reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

reklama
Enni bardzo dobry jest Utrogestan, nie uczula a jest tańszy od Lutinusa, około 40-50 zł. Niestety w Polsce niedostępny ale jak masz możliwość załatwienia z Czech, Słowacji albo Rosji to polecam. Załatwiłam ostatnio Blue i jest zachwycona a po Lutce aż krwawiła takie miała rany.

Marikka skąd ja to znam? ;-):-D Ja musiałam się w recepcji sama upominać o papiery dla anestezjologa, wizyty też ciężko było umówić ale jak mój doktorek kazał im dopisać to jakoś się zawsze miejsce znalazło :tak:
 
U mnie na szczęście wyniki robiło się wcześniej,najpierw oglądała to ginka.potem anestezjolog przeglądał wyniki, a wywiad był tuż przed punkcją.
 
Anuszka gratuluję, teraz to już musi być z górki :tak: Ja miałam wizytę pęcherzykową przy becie ok. 6500 z tego co pamiętam.

Anuszka ale Ty miałaś 2-dniowe kropki a ja 5 dniowego blastusia. Żeby było co oglądać beta powinna być grubo ponad 1000. Ja byłam przy becie ponad 7 tys. Myslę, że w Twoim przypadku 23-25 dpt będzie ok.
Dziewczynki
A jaką macie jednostkę/czy tam częstotliwość bety
Bo wiem ze są dwie
Ja miałam U/l
A jest jeszcze chyba mlU/ml
 
Ostatnia edycja:
Hania trzymam kciuki - mojemu Kropusiowi lekarz dawał 10% szans,a widzisz przetrwał i ma się całkkiem dobrze, więc pamiętaj badź dobrej myśli :)
 
ja wartość bety mam mlU/ml. A przy BHCG - L47, to chyba mniej czuły sprzęt, z tego co kojarzę jak dziewczyny kiedyś pisały.

Ja chyba co 2 dzień przez 2 tyg będę chodzić na betę:) Mam nadzieję, że uda się zapisać do dr S. Ale chciałabym na piątek lub sobotę, a nie wiem czy wtedy przyjmuje. Ja to chyba do niedzieli nie zasnę:)
 
Haniu nie wiem czy mnie mialas na myśli ale u mnie tak było :) 26dpt był tylko pecherzyk a lekarz nawet nie starał się czegoś więcej szukać i kazał przyjść za 10-14 dni. Ponieważ nie byłam zadowolona z tego lekarza. za 10 dni poszłam fo innego i był 13 mm kropus i bijące serduszko.
Dziewczyny nie możecie wydawać takich opinii ze w tym a w tym czasie powinno już coś być widać. Wszystko zależy od sprzętu chęci lekarza na poszukiwania.
 
Anuszka ja mam jednostkę mIU/ml.

Jazzabell nie wiem co miałaś na myśli ale są wielkości bety przy których uznaje się (w medycynie, nie są to nasze opinie) że powinno być widać pęcherzyk a później serduszko. Dlatego nie powinno się sugerować ilością dni po transferze tylko wielkością bety, choć nie ma co ukrywać że jeżeli są duże odstępstwa od standardu to zazwyczaj nie wróży to nic dobrego. Co do lekarza i sprzętu - ja nie biorę pod uwagę opcji 'lekarzowi się nie chce' czy ma słaby sprzęt - w dobrej Klinice takie rzeczy się nie dzieją.
Wiem że były i będą wyjątki ale związane są one raczej z specyfiką Kliniki (...) czy bardzo szczególnym i naprawdę jednostkowym przypadkiem. A nasze rady mają służyć tym 99% które wpasowują się w standard - a to że nie jesteśmy wyrocznią ani lekarzem to chyba każda z nas zdaje sobie sprawę ...
A co do Twojego przypadku to wpasowuje się on w 'standard' bo 26dpt serduszko wcale widoczne być nie musi; u mnie w Klinice standardem jest wizyta serduszkowa ok. 30dpt, wcześniej tylko pęcherzykowa aby nie obciążać zarodka ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
kwiatuszekq20 trzymam kciuki za punkcje !!:tak: ile masz pecherzyków...?

enni gratuluje wizyty... i trzymam kciuki za transfer !! :-)

Ja za 40 min wychodze z domu i jade na moja wizyte... z dokumentacja ze szpitala... :tak:
 
Do góry