reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Montana, ja jestem od 2 czerwca na zwolnieniu i już raczej do stycznia... Zaczęło się od plamień i wtedy przymusowe zwolnienie bo wcześnie dr chciał mi wypisać ale ja nie chciałam bo miałam zamiar pracować do końca roku. Najlepiej powiedz wprost lekarzowi że chcesz zwolnienie bo w pracy jest ci ciężko i nie powinien robić problemów.
 
reklama
Montana, ja jestem na L4 od 10dpt. Byłam u lekarki i ona sie sama zapytała czy pracuje, a ja że tak i czy mogłabym prosić o zwolnienie to powiedziała ze oczywiście. Wpisała mi od razu zwolnienie z kodem B i w zaleceniach miałam opis do zwolnienia taki: z powodu bóli w dole podbrzusza oraz w wywiadzie leczenie niepłodności od lat wystawiam L4 z kodem Z35 ( czyli nadzór nad ciążą wysokiego ryzyka)
 
Montana przykro mi że masz takie problemy z L4 :-( Każda ciąża po IVF jest ciążą podwyższonego ryzyka i to czy kobieta chce pracować czy nie powinno być wyłącznie jej decyzją, podobnie jak sposób rozwiązania ciąży (poród siłami natury/cesarka). Niestety wiem że w praktyce lekarze nie zawsze chcą honorować te wytyczne. Musisz spróbować być bardziej stanowcza wobec lekarza bo chyba nic innego nie pozostało :tak:
Anulla też się borykam z rozstępami - atakują mnie falowo ;-) najpierw w okresie dojrzewania kiedy nabrałam trochę kobiecych kształtów, później w czasie leczenia, pomimo że dużo kg mi nie przybyło i teraz też czekam aż zaatakują :-D Ja jestem zdania że żadne cudowne kosmetyki nie pomogą, co gorsza większość z nich to kupa chemii :baffled: Ja stosuję naturalne preparaty tzn. masła i ekologiczne oleje - obecnie używam ekologiczne masło shea i jestem bardzo zadowolona. Nie ma zapachu i meeega nawilża i natłuszcza. Ma jedną wadę - jest dość tłuste więc nadaje się do używania raczej na noc. Rano skóra jest delikatna, gładka i nawilżona ale nie ma śladu już po tłustej konsystencji. Kupuję zawsze w sklepie internetowym Biochemia Urody - jeszcze nigdy się nie zawiodłam :tak:
 
Montana dla mnie to jest jakieś chore-jak można odmówić L4. Jak nie chce wystawiać to idź do innego ginekologa. Kobietom w ciązy należy sie L4 a po IVF tym bardzie powinno się iść. Chyba, że ktoś czuje się na siłach i nie ma cieżkiej pracy. Ja jestem na zwolnieniu od 6tyg ciazy. Pomimo że w Gamecie Dr Skw. powiedział że bez względu na to czy będę leżec czy pracować to i tak poronię... Ach te słowa jego krążą mi czasami w głowie... Wczoraj mój Kropeczek skończył 8tyg i mam nadzieję, że już do poronienia nie dojdzie, bo czuję się dobrze - tylko tyle, że szybko się męczę i budzi mnie nocne jedzenie :)
 
Infinity, ja dużo nie przytyłam, tylko trochę wodą podeszłam po sterydzie, ale tragedii nie ma. No i nigdy nie miałam takich problemów ze swoim wyglądem:( No nic, oby się to opłaciło to łatwiej będzie na siebie patrzeć:-D
Sylka, niech maluszek walczy dalej i rośnie w siłę:tak: kiedy masz następną wizytę?
 
I wiem że już nic nie wiem mam mieć LH Mniej jak 2,0 mU/ml a ja mam 2,7 mIU/ml inne jednostki i nie wiem co mam robić. Pisałam do Profesora, ale ten na urlopie i nie wiem czy odpisze:/:crazy:
 
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi. No mnie też to denerwuje, tym bardziej ze 2 lekarzy nie chce dac mi L4 ani ten z kliniki, ani w moim mieście moja lekarka. Ehh zobacze moze jakos ja przekonam 12.08 na wizycie.
Sylka kochana ale sie ciesze ze maluszek walczy. Jejku Uważaj na siebie, dbaj i duzo odpoczywaj, najwazniejsze ze dobrze sie czujesz. No właśnie kiedy masz wizytę? Trzymam za Ciebie i Twoją niunie mocno kciuki :tak:;-)
 
reklama
SIERPIEŃ:

05.08.2014 Agaawa wizyta w poradni genetycznej

06.08.2014 Medalikara badania prenatalne
07.08.2014 Hania punkcja
08.08.2014 Wanesska wizyta
08.08.2014 Agulla wysoka beta
08.08.2014 Kotuska wizyta pęcherzykowa
11.08.2014 Kasik81 wizyta
11.08.2014 AniaM wizyta i USG
11.08.2014 KasiaMakaronik wizyta przed crio
12.08.2014 Kasik wizyta u genetyka + pęcherzykowa?
12.08.2014 Chloe wysoka beta
12.08.2014 Olusia wizyta pęcherzykowa
12.08.2014 Montana wizyta
13.08.2014 Smerfeta kolejne spotkanie z kropkiem
13.08.2014 Genna badania prenatalne
14~18.08.2014 Anulla wizyta
18.08.2014 Milena wizyta serduszkowa
18.08.2014 Syllka wizyta w klinice
20.08.2014 Kwiatek wizyta miejmy nadzieje przedstymulacyjna
29.08.2014 Marikka wizyta

WRZESIEŃ:

01.09.2014 Syllka, badania prenatalne


Dołączam fluidki
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Ostatnia edycja:
Do góry