reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Hej Dziewczyny. Dziś dopiero 4 dpt od transferu a ja wariuję! Chyba oszaleję z tej niepewności, naprawdę nie wiem jak Wy to wytrzymywałyście, podziwiam was za to :) Wczoraj (według zaleceń) robiłam badanie progesteronu, wyszło 10,0 ng/ml i chyba nie jest za dobrze bo dr kazał zwiększyć dawkę duphastonu z 3 tabl./dobę do 6 czyli teraz biorę duphaston 3 razy dziennie po 2 tabl. Oprócz tego 3 razy dziennie 1 tabl estrofemu i 3 razy 4 tabl. luteiny (dowcipnie :) ) Mam do Was pytanko, czy przed badaniem progesteronu zażywałyście normalnie dawki leków, które miałyście przepisane? Ja pojechałam na pobranie krwi rano i dopiero po powrocie z badania zaaplikowałam sobie wszystkie leki, może dlatego ten progesteron taki niski mi wyszedł?

Dziewczyny ja naprawdę nie wytrzymam do tego 13-tego grudnia, to jeszcze całe dłuuugie 5 dni, chyba zrobię bętę wcześniej. Co radzicie? Robić betę w 7dpt, czy czekać do 12dpt jak zalecił mi doktor? Dodam jeszcze, że chyba nie mam żadnych objawów ciąży, oprócz bolących i twardych piersi nic... No czasami poczuję jakieś kłucie w brzuszku, a dziś miałam taki chwilowy nagły ból, ciężko określić co to było...

Angella-kochana ja do samego 7dpt nie miałam żadnych objawów oprócz w 3dpt ból cycuchow cały czas a od 4dpt bol krzyża dopiero w 7dpt zaczął mnie dziwnie boleć brzuch (jak ból owulacyjny)i postanowiłam zrobić betę .W 9dpt miałam plamienie implantacyjne.Każda kobieta przechodzi ciąże inaczej.Możesz zrobić sobie betę w 7dpt mi wyszła i też miałam podaną blastke.W 7dpt wyszedł mi pozytywny sikaniec z drugą jasną kreseczka a dziś powtorzylam i obie są tłuste.Mi sikaniec wyszedł bo beta mi wyszła wysoka.A twój ból brzucha o niczym złym nie musi świadczyć a wręcz przeciwnie gdyż zarodek się wgryza w mamusie :-D Fluidki kochana przesyłam i trzymam kciukaski :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
agnela
tańce tuptańce za twoją wysoką bete!!!
masz powody żeby sie denerwować, przecież to nasza natura sie odzywa i nie mamy na to wpływu. ja napewno też będę sie nie mniej denerwować.

ema
ale żeś naprodukowała, ładnie ładnie ...

dziewczynki,
w poniedziałek idę go kliniki na wizytę, mam nadzieje że coś się postanowi w mojej sprawie.
doradzcie mi o co moge pytac? co powinnam wiedzieć?
jesteśmy już poi kwalifikacji i mam nadzieję na rozpoczęcie stymulki od nasępnego cyklu ...
 
agnella ja po moim transferze (oby odbył się bez przeszkód za kilkanaście dni:sorry2:) planuję testować na pewno przed terminem zaleconym przez lekarza. Tak naprawdę chciałabym już ok. 3dpt żeby zobaczyć progesteron a później ok 7dpt już z betą. Wiadomo - tak jak mówią dziewczyny - takie testowanie może dać nam wiedzę o ciąży biochemicznej która może się nie utrzymać - testując w terminie podanym przez lekarza niekiedy mogłybyśmy zaoszczędzić sobie nerwów - ja jednak chyba wolę wiedzieć i dostosować ew. leki i sytuację do wyniku bety :tak:
Powodzenia :-)
 
Infinity, no to trzymam kciuki za owocny transfer :-) Dostaniesz kartę po transferze z wytycznymi i tam będzie progesteron w 3dpt. No i na tej karcie będzie zdjęcie Twojego blastusia :-) A sam transfer pikuś, sama przyjemność, niz nie boli, leżysz sobie i patrzysz jak Twój blastuś wprowadzany jest do brzuszka :-)
 
agnella to w Gamecie są takie wytyczne co do badań? wydawało mi się że gdzieś czytałam na forum że Invicta w Gdańsku tak ma - myślałam że w Gamecie tylko bete się bada. Jeżeli tak - to super! - będę spokojniejsza :tak:

A jak wygląda to później - po 3dpt coś jeszcze się bada czy dopiero beta? Ja jeszcze nie rozmawiałam z dr. na temat co będzie po transferze - po tych wszystkich przygodach i opóźnieniach chyba nadal nie wierzę że się zbliża ten czas :-)
 
infinity - tak myślę ty też przez hiperkę przeszłaś...myślisz że przy wynikach e2 4874pg/ml i prg 1,18ng/ml jest szansa wywinięcia się z hiperki ?? podałam sobie przed chwilą ovitrelle:) dostałam dodatkowo dostinex 4 dni po 1 tabl...
jak myślicie?? bo właśnie hiperstymulacji najbardziej się bałam...
 
ema51 ja miałam estradiol ponad 6000 przy 19 pęcherzykach a pobrali mi 9 (reszta była za mala - nie pobierali tylko nakłuwali) i powiem Ci tak - wg. mnie przez odroczony transfer moja hiperstymulacja nie rozwinęła się i nie miałam większych komplikacji - też brałam po 1 tab. przez tydzień Dostinex, piłam hektolitry wody i stosowałam się do zaleceń lekarza. Wierzę w to co powiedział mi (zresztą nie jeden) lekarz - gdybym przy takim estradiolu zaszła w ciążę - mogło by być różnie bo wtedy hiperka zamiast zanikać nasila się.
Także wg. mnie - Twój wynik nie jest straszny i da się przy dobrym lekarzu wszytko spokojnie unormować - ale nie naciskała bym na siłę na transfer - decydująca powinna być opinia lekarza :tak:
 
ema - a jak się czujesz? Bo ja już przed transferem kilka dni czułam się źle; bolały mnie strasznie jajniki i ciężko mi się oddychało. Zgłaszałam lekarzowi ból jajników, ale zbywał mnie mówiąc, że produkuje komórki jajowe dlatego boli.
Masz dość wysoki poziom e2. Ale nie panikuj na zapas :)
 
Infinity po transferze dostaniesz od swojego doktorka taką kartę (seledynową) i na niej będziesz miała wszystkie informacje odnośnie rozmrożonych zarodków, zarodków zamrożonych, które Ci pozostały (ja niestety nie mam już żadnego :( )transferu oraz rozpiska leków, które musisz przyjmować + badanie. I tak jak już pisałam w 3 dpt badanie progesteronu + tel. z wynikami do doktorka. W 10 dpt progesteron + beta i tak samo tel. z wynikami do dra. Ja chyba jak pójdę na betę we wtorek to powtórzę jeszcze raz progesteron, żeby sprawdzić czy się podwyższył po zmianie dawki leku...

Ema ja tak samo jak Infinity miałam hiperkę i odroczony transfer. Ale dzięki lekom i stosowaniu się do zaleceń dra (o czym już pisała Infinity) dosyć szybko się wykaraskałam i po odczekaniu 1 pełnego cyklu przystąpiłam do przygotowań do crio (obecnie czekam na testowanie bety). Nie martw się na zapas, zaufaj doktorowi on wie co robi, może jakoś uda mu się wyrównać ten estradiol za pomocą leków.

A tak swoją drogą, coś bardzo wiele z nas dotyka ta hiperka lub jej objawy. Nie wydaje Wam się to dziwne....
 
reklama
agnella dziękuję Ci bardzo, pozostaje czekać :-)
A za Ciebie oczywiście trzymam mocno kciuki :tak:

A z tą hiperką - przy wysokim AMH nie ma się co dziwić - ja miałam małe dawki leków i tak tak wystąpiła - nie odbieram tego jako błąd lekarza bo w sumie z tych 19 pęcherzyków i tak tylko 7 okazało się być dojrzałych więc gdybym miała jeszcze mniejsze dawki mogłabym nie 'uzbierać' nawet tych 6 które przy refundacji zapładniają ;-)
 
Do góry