reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

reklama
keki84 nie martw się, to na prawdę nic strasznego, wiem że się nie wierzy dopóki się nie przeżyje ale ja naprawdę nie wspominam punkcji źle, moje wyobrażenia przed i obawy uznałam za zdecydowanie wyolbrzymione :sorry2: tak już jest że człowiek boi się nieznanego i zakłada wszystkie najgorsze scenariusze ;-)
Będzie dobrze - trzymam kciuki!

Malwisia widzę że nawet Pani w laboratorium musi stanąć na drodze;-) ale wynik musi być pozytywny!
 
punkcja kochana to jest pikuś dopiero później będzie stres. Czy komórki się zapłodniły, czy dojdzie do transferu i oczekiwanie na betę. I za co my musimy się tyle denerwować.

A ja to jestem głupia. Wiem że po 9 dniach to nawet beta nie może być super wysoka a ja dodatkowo napędzam sobie nerwa sikaczami. Przed chwilą odszukałam post lawendowej w którym pisała że przy becie 154 sikaniec jej pokazywał brak ciąży. to ja spokojnie czekam do jutra po 12 będę znała wynik.
 
Goniab chyba panie w recepcji wiedzą bo w moim przypadku nie myliły się, ale ja tam już długo wizytuje i one znają już moje nazwisko więc gdy podchodzę to zanim coś powiem to one mówią - już zaznaczyłam że Pani przyszła :-D Ale jak masz wątpliwości to pytaj na spokojnie bo w wcześniej (przed ivf) też źle chciały naliczać mi oplaty ;-)

Gizas też mam jutro wizytę ;-) powodzenia!

Nati taka potrójna ciąża starych 'iuowiczek' ;-) to by było piękne :-D
A Kasik w końcu nas dogoni :-)

Malwisia trzymaj się, jeszcze tylko troszkę :-)
 
No ja to się czuję jak bardzo doświadczona staraczaka:-Di stara stażem, najwyższy czas przejść na "ciężaróweczki po ivf" a jeszcze lepiej na "bliźnikai po ivf"
 
p
No ja to się czuję jak bardzo doświadczona staraczaka:-Di stara stażem, najwyższy czas przejść na "ciężaróweczki po ivf" a jeszcze lepiej na "bliźnikai po ivf"
I na tą okoliczność wysyłam Ci całe mnóstwo bliźniakowych fluidków :-)
Tak zajrzałam i widzę że teraz muszę częściej kukać i moooocno zaciskać kciuki :-)
 
Hejka dziewczyny. czy któraś z Was mogłaby mi odpowiedzieć ile mniej więcej czeka się aby zostać zakwalifikowaną do programu IVF. W następny czwartek mam pierwsze spotkanie z lekarzem i ma mi przekazać wszystkie info.dotyczące programu. Chciałabym wiedzieć jak to wszystko wygląda - jkaie badania i ile trwa w praktyce od pierwszej wizyty do konkretnych już kroków - stymulacji. Lekarz mi wspomniał, że w styczniu 2014 już zaczęłabym stymulację hormonami. Po 5 latach walki z różnymi przypadłościami:endometrioza, mięśniaki, cysty pozostaje mi tylko nadzieja w in vitro - po ostatniej laparo, wyrok: jajowody niedrożne, i nie ma szans na "przetkanie" :(
 
Malwisia znalazłam coś i od razy pomyślałam o Tobie

Jakie są szansę na ciąże przy kriotransferze 2-dniowego zarodka, składającego się z 3 blastomerów klasy B/C? Czy taki zarodek ma jakiekolwiek szanse, skoro ma nieparzystą liczbę komórek? Jak to jest, czy każdy z tych blastomerów może się dalej dzielić i dać ciąże? Czy te 3 blastomery to jest już całość i one powinny się dalej dzielić, ale to wtedy chyba powinny być 4? Przepraszam za takie chaotyczne pytanie, ale jestem kilka dni po kriotransferze i strasznie się boję.


Proszę być dobrej myśli – nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że nawet mało podzielony, źle rokujący zarodek jest w stanie dać ciążę zwieńczoną narodzinami zdrowego dziecka. Zarodki dzielą się niejedno czasowo, najpierw na dwa potem trzy, a za chwilę cztery komórki. Wtedy najczęściej ich blastomery są nierówne, dwa mniejsze, a jeden większy, aby za chwilę podzielić się na cztery równe komórki potomne. Również drobne fragmenty w toku dalszych podziałów mogą pojawiać się i znikać. Wczesne zarodki mają bardzo duże zdolności samonaprawcze i podane wcześnie do macicy mają realną szansę na dalsze podziały w macicy i implantację, gdy osiągną stadium blastocysty – w 5. dobie. Proszę odczekać do 14. dnia po transferze i oznaczyć poziom hCG we krwi. Powodzenia!

Lilonka dzięki za kciuki, ja dalej walczę:tak:to już moje 3 podejście, w sumie to nawet 4 tylko że jedno przerwane. Więc łapczywie lapię wiruski ciążowo-bliźniacze bo już jestem u kresu wytrzymałości:sorry2:
 
reklama
Hejka dziewczyny. czy któraś z Was mogłaby mi odpowiedzieć ile mniej więcej czeka się aby zostać zakwalifikowaną do programu IVF. W następny czwartek mam pierwsze spotkanie z lekarzem i ma mi przekazać wszystkie info.dotyczące programu. Chciałabym wiedzieć jak to wszystko wygląda - jkaie badania i ile trwa w praktyce od pierwszej wizyty do konkretnych już kroków - stymulacji. Lekarz mi wspomniał, że w styczniu 2014 już zaczęłabym stymulację hormonami. Po 5 latach walki z różnymi przypadłościami:endometrioza, mięśniaki, cysty pozostaje mi tylko nadzieja w in vitro - po ostatniej laparo, wyrok: jajowody niedrożne, i nie ma szans na "przetkanie" :(

Witam i tu:-)
Różnie to wygląda w różnych klinikach. Jakie badania dostarczałaś ostatnio do doktorą? Miałaś robione AMH, FSH ? - to podstawa
Ja cały czas podczas wizyt inseminacyjnych dostarczałam wyniki potrzebne do kwalifikacji.
 
Do góry