reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

Dziewczyny ja mam pytanie z innej beczki :) dotyczące wit K.
Moja Julka miała w szpitalu podaną jednorazową dawkę wit K 1mg, i położna która u nas była powiedziała, że już nie potrzeba podawać jej w kropelkach skoro dostała taką dawkę. (zazwyczaj w szpitalu podają 0,5 mg i wtedy powinno się do 3mż podawać ją dziecku w kropelkach). Teraz koleżanka rodziła w tym samym szpitalu i też jej dziecku podali 1mg natomiast położna na wizycie kazała podawać wit K dodatkowo bo podobno teraz bez względu na to ile dziecko dostało w szpitalu i tak się ją podaje dodatkowo. Jak to było u Was?? (z góry dzięki za odpowiedzi)
u nas dokładnie tak samo jak u gosiagro
Hefi u mnie Maja w szpitalu dostała 0,5 mg i podawałam witaminę K do 3 mz
 
reklama
Dziewczyny co dajecie maluchom na kaszel?
Mała ma taki mokry, i farmaceuta w aptece powiedział żeby dawać ibum, albo coś podobnego:( Dziwne...
 
Ibum na kaszel to jakaś bzdura,
Mozesz podać Mucosolvan 2 razy dziennie po 2,5ml, tylko nie tuż przed drzemką i druga dawka max o godz.16. Na początku moze Ci sie wydawac ze zaostrza objawy bo on rozrzedza wydzeline.
 
ibum na kaszel?? hmm... a on nie jest przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, etc? :/
Jak Julka była chora to dostała Mucosolvan.
 
Ibum na kaszel to jakaś bzdura,
Mozesz podać Mucosolvan 2 razy dziennie po 2,5ml, tylko nie tuż przed drzemką i druga dawka max o godz.16. Na początku moze Ci sie wydawac ze zaostrza objawy bo on rozrzedza wydzeline.

zdec- na kaszel dawałam stodal i mucosolvan, tylko nie razem oba syropy i mucoslvan do 16-17, podaj też wit c (juvit c)

Dziewczyny może to głupie pytanie, ale moja Majusia nigdy jeszcze nie była chora i stąd nie wiem czemu trzeba ten Mucosolvan dać do godz 16?:confused:
 
reklama
Do góry