reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
Dziewczyny mam pytanie: po co robicie to USG genetyczne? Po pierwsze to dużo kosztuje a po drugie gdyby coś było nie tak z dzidziusiem to i tak przecież byście ciąży nie usunęły. A około 12 tygodnia lekarz mierzy tylko wymiary pod kątem zespołu downa i to chyba w zupełności wystarczy. Tak mi się wydaję, to tylko moje zdanie.
 
Patrycja - nie wiem czy mogę wypowiadać się za inne forumowiczki, ale pisząc o USG genetycznym każda (na pewno Ja) ma na myśli badanie o którym mówisz. USG genetyczne jest badaniem nie inwazyjnym, które pozwala wykryć zespól Downa, zespól Edwarda i zespól Patau i wiele innych chorób, również uwarunkowanych genetycznie. Wbrew pozorom takie badanie nie każdy lekarz ginekolog może wykonać ponieważ trzeba mieć do tego specjalne przeszkolenie i odpowiedni sprzęt. Jeśli na takim badaniu parametry danych narządów odbiegają od normy lekarz kieruje na bardziej zaawansowane badania. jeżeli twoją ciąże prowadzi lekarz na NFZ takie badanie prenatalne będziesz miała za darmo, jeśli natomiast chodzisz do lekarza prywatnie i on jednocześnie nie pracuje w żadnej przychodni przyszpitalnej, wtedy za takie badanie trzeba zapłacić tak samo jak za wizytę u lekarza w prywatnym gabinecie. Nieraz pacjentki pomimo badania darmowego na NFZ idą tez prywatnie do innego lekarza by skonfrontować diagnoze.

Proponuję ci wpisać w google badania w ciąży, badania usg w ciąży, badania prenatalne i troszkę poczytać.

Co do tego co zrobili by rodzice gdyby na badaniu genetycznym wyszły poważne nieprawidłowości. Myślę, że nie powinnaś się wypowiadać w imieniu wszystkich. To już indywidualna decyzja, do której rodzice maja prawo i nikomu nic do tego.
Moja koleżanka na badaniu prenatalnym dowiedziała się , że narządy (serce, żołądek itd) rozwijają się poza ciałem. Dziecko nie miało też prawidłowych rąk i nóg. Toteż bardzo cię proszę, nie wypowiadaj się za innych w takich tematach.
 
Ostatnia edycja:
Hej
Ja po wizycie
Dzis troche sie nasiedzialam ale bylo warto:tak:
Pobrali mi krew do badan, mocz w ktorym wykryto cukier i takim sposobem mam za tydzien termin na badanie z glukoza:baffled: Moim zdaniem to wina zelek ktore wczoraj mi bardzo smakowaly bo tak slodkiego nie tykam:dry: bo mi nie podchodzi:-D
Cisnienie 100/60
Dzidzius ma sie swietnie i jest idealny. Cudownie macha raczkami i nozkami do mamusi:happy:
Gin zrobil mi niespodzianke przelaczajac sprzet na 4D:tak:
30.08 mam termin na badania genetyczne ktore samo mnie interesowalo.
Dodam ze dzis mialam USG przez brzuch:rofl2:
A pod spodem nasze cudenko
 
Anka super widzieć Cię znów i to z takimi cudnymi wieściami:-)
Maluszek cudny jest, już taki mały człowieczek, ja się napatrzeć nie mogę więc wyobrażam sobie jak Ty w tą foteczkę musisz się wpatrywać:-)
 
Kochana poryczalam sie tam a moj gin mowi ze sie cieszy ze jestem taka szczesliwa mamusia:-D:-D
Kurcze widzialam jak cudnie sie ruszal i nie moge dzis funkcjonowac:-D non stop widze malenstwo:rofl2: Cudownie!!
 
reklama
Do góry