reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-wykrawkowe cudności

ja myślę o tym śpiworku właśnie, chyba kupię bo nie mieliśmy :-)
ogólnie widze teraz ile niepotrzebnych rzeczy miałam przy 1 dziecku

mam swoje zachcianki ale pewnie nic z tego, ten kosz mojżesza odpada raczej, poszukamy łóżeczka na kółkach, widziałam z drewexa fajne ale kurde 400 zl to wydaje mi się dużo ;D DREWEX bo jeszcze materac itp.

chciałam też komodę kąpielowa, bo mam mikro łazienke, ale chyba sobie odpuszcze, mam wanienkę zwykłą tyle, że bez stojaka ( sprzedałam ) i myślę czy by nie kupić mniejszej z takim wyprofiloanym dnem albo tą z fisher price z leżaczkiem..:eek:
 
reklama
Dziewczyny, no właśnie czytałam, że poduszka i kołderka dla maluszka są zbędne, bo może sie za mocno zakryć i udusić, to ile w takim razie tych rożków/spiworków mieć, żeby nie zabrakło, jak zasika?
I co z pościelą do wózka? tylko kocyk w poszewce, czy tu już płaską poduszkę lepiej mieć?
 
milia ja mojego synula przykrywałam kocykiem bawełnianym i tyle
jak spał w wózku to na rożku/kocyku i przykryty letnim kocykiem albo trochę grubszym, żadnej pościeli do wózka itp nie miałam
co do poduszki od początku miałam płaską włożoną ale pod materac-rady położnej i bez poduszki w ogóle spał do roku przynajmniej

rożka nie używałam wcale jedynie jako wyściółki do wózka :p może teraz się to zmieni

a co do zasikiwania hmm :p moje starsze dziecko wiecej leje po pościeli niż maluch :p ale min 3 prześcieradła to norma + podkłady pod prześcieradła :p :p
 
Ja mialam 2 albo 3 spiworki. I tyle samo przescieradel. 2 wozku tylko kocyk. Poduszka tak jak Doliores pisze duzo pozniej. Rozek w ogole sie nie sprawdzil. Jak pampers byl dobrze zalozony to z przesikiwaniem nie mielismy problemow :)
 
ja mam 3 prześcieradła (2 na gumce i 3 jedwabne bo babci jeszcze) i 5 spiworków (rózne rozmiary) pościeli do wózka nie mam i uwaząm to za całkowicie zbędny wydatek. W zimie ładujesz w kombinezon a w lecie kocyk bądz pieluszka.
 
Ja tez do wózka nie miałam pościeli tylko kocyk i już

Rożek miałam jeden i to mało używałam bo antek nie lubił go a śpiworek mam jeden i jakoś dla mnie szału nie było chętnie go oddam którejś
 
Co do ubranek to u nas body,spodenki i bluzki na dzien a na noc body i spiochy czy pajace (nigdy nie wiem jaka roznica ;)
 
My kupiliśmy wszystkiego po trochę - spodenki, bluzeczki, bodziaki, pajace śpiworek itd...Nie mamy zielonego pojęcia, co zda egzamin, a co nie...Na szczęście nie kupiłam pościeli żadnej do łóżeczka i do wózka, doczytałem Was, że to zbędne. W razie czego, zawsze można dokupić ;-). Czy dobrze rozumiem, w łóżeczku muszą być: prześcieradło, kocyk\pielucha\rożek, otulacze na szczebelki i tyle? Bez kołderki i płaskiej poduszki? Poradźcie niedoswiadczonej :p.
Po powrocie do Polski musze popolowac na jakieś fajne pieluszki wielorazowe :-D.

Dziewczyny, niemowlaki faktycznie tak chętnie śpią w rozkach? Mamy na razie cały jeden i się właśnie zastanawiam, czy szukać jeszcze jednego na wszelki wypadek czy odpuścić...
 
reklama
Szaj kazda z nas ma inne doswiadczenia i preferencje.
Ja rozek mialam i nie uzywalam.
W lozeczku mialam materac na nim taka ceratke-podklad,przescieradlo i to wszystko. Mlody byl od razy w spiworku a pod glowka mial pieluszke flanelowa bo ulewal a pieluszek mialam duzo i nie musialam codziennie zmieniac przescieradla :) to moje doswiadczenia ;)
 
Do góry