reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Erzesebeth, przybieranie na wadze to indywidualna sprawa. Ja po pierwszych trzech miesiącach też schudłam ok 1,5 kilo, a teraz jak się ważyłam u lekarza (22 tc) to w stosunku do początku ciąży jestem +3kg. Także w dwa miesiące nadrobiłam :) Tak jak mówi Grabola - najważniejsze, że dzidziuś rośnie!
 
reklama
Bardzo mnie zaciekawiłyście tą opieką przedporodową ze strony położnej. Pogrzebałam trochę w internecie i owszem znalazłam takie informacje:
"Kobiecie w ciąży przysługują wizyty położnej środowiskowej przed porodem - jedna wizyta tygodniowo od 21. do 31. tygodnia ciąży i dwie wizyty tygodniowo od 32. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania."
Jednak nie jest to ustalone przez ministra zdrowia, tylko poszczególne NFZ-y (np. NFZ Warszawa). Mimo wszystko warto się zapoznać z rozporządzeniem ministra odnośnie praw jakie nam przysługują. Polecam tabelkę (str. 4) z badaniami jakie nam przysługują z NFZ - można się zdziwić.
http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/rozpoopnadnoworodk_201209211353.pdf

W tabelce jest też jasno napisane, że od 21 tc kobiecie przysługuje "praktyczne i teoretyczne przygotowanie do porodu, połogu i karmienia piersią w formie grupowej jak i indywidualnej". Czyli każdej z nas przysługuje coś takiego, tylko poszczególne oddziały NFZ robią w to w różnych formach.

NFZ Kraków: "
Położna podstawowej opieki zdrowotnej realizuje świadczenia zdrowotne w środowisku podopiecznego z zakresu pielęgnacyjnej opieki położniczej, ginekologicznej oraz zapewnia ciągłości świadczeń profilaktycznych, pielęgnacyjnych i leczniczych, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 18.00. Do świadczeń położnej POZ ma prawo każda kobieta bez względu na wiek, która złożyła deklarację wyboru do danej położnej POZ oraz noworodki i niemowlęta obu płci do ukończenia 2 miesiąca życia. Obowiązują tutaj identyczne zasady jak w przypadku składania deklaracji do pielęgniarki oraz do lekarza POZ."
 
Ostatnia edycja:
Malgos prawie 500 g? To juz prawdziwy kawaler :) super jaki sliczny synus!!
Smile ty zgrabniutka to i corcia bedzie jak modelka to i wage od poczatku utrzymuje :)
 
Małgoś - kawał chłopa :) Piękna fotka.

Ja mam wizytę 6 lutego ale pewnie bez USG. Połówkowe dopiero 26 lutego czyli za miesiąc. Ale się zastanawiam czy tu sobie gdzieś nie zrobię wcześniej. W końcu i tak płacę to co mi tam.
 
tak już prawie 500 g ma..rośnie smyk..aczkolwiek ginekolog stwierdził, że w urodzony w terminie nie będzie miał więcej jak 3.500. Skąd to wysnuł to nie wiem ale mi to pasuje;d

co do tycia w ciąży..w tej tyje spokojnie, wolniej i ważę mniej na tym etapie niż z Dawidem o jakieś 2kg.
 
Tak z nienacka to u mnie była dziś położna :-)
W sumie przez przypadek, bo była u blizniaczek siostry i przy okazji odhaczyła wizyte u mnie zeby nie chodzić na darmo, bo jej wizyty mają na celu przygotowac do porodu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem itp. Przy kolejnej wizycie u siostry jakies broszury ma mi przyniesc, choc mówiłam ze zbędne, to nalegała. Więc niech przyniesie, a co mi tam. To ta sama babeczka która przychodziła do Alanka, i bardzo sobie chwailłam ze przychodziła to "opiekowała" sie pępuszkiem którego ja sie bałam dotknąć :D

Ponadto wieczorem byłam u mojego gina, słyszałam bicie serduszka i faktycznie wymogłam na nim usg - jadę jutro na 13.00 :-) bardzo sie cieszę:)
 
reklama
Do góry