reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

Dziewczyny pisze do Was zeby niektore chociaz na duchu podnieść.
4 lekarzy stwierdziło u mnie PCO. Niektorzy pkusili sie ze nie bedzie dzieci. W przeszłosci borykalam sie jeszcze z hiperprolaktynemią.
Nie mialam owulacji. Zapisywano mi tabletki antykoncepcyjne bo bez nich to nie mialam 6mies nawet miesiączki. W tamtym okresie < wykryto pco majac 15 lat> nie bylo to dla mnie dramatem bo nie chcialam mieć dzieci. Zbadano mi rowniez tarczycę i okazalo sie ze mam wole guzkowate ktore tez blokuje pracę jajników. Trafiłam do Pani doktor ktora przepisała mi 6 mies kurację ESTROFEMEM i wyregulowalam poziom prolaktyny i hormony tarczycowe. Po miesiacu od konca kuracji zaszlam w ciązę. W maju tego roku bylam u dwoch lekarzy bo znowu okazalo sie ze miesiaczki sa neieegularne co 50 dni. Znowu pelno pecherzy na jajnikach i diagnoza ze na razie nie zajdę w ciążę muszę się leczyc. A tu psikus byllam juz we wczesnej ciąży.

Takze glowa do gory kochane. Doczekacie się swoich fasolek. U mnie duzy luz psychiczny zadziałał...<tak mysle>:)
 
reklama
przepraszam dziewuszki ze tak sie wam wcinam w watek. ja tez mam PCO i endometrioze...w Pl mialam 2 operacje zanim ukonczylam 18 rok zycia:dry::sorry: juz wtedy lekarz mowil ze im pozniej sie zdecyduje tym trudniej bedzie...ja sie nie sluchalam bo po co:tak:jak sobie wkrece to dopiero bedzie problem. o pierwsza ciaze staralismy sie (i to nagminnie hehe) ok 10 mcy..(poronilam ale przyczyny byly zupelnie niezwiazane z PCO czy tego typu sprawami) pozniej odpuscilismy na dluugi czas i po 3,5 roku (staran i niestaran bo nie zabezpieczalismy sie ale tez czasem omijalismy daty teoretycznych dni plodnych) wyszly dwie kreseczki na tescie:-D teraz mieszkam w UK wiec tu lekarz tylko morfologie zrobil na potwierdzenie ze cos sie u mnie dzieje i to tyle. juz ze 3 razy mialam torbiel powyzej 5 cm i karetka mnie wiozla doszpitala. za kazdym razem (proponowali oczywiscie zabieg, wrecz namawiali) wychodzilam na wlasne rzadanie i sie wchlanialo samo na szczescie. ( w pl 2 operacje bo pekl mi torbiel 12 cm srednicy:szok: ktorego pani ginekolog 3 dni wczesniej nie znalazla podczas badania:wściekła/y:) teraz mam sliczna zdrowa corcie :-) takze dziewuszki nie poddawac sie i nie dac sie negatywnym myslom..ja zaszlam w ciaze przy kolejnym terminie owulacji zaraz po tym jak podjelismy decyzje ze odpuscimy sobie dzidzie i pojde tu na studia...wiec tak jakby wpadlismy ;-):tak::-D
 
Marciaa i azorek :-) dziękuję - to na prawdę pomaga jak dziewczyny z takimi problemami jak my mówią że się da, że im się udało i to wcale nie dzięki jakimś lekom czy specjalnemu leczeniu - SUPER kochane i gratuluje wam bardzo
abed - generalnie z tego co wiem to tylko monitoring może dać pewność :baffled: ale może też jakieś inne badania tak jak pisałaś (progesteron np.), no i sama widzisz na przykładzie naszych gości że nie znasz dnia ani godziny :tak:
 
no ja wiem że dają nadzieję i ja też mam nadzieje;-)

no ja tu nic nie mogę zrobić jak mi lekarz nie zleci:-( tu nie ma prywatnych gabinetów a jak są to są kosmicznie drogie... wiec zostaje mi tylko to co mi zleca lekarz tu... no i wizyta w Polsce
 
abed a ja zawsze u GP staram sie tupnac noga i maruuudze taaak dluuugo dokad lekarz sie nie znudzi i na odczepnego dostaje skierowanie :D tez sposob :) ostatnio tak wyciagnelam testy alergologiczne dla mlodej :D i zwyczajowo juz naciaga sie fakty....jesli starasz sie 4 mce mowiesz ze starasz sie juz ponad rok i z regoly dziala bo tego ci nie udowodnia ;]
 
azorek84 teraz to ja to wiem tylko jakieś 10 mc temu nie wiedziałam :-( też naciągam fakty dlatego miałam jakieś badania bo tak to bym chyba nic nie miała tylko kazali by czekać rok... teraz i tak jadę na urlop jak wrócę to już będzie rok i zaczniemy działać... chyba że :-)
 
reklama
Do góry