reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy -dla nas i dla lutowych pociech

wiecie, jakby nakazali taksówkarzom zakupić foteliki to byłby meksyk, zaraz zaczęło by się wyznaczanie jakie trzeba kupić, a wiadomo ceny potrafią być koszmarnie duże!!! Na 100% pewna ilość taksówkarzy w każdej korporacji posiada i wozi ze sobą foteliki. a sama korporacja ma głęboko w nosie posiadanie (przez siebie) fotelików. nawet nie wiecie ile kasy im trzeba płacić co miesiąc! za każde "beknięcie" jest faktura. a wiem, bo mój mąż jest taksówkarzem.
 
reklama
moja szwagierka kupiła fotelik bo gdzieś czytała że nawet w taxi dziecko ma być w foteliku (teraz nam dała bo jest jak nowy) i żaden taxiarz nie umiał go przypiąć i mimo że mieli fotelik dziecko jeździło nie przypięte. Ja myślę że to rodzice powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w samochodzie - nieważne czy jadą taxi (szwagierka powinna się nauczyć przypinać fotelik- na foteliku jest instrukcja) czy swoim samochodem.
 
Tez tak uważam. To jest w interesie rodziców, zeby ich dziecko jezdzilo bezpiecznie, a na przepisy nie ma co patrzec i sugerowac sie ze np. w Taxowce mozna jezdzic bez fotelika.
 
Nie mam siły szukać, a chciałabym wiedzieć co polecacie na kolkę. W sensie jaka ta koperkowa mikstura ma być? Proszę o pomoc.
 
Nie mam siły szukać, a chciałabym wiedzieć co polecacie na kolkę. W sensie jaka ta koperkowa mikstura ma być? Proszę o pomoc.

gotowe kropelki espumisan, esputicon, sab simplex, grip water, anyżek, herbatka koperkowa, herbatka na trawienie (te ostatnie HIPP - używałam i polecam) :-)
 
mnie to rybka czy dany taksówkarz ma fotelik dla dziecka czy nie. Tak jak któraś już napisała, rodzice biorą odpowiedzialność za dzieci i to ja będę buczeć jak się coś stanie mojemu dziecku, a nie ktoś kto wiózł moje dziecko. Ale nierybka mnie, że taksówkarz nie musi płacić za to mandatu:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Co do paranoi ustawowych to taksówkarz płaci już mandat jeśli klient nie ma zapiętych pasów, ale dziecko bez fotelika może przewozić. Jeszcze dużo czasu upłynie jak nasze prawo będzie w miarę ok.
Kiedyś jadąc z dziewczynką 6 letnią powiedziałam, że nie pojedzie w moim aucie jeśli nie będzie miała fotelika. Wolę tramwajem. Moje sumienie gryzło by mnie do końca życia jeśli temu dziecku coś by się stało, a mogło uniknąć złego gdybym ja - kierowca - miała łeb na karku.
 
reklama
helouuuuu.... ja bez fotelika nie zamierzam wychodzić ze szpitala:-) i basta!!

w sobotę wieczorkiem zamówiliśmy na allegro pościel- pisałam Wam, a dziś już dotarła!:szok: właśnie się pierze :-) w pralce, nastawiłam bez wirowania- bo i rożek i ochraniacz- jak skończy- zaryzykuję i moze ciut odwiruję??:confused: śliczna jest :-)
a wczoraj znów byłam beksa:zawstydzona/y: bo złozyliśmy szafkę i przełożyłam z komody do niej ubrania Hanki i w ryk- że mam za mało...Małżon- dezorientacja, focha mi puścił, że dramatyzuję... ale właź,Żona, na allegro i kup jeszcze jak masz mi płakać:tak::tak: i kupiłam jeszcze ciut ciuchów. nie bardzo jest na kogo liczyć, ze po kimś dostaniemy ciuszki, więc musimy na początek mieć zapasik :tak:i już mi lepiej... jutro robię nalot na tesco w Kato, Ardzesh:-) może jeszcze będą te śpiworki i kombinezonki- oby:-) bo w Dąbrowie Górniczej sa dwa tesco, ale głównie spożywka i zero ubrań:eek:
 
Do góry