reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy styczniówek 2009

ja też już poważnie rozpatruję zakup chusty - nad takimi się zastanawiam:

RAPALU- chusta wiązana Bebelulu rozm. M (621616364) - Aukcje internetowe Allegro
Chusta wiązana Babylonia 6 nowych kolorów! (628958655) - Aukcje internetowe Allegro

nie wiem czy faktycznie jest różnica w materiale? no bo w cenie jest :-( wolałabym tańszą, ale jakby miała się rozwlec albo co :baffled: nie wiem, macie jakieś doświadczenie? myślałam żeby wypożyczyć najpierw, ale doszłam do wniosku, że młoda na pewno polubi takie noszenie - mam nosidełko od kuzynki, ale go nie używam bo mu nie ufam :-p na chwilę włożyłam młodą żeby sprawdzić jej reakcję i się spodobało - bo dla niej ważne jest to, że jest w pionie blisko ciała :tak: a to wiązanie - no fakt, trochę przerażające, ale przecież do nauczenia, no nie? ;-)
tylko nie wiem, którą wybrać...
 
reklama
A dziekujemy. Faktycznie na mame nie wygladam;-). Chusta tak nisko bo dopiero uczymy sie wiazania i nie zawsze nam wychodzi. Kupilam bebelulu rapalu i jak widac u nas sie sprawdza.
 
Adi super!

Ja się zaczęłam też nad chustą zastanawiać, ale nie dla Julki tylko dla tego diabełka w drodze, dobre rozwiązanie żeby mieć ręce wolne i móc pilnować Julki ;-)
 
Kurcze fajne te chusty:-) Z tego co polecaja to te bebelulu są fajne.. tylko czy moja bedzie chciala w niej być..;-)
 
ja też już poważnie rozpatruję zakup chusty - nad takimi się zastanawiam:

RAPALU
BABYLONIA

Mamjakty - ja trochę ostatnio czytam o chustach.
ogólnie to Babylonia ma lepsze opinie od Bebelulu.
bebelulu jest trochę sztywniejsza i wymaga łamania zanim stanim się miękka.

ja mam pożyczoną chustę Girasol - jest bardzo miękka;
7 kolorów tęczy - koszt takiej 4,7m to jakieś 230 złotych;

z tego co mi mówiła koleżanka to dość miękki są chusty Nati: Contact - NATI Sling - Baby Wrap Around Sling Carrier
i standardowe 4,7m to około 190 złotych

zamówiłam dla znajomej Storchenwiege kolor Leo natur - to chusta, o której czytałam, że polecana jest na lato: .::KOALA::. Chusty do noszenia dzieci Storchenwiege&#174 w Polsce
4,6m to 290 złotych; sprawdzę jaka jest na żywo jak przyjdzie.

a to wiązanie - no fakt, trochę przerażające, ale przecież do nauczenia, no nie? ;-)

do nauczenia :tak:
 
no właśnie też teraz troszkę poczytałam i ta bebelulu faktycznie ponoć sztywniejsza. ech, nie wiem czy mężu da mi tak poszaleć cenowo :-(
na mnie to chyba ten większy rozmiar trzeba by, bo ja większa jestem...
może ta Nati byłaby fajna - tylko ciekawe czy ona ma zaznaczony środek - musze jeszcze zgłębić temat i wtedy cos wybiorę najwyżej :tak:
a jeszcze takie pytanko - jak np masz na sobie tę chustę to łatwo jest samemu zapakowac tam dziecko i potem wyjąć i znów zapakować? chodzi mi o to, czy jak już masz na sobie chustę, to żeby ponownie włożyć dziecko to trzeba coś odwiązywać? i zawiązywać ponownie? np jak byłaś na szczepieniu to jak to technicznie wyglądało? sorry za dziwne pytania, ale ciekawi mi czy to jest łatwe i przyjemne w użytkowaniu ;-)
 
na mnie to chyba ten większy rozmiar trzeba by, bo ja większa jestem...

rozmiar "standard" jest do rozmiaru 42
NATIBABY, chusta dla dziecka, noworodka, niemowlaka, nosidełko - chusta NATI

może ta Nati byłaby fajna - tylko ciekawe czy ona ma zaznaczony środek

ma zaznaczony środek.
NATIBABY, chusta dla dziecka, noworodka, niemowlaka, nosidełko - chusta NATI

a jeszcze takie pytanko - jak np masz na sobie tę chustę to łatwo jest samemu zapakowac tam dziecko i potem wyjąć i znów zapakować? chodzi mi o to, czy jak już masz na sobie chustę, to żeby ponownie włożyć dziecko to trzeba coś odwiązywać? i zawiązywać ponownie? np jak byłaś na szczepieniu to jak to technicznie wyglądało? sorry za dziwne pytania, ale ciekawi mi czy to jest łatwe i przyjemne w użytkowaniu ;-)

Mamjakty - to nie są żadne dziwne pytania :-)
sprawa wygląda tak, że póki co moim ulubionym wiązaniem jest kieszonka - tak wygląda: NATIBABY, chusta dla dziecka, noworodka, niemowlaka, nosidełko - chusta NATI
chustę trzeba rozwiązać jak chce się wyjąć dziecko.
ja wiążę sama od pierwszego razu.
w kieszonce byliśmy na szczepieniu. zawiązaliśmy się w domu, w przychodni odwiązałam młodego, bo najpierw wizyta u pediatry. potem było szczepienie, a po szczepieniu się zawiązaliśmy od początku.
jest wiązanie 2X: NATIBABY, chusta dla dziecka, noworodka, niemowlaka, nosidełko - chusta NATI
i to jest wiązanie, które się robi bez dziecka i potem można wkładać i wyciążgać dziecko, bez konieczności rozwiązywania się.
2X wiązałam tylko raz jak do tej pory i chyba średnio mi wyszło ;-)
ale się przymierzam żeby się wprawić.

to wiązanie nie jest strasznie trudne. ja teraz zabieram chustę ze sobą jak jedziemy gdzieś, bo zawsze się przydaje. jak młody zaczyna marudzić to go wiążę i mamy spokój ;-)

=====

Perla - ja sobie pożyczyłam elastyczną i u nas się nie sprawdziła. Młody się buntował. nie wiem - może się przyzwyczaił do szmatki tkanej.
elastyki mają mniejszą nośność więc i tak za długo by mi nie posłużyła.
a w tkanej to można ponosić nawet 3-latka ;-)
a poza tym wiązanie elastyka jest takie, że na dziciu jest kilka warstw tkaniny - a jednak nadchodzi lato :tak:
 
kurcze korci mnie na chusta. tym bardziej że misiu powinien być jak najmniej w pozycji leżącej z uwagi na tą płaską główkę (wczoraj mi tak pediatra mówiła), a ze na brzuszku nie chcę na boczkach tylko wtedy kiedy śpi, więc przynajmniej w tej chuście. muszę się skonsultować z mężulkiem.
 
reklama
Do góry