reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow

Maja ja mam duzo ciuchów z siecioówek dla małej h&m głownie i moge stwierdzić ze tam też szajs sprzedają jak wszędzie.Wszędzie sie zdarzy nawej w Chanel:-D
no wiadomo! jak ze wszystkim :) A tak na marginesie...my się w Polsce jaramy h&m (np. ja bardzo lubię) a w Anglii uważają ten sklep za szmateks ;-)

DZIEWCZYNY:confused::confused::confused:
w rossmanie są ściereczki do prania różnokolorowych rzeczy takie przeciwko farbowaniu. Mam je sprawdzone na moich ubraniach i naprawde działają.
Jak myślicie????? czy mozna użyć tych ściereczek do prania niemowlecych rzeczy czy lepiej nie ryzykować?? Moze któraś z was miała z nimi doświadczenie.:confused:
 
reklama
skodzia I tu się z Toba zgodze, bo mi tez sie podoba skandynawskie wychowanie. Mieszkam tu ponad 5 lat, urodzilam tu Lenke i powiem Ci ze nie wyobrazam sobie teraz wychowywac dzieci tak, jak to duzo ludzi robi w PL. Tak jak piszesz w skandynawi nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Tu dzieci maja tak przystosowane ubranie, ze nie ma takiej pogody aby na dwor nie wyszly. Na deszcz komplety przeciwdeszczowe kurtka i spodnie, na wietrzna pogode termo komplety i zima kombinezony jednoczesciowe i czapka cos ala kominiarka widac tylko oczy, nosek i buzie dziecka, reszta razem z szyja jest zakryta. Na poczatku jak zobaczylam te ciuchy, to powiedzialam Boze moje dziecko nigdy nie bedzie chodzilo tak ubrane, a teraz nie wyobrazam sobie czegos innego niz takie ciuchy. Lena mi nie choruje, codziennie jest na dworze, nie zaleznie od pogody, a skandynawska pogoda nie rozpieszcza.;-)

Otoz to! Bede googlowac w domu w tym skandynawskim modelu opieki nad dziecmi ;-)
 
no wiadomo! jak ze wszystkim :) A tak na marginesie...my się w Polsce jaramy h&m (np. ja bardzo lubię) a w Anglii uważają ten sklep za szmateks ;-)

DZIEWCZYNY:confused::confused::confused:
w rossmanie są ściereczki do prania różnokolorowych rzeczy takie przeciwko farbowaniu. Mam je sprawdzone na moich ubraniach i naprawde działają.
Jak myślicie????? czy mozna użyć tych ściereczek do prania niemowlecych rzeczy czy lepiej nie ryzykować?? Moze któraś z was miała z nimi doświadczenie.:confused:
I sama sobie chyba odpowiedziałaś na ten temat;-)
ja wszyskie rzeczy dziecka prałam razem, starałam sie nie wkładać kolorowego sztruksu lub jeansu nowego z se zklepu bo zawsze farbił.
Szczerze najlepsze ciuchy jakościowe są właśnie z Angielskich firm.I to można wyszukać albo na necie albo w lumpkach.
 
Dokladnie, ja mam z pepco 2 koszulki i jedna po praniu kompletnie zmechacona a druga po 30 praniach nic a nic... Z h&m to samo, jedna pizamka po 3 praniach wygladala jak psu z gardla ale tez duzo rzeczy na plus. Jakosciowo nie nacielam sie chyba tylko na rzeczy z next, kupilam pare na allegro i mimo ze uzywane to nadal piekne. Aaaa no i kappahl. Carters ma tez swietne ciuszki szczegolnie jesli chodzi o kroj- na chudzinki:)

W stradi bershce itp to ja kupuje tylko na wyprzedarzach bo wtedy cena wzgledem jakosci jest nawet ok, online mozna sporo nakupic:)
 
Maja wlasciwie to pierwsze ciuchy i tak musisz wyprac przed uzyciem wiec wtedy nsjwiecej brawnikow ci zlezie,
ja biale pralam poprostu na 40 stopni [o ile pamietam dobrze] A kolorowe [mialam pelno bardzo kolorowych zywych kolorow] wiec je wrzucalam na plukanie 'zimne' i pierwsze co mialo zejsc to zeszlo, a pozniej na 40 stopni tak jak biale.

^^ to odnonie pierwszego prania - pozniej juz wszystko razem wrzucalam biale i kolory na 40 stopni
[40 stopni albo na 'szybkie pranie 30 minut - w 40 stopniach]
 
Z pepco mam sporo rzeczy po siostrzenicy i po noszeniu wyglądają jak te z hm, Reserved czy cubusa. Więc patrząc na stosunek ceny do jakości to nie ma tragedii. Emilce kupuję głównie w kappahl lub Next, jak ktoś od nas jest w uk. Ostatnio kupiłam małej kilka ciuchów w C&a i póki co jestem zadowolona.
 
Maja wlasciwie to pierwsze ciuchy i tak musisz wyprac przed uzyciem wiec wtedy nsjwiecej brawnikow ci zlezie,
ja biale pralam poprostu na 40 stopni [o ile pamietam dobrze] A kolorowe [mialam pelno bardzo kolorowych zywych kolorow] wiec je wrzucalam na plukanie 'zimne' i pierwsze co mialo zejsc to zeszlo, a pozniej na 40 stopni tak jak biale.

^^ to odnonie pierwszego prania - pozniej juz wszystko razem wrzucalam biale i kolory na 40 stopni
[40 stopni albo na 'szybkie pranie 30 minut - w 40 stopniach]

no i nie pofarbowaly ci te kolorowe od siebie? Ja sie boje ze jak wrzuce np granat z żółtym to ten żółty sie zafarbuje. Dlatego tez pomyslalam o tych sciereczkach co wciągają kolory i zapobiegają farbowaniu ale nie ma na nich info czy mozna stosować dla noworodków. A boje sie troche zaryzykować, bo nie chciałabym zeby mały przez moją dbałość o ubrania dostał wysypki :)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 43
No co do pepco to rzeczywiscei sa i jakosciowo szmatki ale tez i fajne. Niki ma b.duzo ubranek z pepco i nic sie z nimi nie stalo. Ja kupilam bluzke i tez jest ok. A z tych innych sklepow moja ciocia nalot zrobila w lumpku i niki duzo miala ubranek bodow i z niektorych to od razu na szmaty a nie ktore to i dla malego beda ok. Ja na fejsie dorwalam grupe h&m i innych sklepow i czekam jak przyjda moje kompleciki zobaczymy jak jakosciowo. Bo jestem zdania jak mam dac 50 zl za komplrt to wole dac 40 za dwa a sa juz prane i wiadomo co to za jakoas i posluza a tak to nie sa pieniadze w bloto
 
reklama
Zmobilizowałam się i w końcu zrobiłam pare fotek. To moja wyprawka, którą kupowałam jak byliśmy w PL. Więcej do porodu do PL nie jedziemy więc to była moja ostatnia szansa.;-) Ciuszków mam pare po Lence, reszte kupowałam. Brakuje mi z dwóch pajacyków, paru pieluszek tetrowych i dokupie jeszcze kocyk z h&m tylko inny wzór. Po za tym jeszcze wózek, fotelik, łóżeczko, materac i będzie już wszystko, ale to już w maju.;-)_SAM0515.jpg_SAM0517.jpg_SAM0519.jpg_SAM0521.jpg_SAM0522.jpg
 

Załączniki

  • _SAM0515.jpg
    _SAM0515.jpg
    38,6 KB · Wyświetleń: 76
  • _SAM0517.jpg
    _SAM0517.jpg
    37,8 KB · Wyświetleń: 80
  • _SAM0519.jpg
    _SAM0519.jpg
    30,8 KB · Wyświetleń: 83
  • _SAM0521.jpg
    _SAM0521.jpg
    22,6 KB · Wyświetleń: 83
  • _SAM0522.jpg
    _SAM0522.jpg
    24,8 KB · Wyświetleń: 85
Do góry