reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

reklama
Dziewczyny po wczorajszej wizycie u genetyka jestem coraz szczęśliwszą przyszłą mamą :) Wyniki wg Profesora L. sa w bardzo dobre, mam zrobić jeszcze w klinice gdzies w 21-22tyg ciazy badania prenatalne aby dr mogł zbadać serduszko bo na razie dzidzius jest zbyt mały.
Ryzyko
Zespołu Down'a 1:17039
Zespołu Edward'a 1:24596
Zespołu Patau'a 1:33688
w poniedziałek mam jeszcze wizyte u dr Cz w klinice i pozniej to juz chyba w listopadzie badania prenatalne, tak to mam zamiar chodzic tu na miejscu do swojego ginekologa. Pójdę do niego tez w przyszlym tyg, bo chyba raz w miesiacu pownna byc wizyta. Tylko nie wiem czy nie za duzo tych usg dla maluszka
 
Ja dzis nie mam wizyty tylko dopiero 18.09 bo dr powiedział ze musi grosiu spokojnie podrasnac przez tydzień ale dziękuje za kciuki kochane. Nawet dzis pospalam :) Madzia kciukasy za Twoje widoczki :) Syllkaa gratulacje :)
 
Ostatnia edycja:
Ogromne Kciuki za dziś Dziewczynki:-)

Kurcze a ja nadal nic,@ jak nie było tak nie ma czasem coś plamię delikatnie i na tym koniec a leki odstawiłam w Poniedziałek.Ehh ile to jeszcze może trwać?
 
Syllka, rewelacja :) Teraz spokojnie ciesz się ciąża ;)

A ja już po ;) Nasza kocinka ma 400 gram :) Podczas badania była zwinięta w kulkę z nogami na głowie ;) dr śmiał się że jak kotek. Akrobatka Zofia :D
Siostrzenica była ze mną i strasznie jej się podobało ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do witaminek to moja dr. prowadząca też powiedziała mi na początku ciąży aby nic nie brać poza kwasem foliowym - mówiła że to nie potrzebne na tym etapie i w ogóle miała dziwną teorię że dziecko będzie miało statystycznie wyższą wagę urodzeniową :confused2:. Ale z tym akurat zrobiłam po swojemu i brałam cały czas tak jak wcześniej. Później jak się okazało przed 20tc że mała zawsze jest trochę 'do tyłu' z wagą i pomiarami to sama zaleciła mi brać aby wzmocnić mnie i maleństwo - także wyszło po mojemu ;-) A w szkodliwości wit. D raczej nie wierzę - nie byłoby jej w preparatach dla ciężarówek i lekarze na pewno również by o tym ostrzegali.
Syllkaa
gratuluje :tak: nadmiarem USG się nie przejmuj - ja też co 3 tygodnie mam wizyty a dodatkowo miałam sporo nadprogramowych usg (dodatkowe wizyty w Klinice, dodatkowe zlecone badania jak echo serca itd.) - USG nie szkodzi :-)

Magda gratuluję udanego połówkowego :-) udało się dostać nagranie na płytce?
A ta pozycja to normalne - jak pierwszy raz ją zobaczyłam to nie mogłam rozszyfrować gdzie co jest i o co chodzi :-D ale moja dr. mówi że na tym etapie pozycja 'wszystkie kończyny razem' jest bardzo popularna wśród maluchów :tak: Tak jak trzymania ręczek w górze - podobno to naturalna i prawidłowa pozycja dla malucha w brzuchu.

Smerfeta balsam ma zapach, ja go wyraźnie czuję ale jest raczej neutralny i przyjemny. Po kilku minutach już go nie czuję w ogóle, nie zauważyłam też aby jakkolwiek się zmieniał w czasie czy po aplikacji. Chyba że faktycznie skład zmienili (choć nie sądzę bo z rok temu zmienili opkakowania i skład).
 
Do góry