reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

ewa leżaczek rewelka- polecma, Lila bardzo lubi w nim siedzieć, bardzo chętnie bawi się zabawkami z pałąka, mimo że to już nie nowosć dla niej, karmie ją też w tym leżaczku:-)
perla nie za późno, jeszcze nie kupiłam, zalukałam na tę Twoją, ale ona ma tylko 2 kanały, a ja w bloku mieszkam i boję się ,że zakłocenia będą
 
reklama
ewa leżaczek rewelka- polecma, Lila bardzo lubi w nim siedzieć, bardzo chętnie bawi się zabawkami z pałąka, mimo że to już nie nowosć dla niej, karmie ją też w tym leżaczku:-)
perla nie za późno, jeszcze nie kupiłam, zalukałam na tę Twoją, ale ona ma tylko 2 kanały, a ja w bloku mieszkam i boję się ,że zakłocenia będą
1 z tych 2 co mam jest cyfrowa wiec nie ma szans na zaklocenia mimo ze ma 2 kanaly, o taka:
Tomy digital baby monitor on eBay (end time 13-Jan-11 21:44:08 GMT)
ale
 
Dziewczyny, jeśli już był ten temat, to z góry przepraszam, ale szukałam i nie natrafiłam, więc w razie czego mnie sprostujcie. Kupujecie juz może dzieciom następne foteliki samochodowe? Ja powoli zaczynam się do tego przymerzac, ale jak poczytałam różne opinie na forach i weszłam na allegro sprawdzić co tam jest, to kompletnie zgłupiałam. Nie mam pojęcia jaki jej kupić, tzn. jakiej firmy i w jakim przedziale wagowym najlepiej... Doradźcie, please....
 
mamo Wiki co nieco już było na ten temat. Zdania są podzielone. Ja zdecydowanie chcę fotelik do 18kg, ale są dziewczyny, które kupują do 36 od razu. Ważne jest przede wszystkim, czy fotelik jest bezpieczny i tu przedział nie ma znaczenia. Brałam ostatnio udział w stłuczce, niby nic wielkiego, ale zatrzęsło porządnie. Sądzę, że gdyby dziecko było w foteliku marketowym, poczułoby mocniej uderzenie, a tak otworzyło tylko oko i poszło spać, na szczęście nic się jej nie stało.
Na allegro wybór jest ogromny, foteliki są już od 200 do ponad 1000zł. Zdecydowaliśmy się z M na droższą wersję, ale za to będzie to fotelik sprawdzony i z pewnością bezpieczny.
 
Dziewczyny, jeśli już był ten temat, to z góry przepraszam, ale szukałam i nie natrafiłam, więc w razie czego mnie sprostujcie. Kupujecie juz może dzieciom następne foteliki samochodowe? Ja powoli zaczynam się do tego przymerzac, ale jak poczytałam różne opinie na forach i weszłam na allegro sprawdzić co tam jest, to kompletnie zgłupiałam. Nie mam pojęcia jaki jej kupić, tzn. jakiej firmy i w jakim przedziale wagowym najlepiej... Doradźcie, please....
My mamy Maxi Cosi Priori XP i u nas sie sprawdzilo rewelacyjnie u starszego synka, a teraz przesiadzie sie do niego juniorka ;-)
Maxi Cosi PRIORI XP FAST FORWARD WYSYŁKA 0 ZŁ (1391493991) - Aukcje internetowe Allegro
goraco polecam!!!
 
Tylko tak się zastanawiam, bo foteliki 9-18 kg przeznaczone są już głównie dla dzieci siedzących, a mojej do siedzenia jeszcze daleko, tym bardziej, ze słyszałam, że dopóki dziecko samo nie usiądzie, to znaczy że nie jest na to gotowe i żeby nie zmuszać. Więc nie zmuszam i czekam. A z drugiej strony wagowo już za chwilę będziemy się łapały i chyba bez sensu kupować fotelik od 0 powiedzmy do 18 kg?
 
nie ubieram Małej do fotelika grubo, bo się nie mieści. Tzn, jak dobrze upchnę i ugniotę, to wejdzie, ale jej nie wygodnie. Przykrywam ją kocykiem i taki system się sprawdza. Sądzę, że do maja spokojnie pojeżdzimy
Też myślałam o foteliku 0-18 kg, ale żaden nie ma dobrego notowania,
 
Tylko tak się zastanawiam, bo foteliki 9-18 kg przeznaczone są już głównie dla dzieci siedzących, a mojej do siedzenia jeszcze daleko, tym bardziej, ze słyszałam, że dopóki dziecko samo nie usiądzie, to znaczy że nie jest na to gotowe i żeby nie zmuszać. Więc nie zmuszam i czekam. A z drugiej strony wagowo już za chwilę będziemy się łapały i chyba bez sensu kupować fotelik od 0 powiedzmy do 18 kg?
od 0-18 moim zdaniem bezensu... Ten fotelik co wkleilam jedna reka rozkladasz do pozycji pollezacej (podobnie jak w lezaczku) moj starszak wazy ponad 14kg i ja siedzac z przodu gdy zasnie jednym ruchem robie mu lezonko :-D
 
reklama
my dużo orientowaliśmy się w sprawie fotelików, bo chcieliśmy kupić do końca roku 2010-bo od 2011 poszedł vat do góry, więc i cena fotelików nieraz o 100-200zł wyższa:dry:
zastanawialiśmy się nad Britax do 18 kg i Britax Evolva do 36kg. Pod uwagę braliśmy też Recaro, bo wygrywał on testy bezpieczeństwa. wahałam się, bo ten przedział wiekowy do 36 kg wydawał mi się zbyt duży, ale byliśmy w kilku sklepach i sprzedwacy doradzili nam jednak ten Recaro 9-36kg. Jest super zabudowany w obrębie szyi, bioder, kręgosłupa, w przeciwieństwie do Britaxa (Roemer), który jest zdecydowanie mniej zabudowany, a wręcz wcale. Poza tym, zeby nieco rozłożyć Britaxa, trzeba go najpierw wyjąć z auta, a w przypadku Recaro robi się to jedną ręką. Poczytaliśmy też co nieco w internecie no i wybór padł jednak na Recaro 9-36kg

Fotelik Nowy Young Sport

zapłaciliśmy bodajże 815zł.
 
Do góry