reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik testu Pappa, mimo młodego wieku

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej wszystkim, mam pytanie ,może któraś z was miała podobną sytuacje. Jestem aktualnie na początku 13 tygodnia ciąży. Wszystko było idealnie do momentu wykonanie testu Pappa z krwi do badań prenatalnych. Na usg wszystko idealnie, maluch 57mm, przezierność karkowa w normie 1,4, kość nosowa widoczna, wszystkie inne parametry jak serduszko i reszta narządów, tętno w przewodzie żylnym też dobrze. Problem zaczyna się po analizie moich badań krwi. Beta 137,400 IU/l co odpowiada 2,8030 Mom, białko A-1,070 iU/l odpowiada 0,4658 mom. Jak widać beta zawyżona a biało niskie. Takie parametry występują z podejrzeniem u dzieci z trisomią 21. Bardzo się martwię. Dodam, że mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, jestem bez nałogów, nie biorę i nie brałam żadnych leków, łykam jedynie kwas foliowy. Ciąże znoszę dobrze, prócz okropnej nadwrażliwości na zapachy przez które jestem senna i mam mdłości. W mojej rodzinie ani mojego męża nie było nigdy chorób genetycznych. Poprzednie badania morfologia, tarczyca i cukier wyszły mi bardzo dobrze dlatego sama nie wiem skąd u mnie taka zła Pappa :-( :(. Ryzyko trisomi 21 po badaniach prenatalnych wynosi u mnie 1;341. Płakałam cały weekend. Zdecydowałam się z mężem na badanie Nimfy z krwi. Dziś pobrano mi krew, czekam na wyniki.Ten czas oczekiwania jest dla mnie katorgą, nie wiem co mam myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację bądź słyszała o podobnej sytuacji.
 
reklama
reklama
Witam dziewczyny. Jestem świeżo po usg i teście pappa. Lekarz stwierdził, że usg idealne, wszystkie parametry prawidłowe. Zaniepokoił go fakt bety 2,9067 Mom przy Papp 0,9275. W związku z tym ryzyko trisomii 21 z podstawowego 1:564 jest 1:1057. Moj wiek 31 lat. Lekarz powiedział, że zostawiłby to w spokoju, że przy tym obrazie usg nie ma zastrzeżeń, ja jednak się martwię i myśle o teście nifty. Przezierność 2,04. Jakie jest wasze zdanie?
 
Cześć wszystkim. Z tej strony tym razem (przyszły) tata :)
Piszę bo przechodziliśmy ostatnio z żoną to co wiele z Was w tym temacie. Nie ukrywam, że lektura tego tematu w pewnym momencie trochę mnie pokrzepiła, więc i ja chcę się podzielić nadzieją z resztą w złej sytuacji.

U nas USG prenatalne w normie, przezierność karkowa 1,28 i do tego widoczna kość nosowa. Zero zastrzeżeń.
Pappa zrobiona chyba dwa dni później. Oczekiwanie na wyniki przedłużało się. Wiedzieliśmy od znajomych, że też chwile na nie czekali więc byliśmy cierpliwi. Cierpliwość skończyła się po miesiącu. Żona zadzwoniła na infolinię i okazało się, że wyniki są już od dłuższego czasu, ale nie są widoczne w aplikacji! Przez jakiś zjeb...y błąd w systemie poznaliśmy wyniki z dużym opóźnieniem... i były nieprawidłowe. Nie pamiętam już z głowy dokładnych jednostek, ale prawdopodobieństwo, już z uwzględnionym USG i nienajstarszym wiekiem żony (29) wynosiło 1 do 96.

Wystraszyliśmy się okropnie i od razu pojechaliśmy na wizytę do prywatnej klinki. Lekarz sprawdził obraz USG skupiając się głównie na pracy serca. Nie znalazł na szczęście nieprawidłowości. To jednak nadal nie jest gwarancja, że wszystko będzie ok i zalecił test Nifty pro. Zrobiliśmy go bez zastanowienia na miejscu. Wynik przyszedł po 6 dniach (z sobotą i niedzielą włącznie). Wynik? Niskie ryzyko trisomii21, a dokładniej jeden do ponad 8 mld i 200 mln!

Jak widzicie zła pappa to nie wyrok! Nie dajcie się pochłonąć czarnym myślom. Odganiajcie je, zróbcie test genetyczny i oczekujcie na dobre wyniki. Nam się udało :)
Teraz trzymajcie kciuki za zdrowy poród :)
 
Czekajacanaszczescie:
Dałaś mi nadzieję. Od wczoraj żyję w ogromnym stresie. Badanie prenatalne usg bardzo dobre, kość nosowa jest, NT w normie, pozostałe narządy też po teście pappa ryzyko T21 1:66. Załamanie totalne, niepewność. Zdecydowałam się na zrobienie testu Sanco. Potem zamierzam podjąć decyzję o ewentualnej amniopunkcji. Siedzę i czytam podobne historie na forach. Ciężko się zebrać w sobie.
 
Witam .Jestem z takim samym wynikiem usg w porządku, wiek 28. ,krew bhcg 3,3 mom,papa 0.46 .Nie było łatwo bo pierwszy lekarz powiedział ze mózg jest asetryczny i nie podoba mu się to dziecko ,ryzyko 1:44
Natomiast następnego dnia zdałam SANCO i byłam u innego ginekologa gdzie dobre usg ryzyko 1:64.
Chciałam spytać jak u Pani wyglądała sytuacja dalej?
Witam dziewczyny. Jestem świeżo po usg i teście pappa. Lekarz stwierdził, że usg idealne, wszystkie parametry prawidłowe. Zaniepokoił go fakt bety 2,9067 Mom przy Papp 0,9275. W związku z tym ryzyko trisomii 21 z podstawowego 1:564 jest 1:1057. Moj wiek 31 lat. Lekarz powiedział, że zostawiłby to w spokoju, że przy tym obrazie usg nie ma zastrzeżeń, ja jednak się martwię i myśle o teście nifty. Przezierność 2,04. Jakie jest wasze zdanie?
Bjvbjbvjb
 
Witam .Jestem z takim samym wynikiem usg w porządku, wiek 28. ,krew bhcg 3,3 mom,papa 0.46 .Nie było łatwo bo pierwszy lekarz powiedział ze mózg jest asetryczny i nie podoba mu się to dziecko ,ryzyko 1:44
Natomiast następnego dnia zdałam SANCO i byłam u innego ginekologa gdzie dobre usg ryzyko 1:64.
Chciałam spytać jak u Pani wyglądała sytuacja dalej?

Bjvbjbvjb
Jeśli masz tak wysokie ryzyko oraz masz nieprawidłowości w USG (poprzednie kobiety w tym wątku nie miały), to nie powinnaś rozważać żadnych testów typu nipt (jak sanco, nimfy itd). Jedyne, co powinnaś rozważyć w tej chwili to amnio - lekarz genetyk powinien Cię pokierować jakie dokładnie. Możesz je zrobić, ale nie musisz - to Twoja decyzja. Warto ją przegadać z lekarzem, poznać zalety i możliwe komplikacje.
Trzymam kciuki
 
Witajcie, wczoraj otrzymałam wynik pappa i przeżywam najgorszy czas w życiu . Mam 46 lat .. jestem w ciąży z 4 dzieckiem wszystkie zdrowe, dwa usg wszystko super aż lekarz powiedział ze w tym wieku nad wyraz dobrze i pappa .. 1:4 zd ..
załamałam się : wolne bhcg 3,591 MoM, pappa 0,599 .. co myśleć ?? Zdecydowałam się na sanco ale
boje się ze to już wyrok … proszę odpiszcie
 
Trzymaj się. Ten wynik to jeszcze nie wyrok. My przeżywaliśmy to samo. Ten test jest niestety mocno uzalezniony od wieku. Pójdź jak najszybciej to dobrego lekarza na USG żebyś miała porównanie do obecnego. Ja też tak miałam że usg bylo dobre, a pappa 1:6 zd wiek 39 lat. Sanco albo amniopunkcja daci spokój. Ja pojechalam na amniopunkcje bo mialam gwarancje przyspieszonych wyników a tak pewnie tez bym robila testy w stylu sanco. Trzymaj się i działaj.
 
reklama
Do góry