reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

uwazam, ze dobrze miec rozek, szczegolnie w pierwszych tygodniach, przy praniu trzeba tylko pamietac, zeby w niskich temperaturach, no i bez wirowania go odswiezyc...ja wlasnie dzisiaj sie tym zajelam :) otulaczka nigdy nie mialam, ale wyglada bardzo podobnie...ja tylko sie zastanawiam, czy w srodku lata bede go uzywac :confused:no ale zobaczymy...
 
reklama
:-)twenie, to cale szczescie:-)ja mam takie szczescie, ze zawsze z czyms przedobrze i duzo rzeczy w praniu sobie "zalatwilam", dlatego dzisiaj juz nie ryzykowalam...
 
w przypadku mojego bratanka sprawdzil się wlasniei otulaczek. jak nie byl zwinięty jak baleronik, to ryczal straszliwie. zreszta nei widze duzej roznicy miedzy otulaczkiem a rozkiem.


u mnie nie ma typowych rozkow jak w PL tylko wlasnie te otulaczki - mi sie podobaja i zadnej roznicy nie widze miedzy rozkiem a otulaczkiem

mysle ze super zakup :)
 
ja dzisiaj kupilam jeszcze otulaczek
Otulaczek - otulanie niemowląt | Motherhood.pl

i pasującą kolorystycznie do niego flanelkę sztuk 3
Flanelki - miękkie pieluszki | Motherhood.pl

mam wprawdzie 2 rozki miękkie, ale wydają mi sie za cieple na to lato (chociaz kto to wie, co za lato będzie. raz ma być cieple, raz zimne)

a mnie się bardzo nie podobają te otulaczki, dziecko takie pozawijane jak w kokonie. Rehabilitantka na SR też je odradzała...

Ja nie mam ani jednego rożka, mam dwa otulaczki. U mnie na SR z kolei odradzali rożki z wypełnieniami kokosowymi, bo się nie nadają. Nie bardzo widzę różnicę między dzieckiem owiniętym flanelowym otulakiem a puchowym rożkiem, oprócz takiej, że w 30 stopniach i tak w szpitalu dziecko owiną we flanelową pieluchę, bo w rożek nikt nie włoży. A jeżeli będzie zimno bardzo, to wtedy zamiast otulaczka mam bawełniany kocyk, ew. dziecko w otulaczku mogę kocykiem przykryć :)
 
ja jak rodzilam w zime to mialam rozek ,teraz mysle,ze za goraco na rozki...ale to moje zdanie..tutaj nie ma rozkow ...sa kocyki z takimi dziurkami ktore wydaja mi sie praktyczne ....nooo ale jak przetestuje to i sie wypowiem;-)
 
ja jeszcze idąc za przykładem Mystique postanowilam dokupic parę brakujących rzeczy na allegro, u jednego sprzedawcy (tego samego)

kupiłam więc do nosa fridę i filtry, niedrapki, nożyczki, ceratkę, gacie jednorazowe i podklady poporodowe oraz gaziki. za wszystko razem z przesyłką 72 zł, więc cena bardzo dobra:) teraz tylko zostal kocyk, wanienka i fotelik- ale to neich juz ktos inny kupi (cos mi się pensja rozplynela juz, aaaaaaa!)
 
Ja tez mam otulaczek, bo rozek mis ie nie sprawdzil absolutnie nawet w zimie. Kuba nie chcial w nim lezec, poza tym ciagle sie rozpinal. Na lato w ogole nie wyobrazam sobie pakowac malca w rozek. Ja w kazdym razie mysle, ze otulaczek sie lepiej sprawdzi
 
reklama
ja dzisiaj kupilam jeszcze otulaczek
Otulaczek - otulanie niemowląt | Motherhood.pl

i pasującą kolorystycznie do niego flanelkę sztuk 3
Flanelki - miękkie pieluszki | Motherhood.pl

mam wprawdzie 2 rozki miękkie, ale wydają mi sie za cieple na to lato (chociaz kto to wie, co za lato będzie. raz ma być cieple, raz zimne)




jenyy marta, dosłownie z nieba mi spadłaś z tym otulaczkiem :-D

głowiłam sie nad rożkiem - niby chciałam kupić ale, z drugiej strony właśnie wydaje mi sie ze w środku lata opatulanie dziecka takim rożkiem (bądź co bądź jest to gruby materiał ) było by dla malucha katorgą..
A pomiędzy rożkiem a otulaczkiem rożnicy właściwie nie ma - przynajmniej dla mnie.. pełni tę sama funkcję ..


Cudnie, będę miała znów na co kasę wydać ;-)
 
Do góry