reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
Deizzi ja mialam taka sytuacje teraz. Nie wiem czy moge to badanie nazwac połówkowym czy raczej usg genetycznym II trymestru. Wszystko dobrze pomierzone i sprawdzone.
Wiem ze np po 20 tc jest z jakiegos wzgledu mniejsza wykrywalnosc ZD i jeszcze czegos tam.. Ja sie nie zastanawiam i ufam lekarzowi. Bardzo dokładne Usg gen w 18 tc za mną, za tyd mam kolejne, potem jeszcze jedno... ; )

Deizzi a Ty juz jestes zapisana na to połówkowe?

Wiesz co u mnie nie ma jakiegoś zapisywania, tylko jest ono robione w ramach wizyty. A wizyty mam co 4 tygodnie i ostatnio nie miałam w ogóle USG bo powiedział że następnym razem zrobimy połówkowe to wszystko dokładnie ocenimy i zobaczymy.
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, które chodzą na wizyty w NFZ. Jak często macie wizyty? Co miesiąc czy rzadziej? Chodzi mi o to, że jutro idę na USG do innego lekarza prywatnego, tzn nie do swojego bo chce poprostu zobaczyć co w brzuszku słychać i mam cichą nadzieję, że zobaczę co ma między nóżkami. I nie bardzo wiem, co powiedzieć lekarzowi, że chodzę na kasę i wiadomo jakie tam jest USG czy prawdę, która trochę głupio zabrzmi, że chodzę prywatnie a do niego przyszłam tak o sobie na USG bo dawno nie miałam... :p A jak będzie chciał zobaczyć kartę ciąży to tam mam wizyty wpisane co 4 tygodnie i po tym może się zorientować, że chodze prywtnie i krzywo na mnie patrzec? Sama nie wiem co mu powiedziec :p
 
madziarra21 - ja chodzę do ginekologa w ramach NFZ. Bywam u niego juz od 16 roku zycia, dlatego tez zdecydowałam sie na to by poprowadził moja pierwsza ciaze. Wizyty mam co miesiac. Plus mam problemy zdrowotne więc moge przyjsc do niego w każdej chwili.
 
reklama
Do góry