reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
noelka84 - ja w pierwszej ciąży miałam krwiaka 3 cm x 4 cm ale był dalej od maluszka. dostałam duphaston i leżałam 1,5 miesiąca. krwiak wchłonął się ok. 14 tc dopiero ;/
Teraz też mam krwiaka, ale właśnie otacza maluszka. znowu dostałam duphaston i zalecenie leżenia. Ale niestety nie moge sobie pozwolić na leżenie bo jestem sama w domku z moim rocznym synkiem. Więcej siedzę z nim na podłodze i się bawię i staram się go nie podnosić. ale wiadomo czasem trzeba do wózka włozyc czy na huśtawce pobujać i podnieść trzeba. nie wiem na ile pomaga leżenie a na ile leki... i myślę że lekarze sami tez nie wiedzą co jest skuteczne, ale zalecają się oszczędzać, aby jak najmniej ruchów wykonywać.
trzymam kciuki i oszczędzaj się
 
Ktr wszystkiego naj naj naj dla Szymka z okazji pierwszych urodzin :-)
Trzymam kciuki, by ten krwiak się wchłonął jak ten pierwszy.
 
Moj M. umowil mnie na czwartek o 20 czyli u was bedzie juz 21 na wizyte u bardzo dobrego specjalisty. W sobote wyjezdzamy na tydz na wakacje i musze zasiegnac drugiej opinii. Pozniej jedziemy na tydz do Polski i tam tez jestem umowiona do mojego gin.

kociatka po tym co napisalas i czytalam w necie tez cos mi tu nie gra, zobacze jak sprawa wyglada dopiero w czwartek, bede odliczac dni chyba:)

tymczasem probuje sie oszczedzac w pracy, dzis mowilam mojej manager jak sprawy wygladaja, a ona na to, ze HR( kadry) jak zobacza, ze za czesto biore zwolnienia to wysla mnie na przymusowe maternity. U nas nie ma L4, dlatego kobiety pracuja nawet do 2 tyg do porodu, bo czym wczesniej pojda na zwolnienie, wtedy liczy sie im juz wychowawcze, ktore trwa tylko rok. Czyli jak ja bym poszla powiedzmy za 2 miesiace na zwolnienie to dzidzia by sie urodzila i juz bym nie dostawala zadnej kasy z pracy i pewnie wreczyiliby mi zwolnienie. Chory system jak dla mnie.

Staram sie myslec, ze moja kruszynka jest silna i wytrzyma jeszcze ten tydzien w pracy ze mna, a pozniej odpoczniemy przez 2 tyg.
 
Ja po wizycie już, pomyślnej jak najbardziej:-)
Kruszynka ma 14,6 mm, serduszko pięknie biję, według usg to 7tydz i 6d czyli 2dni więcej niż z moich wyliczeń wychodzi:-)

Zdjęcie wstawię później jak uda mi się zeskanować
 
szczebiotka - wielkie gratulacje! Czekamy na fotke!!

noelka - nic sie nie martw. Tydzien jakos przetrzymasz, a potem sobie odpoczniecie. Na pocieszenie powiem Ci, ze ja pracowalam cala ciaze, poszlam na macierzynski w 36 tygodniu. Momentami bylo ciezko, ale generalnie szybciej mi ciaza zleciala i nie myslalam tyle o dolegliwosciach, bo musialam skupic sie na pracy. No ale oczywiscie wszystko zalezy od rodzaju wykonywanej pracy, bo jesli pracujesz fizycznie, to juz troche gorzej. Zycze duzo sily!

Ach, zapomnialam dodac, ze zamowilam sobie prywatna wizyte USG na niedziele. Dostalismy troche kasy ze zwrotu podatku i stwierdzilismy, ze nie ebdziemy czekac do 13stego tygodnia.
 
Onesmile to w takim razie, byle do niedzieli:-) Fajnie, że akurat taki bonusik teraz, jednak czekać do 13tyg to strasznie długo.
Ja zaraz w piątek po przeprowadzce dreptam do nowego gp, żeby się zarejestrować u midwife, może uda się usg w 12tyg już:-)

Kobietki co Wy na to by otworzyć nowy temat, gdzie będziemy wrzucać tylko zdjęcia, począwszy od testów a potem fotek z usg, bez żadnych komentrzy? W ten sposób łatwiej będzie obserwować jak rosną nasze Maluszki, a wizyty i komentrze tutaj będziemy zamieszczać.
Jak się zapatrujecie na ten pomysł?
 
Ja jestem Szczebiotka jak najbardziej za! Tutaj latam po stronkach i szukam jakichś nowych fotek a tam by super się oglądało!
A poza tym gratuluję udanej wizyty i szczęśliwych newsów :) Oby tak dalej! :)

Ja mam w sumie chwilkę to może założę? :) Chyba nie będziecie miały nic przeciwko? :)
 
reklama
szczebiotka super wiadomosc:) wielkie gratki:)

onesmile z ta praca mnie pocieszylas bo tez tak dlugo zamierzam pracowac. prace mam raczej biurowa, czasem musze dlugo stac jak cos sprawdzam, ale nosic jakies ciezkie przesylki, ale jak bedzie wszystko ok i powiem wszystkim ze jestem w ciazy to na pewno nie bede musiala tego robic.
dobrze, ze idziesz prywatnie, przynajmniej nie bedziesz sie martwic. trzymam kciuki!!!!
 
Do góry