reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Genna ja też już byłam 2 razy w Turcji i chętnie pojechałabym jeszcze raz :-) Tunezja nie zrobiła na mnie wrażenia. Na Maderze jeszcze nie byłam. Polecam też Rodos i koniecznie dolinę motyli, robi wrażenie :tak: Bardzo podobała mi się też Portugalia ale nie wiem jaka temperatura tam jest teraz. Mi się marzy Kuba ale to koniecznie 2 tygodnie i niestety drogo więc muszę odroczyć ten plan ;-)

Tak sobie myślę o dawstwie komórek i rozumiem, że one są oddawane do celów naukowych a nie do adopcji? Szczerze powiem (tylko mnie nie zlinczujcie), że gdybym chciała adoptować komórki (a możliwe, że będę musiała) to chciałabym od kobiety, która nie miała problemów z płodnością i najlepiej gdyby miała już jedno zdrowe dziecko. Wiadomo, że te kobiety podchodzące do ivf mają problemy, często niezdiagnozowane więc może się zdarzyć tak, że te komórki nie dają ciąży. Oczywiście nie ma tu reguły bo czasami problem leży po stronie mężczyzny albo niedrożne lub brak jajowodu itp. Jednak płacąc kupę kasy za komórki powinny być "zdrowe".
 
Ostatnia edycja:
reklama
kasik
nieraz jest tak że problem jest w żołnierzykach nie koniecznie musi być przyczyna u dawczyni
ale wiadomo przy niepłodności mówi sie ze jest to wspólny problem...
dawstwo jest jeszcze nie uregulowane prawnie i tu jest problem bo nie wiadomo do jakiej rodziny trafią komórki

genna
super! odpoczywaj teraz i trzymam za seksik &&&&&
 
AniaM właśnie dlatego napisałam wyżej, że zdaję sobie sprawę, że nie zawsze problem jest po stronie kobiety. A co do problemu gdzie trafią komórki to tu bym się tak mocno nie martwiła bo po pierwsze będzie to rodzina pragnąca dziecka skoro zdecydowała się na in vitro a skoro adoptuje komórki to musi bardzo pragnąć dziecka a ze swoimi komórkami byłoby to niemożliwe więc dziecko powinno być tam bardzo kochane. Po drugie nie będzie to na pewno żadna biedna rodzina bo biednych ludzi po prostu nie stać na in vitro, nawet na same leki do stymulacji a co mówić o adopcji komórki, która jest bardzo droga. Oczywiście w każdej rodzinie, nawet tej najbogotszej i najbardziej pragnącej dziecka zdarzają się patologie ale chyba dużo rzadziej. Nie chciałabym, żeby ktoś mnie źle zrozumiał bo ludzie niezamożni tak samo mają prawo do dziecka ale będąc dawczynią nie chciałabym, żeby moje dziecko chodziło np. głodne :zawstydzona/y::sorry:
 
Robiłam dziś subpopulacje limfocytów- oto wyniki ( pogrubiłam wynik żeby łatwiej się czytało)... za mało limf. B i wydaje mi się że NK % za duży chociaż w normie.Co sądzicie expertki ?
Wyniki badań laboratoryjnych
Profil: Subpopulacje limfocytówWynikj.m.Wartość referencyjna
Leukocyty
5.05_G/l4.30 - 10.00
Liczba limfocytów
1.71_G/l1.00 - 3.50
Liczba limfocytów T (CD3+)
1.26_G/l0.72 - 2.33
Liczba limfocytów B (CD19+)
0.04
arrowDown.png
G/l0.10 - 0.43
Liczba limfocytów T helper/inducer (CD3+CD4+)
0.72_G/l0.50 - 1.76
Liczba limfocytów T suppressor/cytotoxic (CD3+CD8+)
0.52_G/l0.17 - 1.05
Liczba komórek NK (CD3-CD16+/CD56+)
0.41_G/l0.09 - 0.43
Liczba limfocytów CD5+
1.18_G/l0.39 - 2.24
Liczba limfocytów CD5+CD19+
0.005_G/l0.000 - 0.132
Stosunek limfocytów CD4+/CD8+
1.39_0.90 - 3.60
% limfocytów
33.9_%17.4 - 44.3
% limfocytów T (CD3+)
73.7_%59.0 - 85.0
% limfocytów B (CD19+)
2.6
arrowDown.png
%6.4 - 23.0
% limfocytów T helper/inducer (CD3+CD4+)
42.0_%31.0 - 61.0
% limfocytów T suppressor/cytotoxic (CD3+CD8+)
30.2_%11.0 - 38.0
% komórek NK (CD3-CD16+/CD56+)
23.7_%5.6 - 31.0
% limfocytów CD5+
68.8_%47.0 - 95.0
% limfocytów CD5+CD19+
0.3_%0.0 - 6.0
 
reklama
Dokładnie nie pamiętam ale chyba nie może być większa niż 15%, we wtorek robię kontrolne badania także nie mogę się już doczekać.
 
Do góry