reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow

reklama
Lady ja mogę powiedzieć o sobię, odkupiłam od koleżanki, która miala w okazyjnej cenie dedektor i wylądowałam na izbie przyjęć chyba 25 tyg popłakana bo tętna nie wysłyszlam, i sie nie ruszało.Na izbie okazało się ze dziecko śpi, a tętno 160 miarowe..Pożniej jak byłam w szpitalu co godzinę musiały mi sprawdzać położne,Czasem długo się naszukały a miały juz dużo lepszej klasy.
 
ladybird nie badz zla na siebie!!
Ja tez mam detektor, traktuj to wlasnie jako taki gadzet i tyle jak nie uslyszysz nic to nie panikuj!
Ja bardzo lubilam podsluchwac dzidzie [dopuki nie bylo ciagych ruchow] i kilka osob odemnie pozyczalo detektor.
Powiedzmy traktuj to jak 'zabawe' ;)
 
Lady ja mogę powiedzieć o sobię, odkupiłam od koleżanki, która miala w okazyjnej cenie dedektor i wylądowałam na izbie przyjęć chyba 25 tyg popłakana bo tętna nie wysłyszlam, i sie nie ruszało.Na izbie okazało się ze dziecko śpi, a tętno 160 miarowe..Pożniej jak byłam w szpitalu co godzinę musiały mi sprawdzać położne,Czasem długo się naszukały a miały juz dużo lepszej klasy.

To jak dziecko śpi, to nie słychać tętna?
 
ladybird- dziewczyno , bardzo dobry zakup zrobiłaś. Sugeruje wypróbować ma sobie a potem słuchać opinii innych co ktoś słyszał lub czytał. Mam detektor i szczerze nie wyobrażam sobie ciąży bez niego. To jest druga ciąża w której go używam. Zaczęłam od 13 tygodnia i używam prawie codziennie. Przez moment , zazwyczaj rano. Ja dużo podróżuje , latam do tego mam ograniczony dostęp do lekarzy i to naprawdę pomaga. Słyszę Serducho i wiem ze jest ok. Słucham tak 5-10 sec.
Rob to tak. Połóż sie ze spokojem , jeśli masz żel ( ja już dawno nie mam i używam oliwkę dla ciężarnych) to rozsmaruj go dość nisko. ( tak nad kością lonowa). Zrób na dość głośno i ze spokojem znajdź serducho.
To nie jest trudne i obiecuje ci ze znajdziesz bez problemu. Tylko nie szukaj u góry brzucha. Nasze bobiki są wciąż nisko. Ja nie traktuje tego jak zabawkę. Po moim naprawdę trudnym początku ciąży i dwóch poronieniach jakoś przestałam żartować z ciąży. Jeśli ktoś wiecznie nie może znaleźć tetna to po prostu robi to zle, lub bez żelu ( oliwki) bądź poprostu szuka za wysoko. Pamietam ze z Olinkiem w późniejszym etapie ciąży często serduszko było mocno z boku. Teraz mam non stop o okolicach góry kości łonowej.
Tak , ze nie żałuj tylko korzystaj mądrze. Bo rady, ze ktoś coś od kogoś podobno słyszał są średnio użyteczne.
 
Dziękuję Winki za podpowiedź i instrukcję obsługi:) Detektor dostałam w poniedziałek i bałam się użyć. Zrobiłam tak jak mówisz i usłyszałam serce!!! Uffff. Strach ma wielkie oczy. Jeszcze raz dziękuję:-)
 
reklama
winki masz rację, ale czasem mimo oliwki czy żelu czasem nie słychać.To nawet zdarza się doświadczonym położnym że nie umieją wychwycić tętna.Ja nie czytałam tylko mówiłam o Własnym doświadczeniu.Jest to fajny gadzet, ale nie wolno się stresować jak się nie uda znaleść tętna.Wyrażam swoje opinię,napewno nie po to żeby się spierać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry