reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

mmr na pewno nie zaszczepie,jakos w marcu rozmawialam z nasza pediatra i wtedy mowila ze maja priorix (mowilam jej ze nie chce szczepic ),ale w przychodni zaszly jakies zmiany i nie ma juz naszej lekarki,przyjmuje w innej przychodni...
 
reklama
Sprawdziłam w książeczce zdrowia (mąż był z Małym bo ja od rana mam okropny ból głowy i mdłości - nie jestem w ciązy:-p).
To był Priorix, nie mmrII. Wszystko mi powtórzył a nie pamiętał nazwy szczepionki... Poza tym pediatra powiedziała że, wychodzą Małemu na raz wszystkie zęby... Nie wiem czy to możliwe, tak mi powtórzył mąż:baffled:
Na razie ma 13 zębów w tym jedną 3... Czekamy na pozostałe 3 i 5....


Czemu wycofują mmrII? Wiem że, nie ciszyła się dobra sławą ale, co z nia konkretnie nie tak???
 
A my nadal nie zaszczepieni, bo zawsze coś wypada w dniu szczepienia, a to lekarka na zwolnieniu, a to za dużo dzieci do szczepienia i każą przyjść w innym dniu, itp.
 
Ostatnia edycja:
Czemu wycofują mmrII? Wiem że, nie ciszyła się dobra sławą ale, co z nia konkretnie nie tak???
a tego to nie wiem,nie byłam nawet ciekawa,bo konkretnie byłam zainteresowana priorixem i jak usłyszałam,ze on jest,to reszta mi wisit była
Ale przypuszczam,ze sporo osób rezygnowało ze szczepień bo to mmrII,kiedyś gdzieś było,że te szczepionki zanieczyszczone rtęcią były ze 3 lata temu jakos bodaj,teraz juz dokładnie nie pamiętam.
Jak szczepiliśmy IPV to jak piguła nam mówiła o tym szczepieniu co teraz było, to wtedy (5 X 2010) jeszcze był ten mmr,a priorix był płatny

Ja jak zbierałam wszelakie info od kogo się da co o tego szczepienia,to i pytałam się jesli już to którym szczepić i na 10 przypuśćmy osób 7 było za priorixem
Asia superowo,ze u Was było bez cudów,u nas też po priorixsie nic niet
 
Ostatnia edycja:
Asia.k, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A wczoraj akurat poruszałyśmy ten temat, co? :-) Może pogadamy o tym i dzisiaj, to i mój ruszy z kopyta, bo chyba jest ostatnim tylko przy mebelkach chodzącym :zawstydzona/y:
 
No to gratulacje dla kolejnego "dreptaka"

My wczoraj bylismy u pediatry po certfikat "buona salute" na basen. Nie bylo mojego pediatry, bo sie urlopuje od polowy sierpnia., ale byloa zastepstwo. fajna babaka znana wszystkim tylko nie ma swojego gabinetu z kasy chorych tylko prywatnie ..ale czesto zastepuje innych jak sa na urlopach.
no ale do rzeczy ..pani dr bravissima ale powolna. Przebadala Mateusz na 10 strone
Moj klocus wazy 11.5kg i ma rownitko 80cm.... BMI dzieciecy 18 wiec w normie... na siatkach centylowych tez jest w polowie....no z waga miedzy 50 a 75.
 
reklama
asia.k gratulacje dla tuptusia

alcia1 pewnie i twój ruszy, skoro mój śmignął przedwczoraj, maluszek asia.k wczoraj, to może twój dzisiaj ;-)


Dziewczyny tak wczoraj sobie myślałam o tym, że jest was kilka nieszczepiących dzieciaczki i sama zaczęłam zgłębiać temat szczepień (córcia miała robione do tej pory wszystkie obowiązkowe), poczytałam, poszperałam i zgłupiałam. Już sama nie wiem czy iść wreszcie na to szczepienie, czy poczekać...
 
Do góry