reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupowe szaleństwo!

Po 2 dniach używania Pampersiaków mogę napisać, że zdarzyły nam się przecieki!
Ale nie na plecy, czego najbardziej się obawiałam, tylko w kroku :baffled: Aż mnie to zdziwiło, bo mają o wiele lepsze te gumki przy nóżkach, a jednak.

Dziewczyny ponawiam pytanie o zabawkę dla dziecka (oprócz karuzelki czy maty, bo to już mamy). Możecie coś polecić, co się przyda na kilka dobrych miesięcy i będzie zachęcało dziecko do chwytania, sięgania, itp.?
 
reklama
Ja myślę, że dziecko samo musi dojrzeć do chwytania i wtedy mata się przyda. Mój mały na razie umie tylko wtykać łapki do buzi i pastwi się nad nimi namiętnie, natomiast nie wyciąga rączek do zabawek i nawet nie patrzy na swoje dłonie. Jak mu macham przed oczami grzechotką, to czasem popatrzy, ale jakoś woli patrzeć na moją twarz. W związku z tym na razie odpuściłam kładzenie go na macie, bo po 5 minutach gapienia się na lusterko zaczynał się nudzić.

Ja mam taki leżaczek: LEZACZEK FISHER PRICE BABY GEAR ROCKER L0539_OD SS (200243745) - Aukcje internetowe Allegro
i fajny jest, ale sytuacja ma się podobnie jak z matą.

Mam nadzieję, że niedługo mały dorośnie i będzie pożytek z zabawek :-). Z resztą dla dziecka fascynujący jest nawet szeleszczący papierek albo plastikowa łyżka, którą można walnąć w stół :tak:.
 
w jakim proszku pierzecie ciuchy maluchów ja prałam w JELP ale białe zszarzały zastanawiam sie nad dzidziusiem i LOVELA w płynie może któraś używała i może wydać opinie
 
Agutek dzięki za cynk:-), może się wybierzemy

Co do zabawki to niestety nie pomogę, bo my mamy tylko karuzelę, matę, zwykły leżaczek i stos grzechotek, a Wiktoria przestała się tym interesować - wszystko dobre, ale na 5 minut. Z maty oderwałam jej grzechotkę - zwykła plastikowa przezroczysta jak opona - w środku kolorowe kamyczki, i to teraz jej się podoba. Bierze do rączki, do buzi, ogląda, jak jej się uda to przekłada do drugiej rączki.
Zapomniałabym - czytam jej książki tak żeby widziała obrazki (Wy czytacie swoim dzieciom?) i to bardzo się jej podoba. Opowiadam co jest na rysunkach, a Wiktoria komentuje.
Blueberry ma rację - dzieciom bardziej podobają się zabawki za 5zł niż te za 100zł. Ale może kedyś będą się bawiły i tymi droższymi, bo inaczej szkoda pieniędzy.


Julia my pierzemy w Dzidziusiu, bardzo podoba mi się jego zapach i dopiera ubranka, jeśli już się coś zdarzy. Mieliśmy Jelp, ale okazało się że Wiktoria jest uczulona na niego.
 
julia6 ja miałam Dzidziusia do tej pory, nie narzekam na niego poza tym, że mnie denerwował jego zapach ;-) zbyt intensywny był dla mnie :happy:
Teraz zakupiłam Lovellę. Jakbyś się zdecydowała to w Biedronce będzie za 13,99, a ja dawałam za swoją 18,99 :dry: CHyba kupię już na zapas, bo na opakowaniu do kolorów i do białych już mam 10zł do przodu.
 
ja kupiłam śpiworek do spadnia i muszę powiedzieć że jest super:-) Natalka cały czas w nim śpi:tak: kupiłam go w tesco:laugh2:
 
reklama
Ja muszę rozważyć kupno tego śpiworka :tak:
Teraz córcia śpi pod kocykiem, ale nie rozkopuje się, więc nie narzekam ;-)
Może jednak się skuszę :-p
 
Do góry