reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

nie wiem dziewczyny... mam wrażenie, że ten artykł pisała kolejna niedouczona osoba a do tego wielki fan PISu i Ojca R... Oczywiście szkoda mi dziecka i matki bo głównie chodzi o ich tragedię, ale przeraża mnie ta nagonka na in vitro, stwierdzono przecież że z in vitro wcale nie rodzi się więcej dzieci z wadami rozwojowymi niż z naturalnej ciąży. Czepiali się też liczby urodzeń do potwierdzonych ciąż, ale przecież u ilu kobiet które poczęły naturalnie dochodzi do poronienia, ile ciąż się nie rozwija, Ta nieświadomość ludzi i nadonka na nas, które zdecydowały się na taki rodzaj poczęcia, bo dla wielu to jedyna szansa, zwyczajnie boli!!
 
reklama
Dziewczynki zaczynam stymulacje :) Leki kupilam na dole w aptece i zaplacilam 800 zl. za 2x 1200 j menopuru i 6 x gonapeptyl :) Jestem w szoku bo mam az 15 pecherzykow, bardzo dziwne bo do tej pory mialam max 5. To dopiero 1 dc wiec chyba moga nie wszystkie.rosnac. Doktorek tez byl w szoku :) Za 7 dni podgladanie i decyzja kiedy punkcja.

Kasik a może DHEA zdziałało cuda ??? Teraz brałaś długo i sporo to może i efekt jest ! Super, na pewno z tej 15-tki będzie coś do wybrania ;-)
 
Milena gratuluję, super wynik, będzie czego wybierać :tak:
Syllkaa również leczyłam się u tego lekarza aczkolwiek betę powtarzałam kilkakrotnie ponieważ na tym etapie (aż do ew. wizyty) tylko ona może powiedzieć czy ciąża się rozwija prawidłowo. Jeżeli chcesz tyle czekać to szanuję to - ja bym się akurat bardziej stresowała nieprawidłowym przyrostem i wolałabym wiedzieć na czym stoję ... Trzymam za Was kciuki :tak:

Dziewczyny, jestem po wizycie i dawno mi tak dobrze i lekko na sercu nie było :biggrin2: Maluch rośnie ok - ma ponad 14cm, wszystkie pomiary w normie. Mój brzuszek też w końcu rośnie, od ostatniej wizyty mam tylko +0,5kg co przy moim jedzeniu jest sukcesem :zawstydzona/y: Pani dr. była taka mila i tak dokładnie mnie dzisiaj pooglądała (nawet sprawdzała czy nogi mi nie puchną i żylaki się nie pojawiają :szok:) że aż w szoku byłam. No i chyba będzie dziewczynka :rofl2: Nie ma oczywiście 100% pewności bo siedziała 'po turecku' ale podobno dr. dopatrzyła się wiadomych oznak ;-) Na kolejnej wizycie ma potwierdzić na 100% ale pewnie wcześniej będę miała wynik amniopunkcji. Oby się nie zmieniło bo będę ciuszki musiała wymieniać :sorry2:- nie wytrzymałam i kupiłam parę bo widzę że niestety krucho z przecenami, często nie było już rozmiarów dla maluszków.

Miłego wieczoru!
 
Anulla klinika nie moze sprzedawac na ryczalt. Juz mnie doktorek nastraszyl, ze apteka, ktora zawsze ma te leki jest juz zamknieta ale mialam sprawdzic czy ta na dole juz sprowadzila i jezeli nie to mialam wrocic do niego to by mi pomogl.

Kotuska mozliwe, ze DHEA zdzialalo cuda. Tylko nie wiem czy to przypadkiem nie jest tak, ze nie wszystkie w danym cyklu rosna. Nigdy nie bylam w 1 dc.
 
Kasik, o kurczę, to wszystkie leki musisz sama mieszać? o matko. To mnie przeraża, to jak widziałam jak to robiła położna, to nie wiedziałam co do czego. Dobrze, że apteka miała leki. U mnie byłby problem, bo nawet w aptece nie mają acesanu:confused2:
 
Kasik, super wiadomość!

Infinity, oj to marzenie o córci się spełni ;) rewelacja. Dobrze że pani dr zmieniła podejście. A co z krwiakiem zniknął?
Pokaż brzuszek ;)
 
reklama
Anulla klinika nie moze sprzedawac na ryczalt. Juz mnie doktorek nastraszyl, ze apteka, ktora zawsze ma te leki jest juz zamknieta ale mialam sprawdzic czy ta na dole juz sprowadzila i jezeli nie to mialam wrocic do niego to by mi pomogl.

Kotuska mozliwe, ze DHEA zdzialalo cuda. Tylko nie wiem czy to przypadkiem nie jest tak, ze nie wszystkie w danym cyklu rosna. Nigdy nie bylam w 1 dc.


Kasik, ja miałam cały czas na usg 4 pęcherzyki antralne widoczne , w czasie brania gonapeptylu ( bo ja długim szłam ) i potem przy stymulacji. Na końcu się okazało ze 8 pęcherzyków dojrzałych się pojawiło , ale suma sumarum 6 komórek jajowych z czego 2 niedojrzałe czyli pokryła mi się liczba prawidłowych komórek z liczbą widocznych pęcherzyków antralnych. Podobno na DHEA jest jakiś dziki szał. Widziałam się niedawno z moją ciotką z Norwegii i ona się mnie pytała czy ja biorę ten " hormon młodości" Ze u nich wszyscy to biorą , bo pomaga na wiele rzeczy.
 
Do góry