek jak Ty. Wiek i wyniki badań niemal identyczne, ryzyko 1:154. Obecnie czekam na wyniki testu panorama. Czy lekarz wyjaśnił ci kiedyś co było przyczyną tak wysokiej bety, skoro dziecko jest zdrowe? Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
Hej. Mam dokładnie taki sam przypadek jak Ty. Wiek i wyniki badań niemal identyczne, ryzyko 1:154. Obecnie czekam na wyniki testu panorama. Czy lekarz wyjaśnił ci kiedyś co było przyczyną tak wysokiej bety, skoro dziecko jest zdrowe? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Co u Ciebie wyszło? Podejrzewam, że wszystko ok i nifty Cie uspokoiło?
 
reklama
Do góry