reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Malinka90 - u mnie lekarz w poprzedniej ciąży mierzył to raz miałam 4 cm potem niby 3 cm a na kolejnej wizycie znowu 4... Ale nic mi przy tych 3 cm nie mówił... Teraz miałam 4,5 na innym sprzęcie 4 cm a na jeszcze innym szpitalnym 4,2... Odpoczywaj i poczekaj moze tez jakiś błąd pomiaru... Nie przejmuj sie. A brzuszek jak twardnieje to tak jakby coś ci go zaciskalo, mi brakuje powietrza wtedy i czuje ze zrobił sie twardy na pare sekund. Ja te skurcze mam od początku tzn
od 15 tyg...

Mama-mila- kciuki za wizytę ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nasza kinder niespodzianka :)
 

Załączniki

  • 1427799791878.jpg
    1427799791878.jpg
    12,9 KB · Wyświetleń: 54
Malinka ja mam szyjkę 2cm;/ w miesiąc skróciła się jakieś 1,8cm, jest twarda i zamknięta. lekarz mówił, że mam się oszczędzać, nie dźwigać i brać nospę. o luteinie nie mówił.
 
Malgos to widzę ze nie jestem sama. Dobrze ze jest zamknięta,to chyba jest nawet ważniejsze niż jej długość nie?
Ja pójdę za tydzień na USG to zobaczę czy skracanie postępuje czy ustało.
Ja mam brać luteinę i magnez gdyby brzuch sie stawiał.
Czułam dzisiaj twardnienie,wiec wzięłam magnez,mam nadzieje ze pomoże.
 
No i jestem po wizycie. Moje przeczucia się sprawdziły... :/
Szyjka w ciągu dwóch tygodni z 4 cm skróciła się do 3,36 .. Tyle dobrego, że jest zamknięta. Mam leżeć 22h na dobę i wstawać tylko do lodówki i toalety.
Dostałam opiernicz, że nie biorę nospy jak mi twardnieje brzuch, ginek powiedział, że zbyt częste "stawianie się" macicy może wywołać przedwczesny poród, tak więc mam brać 3x2 tabletki dziennie przez najbliższy tydzień, za 2 tyg mam wizytę więc zobaczymy co dalej..

Malinka, Malgos - odpoczywamy, byczymy się, łykamy tabsy, jeszcze trochę musimy wytrzymać :*
 
No i jestem po wizycie. Moje przeczucia się sprawdziły... :/
Szyjka w ciągu dwóch tygodni z 4 cm skróciła się do 3,36 .. Tyle dobrego, że jest zamknięta. Mam leżeć 22h na dobę i wstawać tylko do lodówki i toalety.
Dostałam opiernicz, że nie biorę nospy jak mi twardnieje brzuch, ginek powiedział, że zbyt częste "stawianie się" macicy może wywołać przedwczesny poród, tak więc mam brać 3x2 tabletki dziennie przez najbliższy tydzień, za 2 tyg mam wizytę więc zobaczymy co dalej..

Malinka, Malgos - odpoczywamy, byczymy się, łykamy tabsy, jeszcze trochę musimy wytrzymać :*

O matko współczuję bo nie wyobrażam sobie tyle leżeć! Mi też się brzuch stawia ale nie wiem czy przez to skróciła mi się szyjka. W czwartek mam wizytę to się dowiem.

A jak wam ginekolog mierzył tą szyjkę? Przez usg?
 
mamma-mila masz zapisaną zwykłą nospę czy forte? bo mi przepisał forte a pani w aptece mówiła że w ciaży się forte nie bierze. i w sumie zgłupiałam. nie martw się tym leżeniem, jakoś da się wytrzymać ;-)


marzycielka - przez usg dopochwowe
 
reklama
Marzycielka - lekarz mierzy szyjkę przez usg.
Sesi - ja biorę zwykłą nospę.

Co do leżenia, jak trzeba to trzeba - w końcu to dla dobra Maluszka. Tyle, że ja zaczynałam tak ciążę i I trymestr spędziłam w łóżku i myślałam, że już będzie z górki, a tu klops!
 
Do góry