reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

Zyraffka: u nas też jest strasznie gorąco w mieszkaniu, choć najgorzej było 2 dni temu - masakra! Nie było czym oddychać! Od wczoraj jest już lepiej, mała śpi w pampersie i body z krótkim rękawkiem, trochę boję się ją zostawić w samym pampersie, bo mamy pouchylane okna w każdym pokoju, żeby był jakiś przewiew i czym oddychać.. Spróbuje jutro z tą wodą i sodą, bo nie mam sody - muszę kupić.
Dzięki za radę! :)
 
reklama
ja dupkę mojej królewny zmywam rumiankiem :)
kupuję w biedronce zwykłe waciki do twarzy, chusteczek używam tylko na wyjściach
chusteczek używam pampers baby fresh i wg mnie są one bardzo mocno nasączone ale nie mam porównania z innymi

pieluch używam pampersa 1, 2 dni temu kupiłam huggiesy (nigdzie nie było 1 :-( ) ale mi majunia je w nocy przesikała, co mi się przy pampersach nigdy nie zdażyło, no i pampersy bardziej milutkie, lepsze rzepy...

do picia daje jej zwykły koperek słodzony glukozą, lepiej wciąga, bez glukozy słabo jej szedły

kochane mam pytanie jakie mleko dajecie dzieciaczkom?
ja daje bebilon comfort ale albo moja ogólnie mało je albo jej nie smakuje, nie jest słodkie :(
prosze napiszcie opinie o mlekach których używacie

pzdr.
kalwa
Helenka od początku była na Nanie, bo mojego pokarmu nie starczało...niestety mała cierpiała na bóle brzuszka, kupy były dość twarde i raz dziennie, więc spróbowaliśmy NAN Active, który zawiera probiotyki i miał być w związku z tym lepszy na kłopoty w wypróżnianiem i bąkami...Niestety, Helenka nadal bardzo się prężyła i popołudniami płakała...Polecono nam więc Bebilon Comfort, który miał tym problemom zaradzić. Zużyliśmy dwie puszki...Teoretycznie było lepiej...ale pod koniec drugiej puszki, Helenka zrobiła kupę ze śluzem i niteczkami krwi. Pediatra poleciła więc nam przejście tym razem na Bebilon Pepti- dla alergików. Kupy są raz-dwa razy dziennie takie jakie być powinny, gazy nadal występują, ale na to podajemy Espumisan i LacidoBaby(pro i prebiotyki) i jest poprawa. Mała bardzo dobrze przybiera na wadze...wczoraj skończyła miesiąc, waży 4950.Póki co pozostaniemy na Bebilonie Pepti, który jest dostępny tylko w aptece na receptę.
 
ja od poczatku karmilam małą bebilonem nenatal premium, po miesiacu przeszła na bebilon comfort i przyznam ze nie jestem z niego zadowolona :-(
maja ma problemy z kupkami, kilka razy musiałam jej pomóc czopkiem bo sama nie dawała rady, ma okropne bąki, jest bardzo niespokojna, nie chce tego mleka jeść chętnie, wczoraj nawet dosłodziłam jej go glukozą i muszę przyznać, ze jadła chętniej
już sama nie wiem jak jej pomóc
pediatra mówi że to normalne bo musi się nauczyć robić kupki...
koperek pije jak dodam jej glukozy, a nie widzę żeby jej pomagał :szok:
ide jutro do pediatry, poproszę o receptę na pepti, może to coś zmieni...
czy pepti jest słodki, bo jak próbowałam comfort to niestety za żadne skarby nie chciałabym go jeść...
 
Ja też zamierzam zmienić mleko... mały pije Nan 1 bo takie mu podawali w szpitalu ale mam wrażenie że jest bardzo ciężko strawne i mały ma problem z zrobieniem kupki... pediatra poleca mleczko Enfamil czy coś takiego... chyba się skuszę i spróbuje, bo jakoś trzeba pomóc szkrabkowi ;)
 
Ja też zamierzam zmienić mleko... mały pije Nan 1 bo takie mu podawali w szpitalu ale mam wrażenie że jest bardzo ciężko strawne i mały ma problem z zrobieniem kupki... pediatra poleca mleczko Enfamil czy coś takiego... chyba się skuszę i spróbuje, bo jakoś trzeba pomóc szkrabkowi ;)

Moja położna też "w razie czego" polecała to mleko, na szczęście jesteśmy na cycu ;-)
 
Ja też zamierzam zmienić mleko... mały pije Nan 1 bo takie mu podawali w szpitalu ale mam wrażenie że jest bardzo ciężko strawne i mały ma problem z zrobieniem kupki... pediatra poleca mleczko Enfamil czy coś takiego... chyba się skuszę i spróbuje, bo jakoś trzeba pomóc szkrabkowi ;)

Niestety Enfamil jest paskudny w smaku i dzieci nie bardzo chcą go pic ;/ No i do tego jest strasznie drogi...
 
Niestety Enfamil jest paskudny w smaku i dzieci nie bardzo chcą go pic ;/ No i do tego jest strasznie drogi...

oj... ale chyba i tak spróbuję... coś muszę zrobić, bo zawsze po jedzeniu mały marudzi i stęka... może to właśnie to mleko... już sama nie wiem, chcę żeby było dobrze... czasami może się okazać że najzwyklejsze mleko może naszym małym pasować a my się niepotrzebnie kosztujemy :/ ale cóż... dla nich wszystko!
 
Dziewczyny może wy mi coś poradzice: od 3 dni mamy problemy po kompieli z Ignasiem. Do tej pory jak go wykompaliśmy to zjadał ładnine z cycka i zasypiał. A teraz od trzech dni po kapieli nie chce za bardzo jeść, odrywa się od piersi i tylko chce zeby go nosić (najlepiej na ramieniu) i tak ze 2 lub 3 godziny. Pózniej jak usnie to juz spi normalnie i budzi się ok 24, około 3 i o 6 rano. Zastanawiałam się czy to może kolki ale wtedy raczej całą noc by płakał a w nocy tylko sie przebudzi, zje i ladnie zasypia bez płaczu.
Poradzcie coś bo nie wiem co robić :(
 
reklama
Dziewczyny może wy mi coś poradzice: od 3 dni mamy problemy po kompieli z Ignasiem. Do tej pory jak go wykompaliśmy to zjadał ładnine z cycka i zasypiał. A teraz od trzech dni po kapieli nie chce za bardzo jeść, odrywa się od piersi i tylko chce zeby go nosić (najlepiej na ramieniu) i tak ze 2 lub 3 godziny. Pózniej jak usnie to juz spi normalnie i budzi się ok 24, około 3 i o 6 rano. Zastanawiałam się czy to może kolki ale wtedy raczej całą noc by płakał a w nocy tylko sie przebudzi, zje i ladnie zasypia bez płaczu.
Poradzcie coś bo nie wiem co robić :(

To może być wiele rzeczy... my mamy kolki i nasz mały i tak ładnie śpi w nocy... maluszki potrzebują trochę czułości, jak je nosimy na rączkach to się uspakajają bo właśnie tego im brakuje, więc może to nic złego. Jak się mocno martwisz to idź do pediatry... ja tak zrobiłam i jestem teraz spokojna, chociaż nie do końca myślę że to kolki, tak jak pediatra powiedział, bo wydaje mi się że nasz mały po prostu nie toleruje tego mleka które podaje... czy przy kolkach maluchy też mają problemy ze zrobieniem kupki? Mój robi na siłę a i tak wyjdzie tylko jedna dziennie... a tak to się męczy cały dzień, stęka i puszcza bąki :/? Od jutra podaje Enfamil Premium, zobaczymy...
 
Do góry