reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Asia_77 - dziękuję za gratulacje ;)
Na poprawę jajek biorę, zresztą ogólnie też: kw. foliowy 5 mg, Omega -3, olej lniany, koenzym Q10 i to co lekarz zalecił, czyli Witaminę D3 2000 jedn., DHEA Eljot 50 mg. Mój mąż dostał kw. foliowy i Androvit do brania - tak na wszelki wypadek.

ilka_a - ja bym sobie dostrzyknęła, nawet tą samą igłą, w końcu robisz to w domu i jest to kwestia chwili.

Ja jestem już po wizycie. Miałam dziś zacząć krótki protokół. No i okazało się, że estriadol mam 62 pg/ml, a progesteron 2,75 ng/ml, więc spory. Po USG okazało się, że mam 2 cm torbiel na prawym jajniku, więc ze stymulacji nici. Mam brać znowu Ovulastan całe opakowanie, a po ok. 15 dniach zgłosić się na kontrolne USG, czy torbiel zniknęła. Lekarz powiedział, że wtedy będzie trzeba zacząć długi protokół, a nie krótki. Czyli 2 tygodnie gonapeptylu i potem Menopur z antagonistą, czyli może coś innego niż gonapeptyl.
Na moją wzmiankę, że poprzedni lekarz mówił o krótkim protokole, obruszył się i powiedział, że mogę iść na wizytę do tamtego......a ja mu na to, że tylko pytam.
Tak czy siak, na 16 lutego mam tą wizytę kontrolną. Zobaczymy co mi powie lekarz (już inny, ten co mnie przy pierwszym protokole prowadził).

Zawsze pod górkę.....ale to nic.......walczę dalej :tak:
 
reklama
Kalendarz!!!!

STYCZEŃ

31 - ilka_a - udany crio transfer

LUTY

13 - Ewciak30 - wizyta u gina prowadzącego
16 - Hess - kontrola torbieli


Trzymam kciuki za Ciebie ilka_a !!!!!!
 
Melduje, ze wszystko wporzadku :) relanium tak podziałało ,ze dopiero sie obudziłam ;) Maz śmiał ,ze dawno nie widział mnie takiej uchachanej :) ( cała powrotna drogę uśmiech mi z twarzy nie schodził :D ) Oba maluszki sa klasy 3AB . No i tym razem zdjecia widziałam ;) testujemy 12 lutego .
 
ilka wypoczywajcie teraz całą trójką :-) i już trzymam kciukasy za betę :-)



A ja mam kolejny problem
wJdAXPDhijykMWCAANWD4AcY0AljAAC1UPCAJFwRl8cohVGCAQSR8mKHCpmYgIggleyywwAtlFISGBQbggMMj2qQRwKtpaBXDDTfhTPLCGgdlQUZFvEokRqkDBQQAOw==
nie wiem jak zinterpretować odpowiedź z MZ i proszę Was o pomoc , bo dla mnie jest ona niejednoznaczna . Opisałam ,że zostały mi przerwane dwie stymulacje i z jakich powodów oraz ,że do drugiej stymulacji nie dokupowałam leków ...i pytałam czy można to potraktować jako jedną próbę ,czy niestety dwie i oto odpowiedź :


Szanowna Pani,

Odpowiadając na przekazane drogą elektroniczną pytanie na temat refundacji leków w programie „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”, Departament Matki i Dziecka uprzejmie informuje, że leki w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego refundowane są do trzech prób. Liczy się fakt wypisania przez lekarza recepty i jej wykupienia przez Panią, a nie ilość kupionych leków.

I jak to rozumieć? Bo może ja zdurniałam do reszty przy tym wszystkim ...
wJdAXPDhijykMWCAANWD4AcY0AljAAC1UPCAJFwRl8cohVGCAQSR8mKHCpmYgIggleyywwAtlFISGBQbggMMj2qQRwKtpaBXDDTfhTPLCGgdlQUZFvEokRqkDBQQAOw==
 
Asia_77 skoro napisali ,ze liczy sie fakt wypisania przez lekarza recepty ,a wypisał ja do pierwszej stymulacji to moim zdaniem traktują to jako jedno podejście , przynajmniej ja tak to rozumiem ,jezeli sie mylę to poprawcie mnie dziewczynki ;)
 
reklama
Hej ja tez rozumiem tak ze leki byly przy pierwszej to pierwsze podejscie. Przy drugiej nie bylo to nie ma deugiego podejscia. Mozecie mnie dopisac 25luty smyranie endo
 
Do góry