reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia, załamka

Dołączył(a)
23 Luty 2014
Postów
8
Dziewczyny, czy miałyście w ciąży zaparcia? Ja niebawem mam termin porodu, muszę leżeć i naprawdę leżę, nie przemęczam się, niczego nie dźwigam, staram się do tego zdrowo odżywiać. Wcześniej nic mi nie dolegało, ale od 4 dni nie odwiedzałam toalety... Nie wiem co robić, co poradzić na te zaparcia jak ja jestem w zaawansowanej ciąży?
 
reklama
Ziołowe tabletki na przeczyszczenie możesz zakupić w aptece. Jeśli nie to, to spróbuj jeść śliwki lub otręby:) najlepiej z mlekiem albo jogurtem
 
mechmich ja niestety też miałam z tym problem i jadłam na siłę (bo nie cierpię) suszone śliwki i pomagały!! Jadłam około 5 śliwek wieczorem i rano efekty były:tak: I musisz pić dużo wody;-)
 
Ostatnia edycja:
Duzo wody. Suszone śliwki i morele. Rano na czczo przegotowana, letnia woda z cytryna i miodem. Mozesz tez spróbować czopka glicerynowego.
 
Ja sie meczylam w drugiej ciazy prawie do 6 miesiaca az powiedzialam o tym lekarzowi lekarka powiedziala mi zebym zaczela brac Boldaloin sa to zilowe tabletki rewelacja teraz tez juz je biore bo niestety od samego początku mam z tym problem po mimo,ze jem duzo owocow,warzyw tabletki kosztuja ok 10zl ale naprawde polecam
 
Jest też taka metoda żeby po wstaniu wypić szklankę letniej, przegotowanej wody samej, bądź z cytryną. Ważne jest żeby to zrobić łyk po łyku na hmm..bezdechu. To powinno pomóc, pomyśl też o czopkach dla ciężarnych, są takie na rynku i moga byc pomocne i przeciwdziałać hemoroidom.
 
Mi gin kazał pić sok z suszonych śliwek (m.in. w Carrefourze na półkach między warzywami w szklanych dużych butelkach), bo nie jadam suszonych owoców. Doskonałe!!! I ograniczyć nabiał.
 
Kilka MORELI SUSZONYCH, ale ekologicznych - brązowych, a nie tych pięknych - pomaranczowych i po problemie! Nie łykalabym tabletek/syropów, jesli nie spróbujesz bardziej naturalnych metod.
 
reklama
można pić syrop lactulosum- przydatne równiez po porodzie, pić siemię lniane, dużo wody, jabłka, marchewka surowa, wszelkie kefiry:)
 
Do góry