reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

Właśnie wybieram się we wrześniu do innego lekarza.
Mnie cały czas boli brzuch na dole, piersi całe oba i głowa.
Do tego jestem senna. Biorę te tabletki ponad 2 lata i bez rezultatu.
Okres jak na lekarstwo. Powoli się załamuje.
Dobrze, ze mam faceta przy sobie który podtrzymuje mnie na duszy.
Do tego mam problemy z cerą jak pisałam w innych postach.
Mi zawsze wychodziło na USG powiększone jeden jajnik(zawsze inny) albo dwa odrazu. Raz miał narośl na jednym jajniku a samo ustąpiło.
Miałam robione rok temu wszystkie badania hormonalne.
Przy jednym bierze się tabletki 2 to byłam na te tabletki uczulona.
Czułam się pobudliwa i jakoś dziwnie.
Wyniki wyszły źle. Mam za dużo męskiego hormonu. Za mało kobiecych.
Mam owłosienie duże. Strasznie wypadają, przetłuszczają się szybko (muszę myć co 2 dni) i mam łupież włosy. Nie mogę trafić na właściwy szampon i odżywkę. Aktualnie używam szampon Clean jest ok.
Jeszcze choruje na astmę i alergie. Ciężko jest.
Bardzo bym chciał mieć dziecko. Marzymy mi się dziewczynka Gosia.
Moim zdaniem to wszystko zależy od leku i lekarza. Który trafi właściwy lek po którym schudnę i będę miała właściwy okres oraz zajdę w ciążę.
 
reklama
Karolina to dlaczego nie zgłosiłaś lekarzowi że się źle czujesz?Cilest nie obniża mękich hormonów to zwykły lek antykoncepcyjny.Teraz już jest dużo innych łafgodniejszych leków.Na obniżenie męskich hormonów jest steryd dexametazon i przepisują również Diane.Dobrze że zmieniasz lekarza.
 
Brałam Dianę to obniżył mi ten lek cukier i zaczęło serce wariować.
Wylądowałam przez to wszystko w szpitalu.
Kazali odrazu odstawić ten lek. Wtedy zaczęłam brać Cilest.
Lekarka stwierdziła, że zawsze tak jest przy tym leku.
Chodzi mi o objawy niepożądane. Mówiła dalej mam go brać. Nic ją nie interesowało.
 
Ja też cierpię na zespół policystycznych jajników od 3 lat.
Leczę się u endokrynolog=ginekolog w Gdyni.
Niestety nie jestem zadowolona z tego leczenia.
Przytyłam ponad 10 kg przez branie hormonów.
Aktualnie biorę Cilest przez 3 tygodnie 7 dni przerwy i 3 tygodnie znowu.
Okres mam kilka kropli. To jest coś strasznego.
Lekarka powiedziała mi, ze nie będę miała dzieci.
Powiedziałam o tym mojemu chłopakowi to się przeraził.
P otrzymuje mnie na duchu, ze nie będzie tak źle i będziemy mieć dzieci.
Tylko jak już będziemy mieć to dzięki hormonom mogę mieć bliźniaki lub więcej.
Jakie bierzecie tabletki?? Czy jest ktoś z Gdyni?? Szukam dobrego lekarza z tej okolicy. Chce schudnąć tylko nie wiem jak. Jak przestaje brać lek to chudnę 2 kg a jak znowu zacznę po 7 dniach to przytyje 2-3 kg. Mam tego dojść.


A czy Ty starasz sie o dziecko czy tylko planujesz na przyszlosc i juz na zas boisz sie, ze nie bedziesz miala dzieci :confused: Mnie lekarz tez powiedzial, ze nie bede miala dzieci :baffled: a jakos mam..... wiec zanim nie zaczniesz sie intensywnie starac o dziecko nie wiesz czy bedziesz mogla miec dzieci.......czy tez nie...

Zreszta co za pierdola z tymi blizniakami..... moze od razu trojaczki bedziesz miala? A moze jedno i drugie????

A tak wogole to my sie chyba znamy tylko w poprzednim wcieleniu mialas inny nik :baffled::confused:
 
Ja też cierpię na zespół policystycznych jajników od 3 lat.
Leczę się u endokrynolog=ginekolog w Gdyni.
Niestety nie jestem zadowolona z tego leczenia.
Przytyłam ponad 10 kg przez branie hormonów.
Aktualnie biorę Cilest przez 3 tygodnie 7 dni przerwy i 3 tygodnie znowu.
Okres mam kilka kropli. To jest coś strasznego.
Lekarka powiedziała mi, ze nie będę miała dzieci.
Powiedziałam o tym mojemu chłopakowi to się przeraził.
P otrzymuje mnie na duchu, ze nie będzie tak źle i będziemy mieć dzieci.
Tylko jak już będziemy mieć to dzięki hormonom mogę mieć bliźniaki lub więcej.
Jakie bierzecie tabletki?? Czy jest ktoś z Gdyni?? Szukam dobrego lekarza z tej okolicy. Chce schudnąć tylko nie wiem jak. Jak przestaje brać lek to chudnę 2 kg a jak znowu zacznę po 7 dniach to przytyje 2-3 kg. Mam tego dojść.

Cześć Karolina86

Też mieszkam w Gdyni i w naszym mieście jest sporo dobrych lekarzy, a w Gdańsku jest Klinika która pomaga w leczeniu bezpłodności- więc jeżeli pragniesz dziecka to ją polecam.
 
Tak mi lekarz powiedział, że jak już będę miał to bliźniaki lub więcej. To jest powód brania hormonów. Ja wybieram się we wrześniu do dr Kubika. Polecony przez osobę z tego forum.
 
Aktualnie nie planuje dziecka. Tylko chcę mieć regularne miesiączki i chcę schudnąć.
Jakich specjalistów endokrynologów-ginekologów byś mi poleciła z Gdyni?? Słyszałam dobre komentarze o dr Butalewicz i dr Kubik. Większość endokrynologów jest od tarczycy. Ja mam w porządku TSH 1,2. Taki lekarz mnie nie interesuje.
 
reklama
Karolina a który lekarz tak Ci powiedział??? Kobieta która pragnie dziecka, nie zastanawia się czy urodzi jedno czy więcej dzieci. Myślę że chyba jeszcze nie jesteś gotowa na ciąże.
 
Do góry