reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam

W szpitalu, gdzie chcę rodzić, jest taka lista:

Zbliża się termin narodzin Twojego maleństwa?
Do porodu w Naszym szpitalu przygotuj:
DOKUMENTY POTRZEBNE PRZY REJESTRACJI :
- dowód tożsamości
- dokument potwierdzający ubezpieczenie
- NIP pracodawcy i Twój PESEL (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą także numer NIP)
- karta ciąży
- wyniki badań z okresu ciąży i wypisy z ewentualnych pobytów w szpitalu (grupa krwi)

CO PRZYDA SIĘ PODCZAS PORODU:
- woda mineralna
- pomadka do wysychających ust

ZARAZ PO PORODZIE WARTO MIEĆ:
- podpaski (podkłady poporodowe)
- kilka par majtek jednorazowych (najlepiej siateczkowe)
- biustonosze do karmienia
- kapcie, klapki pod prysznic
- skarpetki
- szlafrok i ręcznik
- chusteczki higieniczne
- koszulka nocna ( 3 szt. )
- żel pod prysznic
- pasta i szczoteczka do zębów
- płyn do higieny intymnej
- szampon
- mydło
- maść na obolałe brodawki
- szczotkę do włosów, gumki i spinki
- ubranie do wyjścia

WYPRAWKA DLA NOWORODKA:
- paczka pieluszek jednorazowych i tetrowych
- chusteczki jednorazowe nawilżone
- ręczniczek kąpielowy
- krem do pupy
- rożek
- kocyk
- śpioszki ( 3 pary )
- rozpinane body lub pajacyk
- 2-3 bawełniane czapeczki
- skarpetki
- kilka sztuk koszulek i kaftaników
- ubranka do wyjścia ze szpitala
- krem do pupy
- miękka szczoteczka do włosów
 
reklama
Już macie popakowane torby? Wow :) A ja myślałam że jest za wcześnie żeby kupować już różne rzeczy z apteki. A tu nie mam nawet piżamki do karmienia ani 90% rzeczy więc nawet nie mam jak być spakowana :D liczę na poród w terminie.... ;)
 
Ja mam tak :
Mokry papier toaletowy ( byl mi bardzo pomocny po poerwszym porodzie) mokre chusteczki , reczniki papierowe, podklady porodowe, podpaski poporodowe, wkladki laktacyjne , szczotka do wlosow, szczoteczka do zebow , pasta, mydlo w plynie, 2 reczniki duzy i maly, 3 koszule takie do karmienia, 3 pary skarpet, 5 par majtek bawelnianych, szlafrok, gumka do wlosow, kapcie, talerz, sztucce kubek, wode duzo, wode mala z ustnikiem , nakladki na sutki, szampon, pilniczek , krem du pupy linomag, pieluszki, kocyk, ubranka na wyjscie ze szpitala,jasiek , 2 biustonosze

To chyba wszystko co byscie jeszcze dodaly

Madzia ja tez liczylam za pierwszym razem i sie przeliczylam teraz jestem gotowa.
 
Ostatnia edycja:
super, dzieki dzieczyny, niby wszytko taki oczywiste a jednak o niektorych rzeczach sie nie pamieta, dlatego wole wczesniej sie spaokowac zeby pozniej nie pozapominac :) laktator wezme na wszelki wypadek, nie rodze u siebie w miescie wiec wole miec z soba za duzo niz pozniej sie martwic ze czegosc mi braktuje :)
 
dokupiłam właśnie troche kosmetyków w wersji mini i kapcie :) udało mi sie zapakowac w mala walizke i nawet mam jeszcze miejsce na ciuchy na wyjscie i laktator :)
 
Kasz właśnie najlepsze takie mini kosmetyki zużyjesz i wyrzucasz Zawsze mniej noszenia co do zwykłego porodu to dodałabym jeszcze tantum rosa i jeszcze butelkę z dziubkiem po wodzie żeby sobie tam polać po korzystaniu z toalety
 
A ja dziś zrobiłam ściankę małej ozdobna:)) uploadfromtaptalk1439823830342.jpg

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1439823830342.jpg
    uploadfromtaptalk1439823830342.jpg
    12 KB · Wyświetleń: 40
reklama
Do góry