reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

Bardzo ładne Lotka81, ja bardziej nad ''duperelkami'' i dodatkami mysle bo meble mam hmmm takie normalne "dorosłe'' - nie mam co z nimi zrobic kupione na szybko jako tymczasowe rozwiazanie do poki domu nie urzadzimy, rok niecaly maja wiec szkoda wywalic, do nowego domu nigdzie nie pasuja wiec wstawie do Marcela a jak je zniszczy to pomysle o meblach z biureczkiem ale to blizej wieku przedszkolnego.
 
reklama
Lotka bardzo podobają mi się te pomarańczowe "wstawki" . Mój maż bylby zwlaszcza zachwycony , bo to jego ulubiony kolor :)
a na podloge dywan?
narazie bez dywanu, kiedys chce mu kupic taki dywan, na ktorym sa domki, ulice itp, ale teraz to go widze calego oblepionego chrupkami i sobie odpuszczam :))))
 
Ula zanim się Igorek urodził byliśmy pewni że zabawek to mu kupowanie będziemy musielibo go zaleje lawina od gości...a tu zoonk..poza paroma gryzaczkami i duperelami nic nie dostał:-( sama jak juz kupowałam ,przeliczyłam się i tyle..dlatego dziś jakprzestanie padac idęcośkupić mojemu Smykowi...za dużo kasy nie mam ale coś mu kupię :-)

Hah, u nas tak samo, tzn. mala dostawala od wszystkich ciuchy i mam ich tyle, ze niektorych nie zdazylam nalozyc i leza nowe w szafie, czekaja chyba na druga corunie:) hehe. Najlepsze prezenty dostawal moj maz od znajomych w pracy (Szkotow), mala urodzila sie w pazdzierniku, gdzie w Szkocji leje i wieje non stop, a tu letnie komplety z kapelusikami, majtaskami na 0-3 m-ca, i wez tu czlowieku i z tym cos zrob, ale kupuja ludzie bez pomyslunku niestety.
Ja teraz malo kupowalam, bo mala miala kupe grzechotek i troche takich *******ek grajacych itp. ale teraz juz zaczne chodzic na car booty i kupowac co i rusz to cos. Chce jej dopiero w salonie poprzestawiac, zeby miala wiecej zabawek ruchowych no i wiadomo, dziecko rosnie i z czasem inne rzeczy sie kupuje, coraz madrzejsze.

Co do prezentów. W mojej rodzinie wprowadziło się to od kiedy urodziła się Julia. Żeby nie było bezsensownych prezentów, ja puszczam po rodzinie listę prezentową, co Julka by chciala i każdy wybiera co kupi. Ale to tylko w mojej rodzinie. Rodzinie A nie śmiałabym powiedzieć co mają kupić, nawet próbowałam coś przebąkiwać na temat roczku, ale chrzestna już postanowiła przekłuć Asi uszy i kupić kolczyki. Ale co jakiś czas mówię że tego czy tamtego Asi brakuje, może się uda ;)

Heh, moja juz dostala wczesniej od tesciow kolczyki i tez czekam na roczek zeby przekluc:)
A z ta rodzinka to sie ladnie dogadalas, przynajmniej nie masz bezsensownych prezentow.

narazie bez dywanu, kiedys chce mu kupic taki dywan, na ktorym sa domki, ulice itp, ale teraz to go widze calego oblepionego chrupkami i sobie odpuszczam :))))

Haha, smiesznie to zabrzmialo:) ale super, ze mozesz juz urzadzic pokoj dla malucha. My wciaz wynajmujemy mieszkanie i nie chcemy w nie inwestowac. W naszym pokoju mala bedzie spac (na pewno do ok. 2 latek), w salonie sie bawi, bo tam spedzamy wiekszosc dnia a druga sypialnie przeznaczamy dla mamy, ktora sie nia zajmie poki co. Dopiero jak nam sie uda kupic mieszkanie (mam nadzieje za jakis rok), mala dostanie swoj pokoj.
 
W koncu i ja zaczynam urzadzac Tomkowi pokoj :) jupiiiiiiiii :)))))
na dniach zamawiam:
-komoda:
Komoda B KOM2D5S BASIC
-do tego szafa:
Szafa B SZAF1D1S BASIC
-regał:
Rega� B REGN68 BASIC
-kilka półek:
Nadstawka B NADB BASIC
Pka B POL68 BASIC

kolor pewnie pomaranczka

no i do tego jakies oswietlenie, zaslonki, firanki, na ktore jeszcze nie mam pomyslu.... :)

ja mam mebelki nodo forte z takiej serii:
nodo.jpg

to oczywiście nie jest pokój Alusi :) jej jest maluteńki, o tutaj kawaląte
moz-screenshot.png
k widać:
pokoik.jpg
Dywan mamy z Jyska z przeceny pomarańczowo żółty, bo generalnie pokój ma być stylizowany na akwarium/dno moża. Więc ściany pomalowane od dołu na żółto (że niby pisaek), a od 1/3 w górę na niebiesko, kolory odzielone nierówno, takim zygzakiem. No i oczywiście naklejki z rybami, ale jeszcze nie przyklejone :)

W oknach niebieskie roletki, lampa na razie zwykła żółta kula, ale trochę drażniące jest takie ciemne światło.

Na razie pokój służy tylko do zabawy i trzymania ubrań...
 
Dziewczyny a ja mam pytanie, kiedyś pokazywałyscie pomalowane ściany w pokoikach maluchów właśnie tak nierówno w fale, gdzie np. dół to trawka itd a góra to niebo. Jak Wy robiłyscie te fale? Ręcznie?
 
Dziewczyny a ja mam pytanie, kiedyś pokazywałyscie pomalowane ściany w pokoikach maluchów właśnie tak nierówno w fale, gdzie np. dół to trawka itd a góra to niebo. Jak Wy robiłyscie te fale? Ręcznie?

hihi, u mnie to śmiesznie z tym było, bo malował nam mój tato i teść, wiec nie żadni fachowcy i z góry wiedziałam, ze fal nie będzie. Więc miały być zygzaki, przed malowaniem wykleiłam granicę tych zygzaków taśmą malarską (szerokość ok. 4 cm). Po pomalowaniu zerwaliśmy taśmę i mieliśmy małym pędzlem ten biały pasek zamalować na granicy żółtego i niebieskiego, którymś z tych kolorów, ale stwierdziliśmy że z tym paskiem całkiem fajnie wygląda i tak zostało :)
 
A ja ODRADZAM chociaż pewnie nasze mamy mają inne zdanie.
ostatnio podkusiłysie mnie na zakup w tesco ciuszków dla małego...nigdy nie kupuję w marketach ubranek nie lubię ich ;/
Mąz robił zakupki w Tesco więc poprosiłam o pajacyki dla małego do spania. Nie kupiłam zwykłych tescowych ubranek więc myślalam ze Disneya pajacyki z myszką Mickey będą ok. Wynik 3 pajacyki 9-12 msc - każdy różnił się od siebie rozmiarem, jedne dobre, drugie takie ze nóżki mega długie, trzeciego jeszcze nie miał na sobie. Uprałam dwa noszone i.........jeden bardzo się zbiegł ze jest akurat, rózni się od tego niepranego ok 5 cm ;/ Tak więc ja nigdy więcej!!! ;D

Natomiast POLECAM body, pajacyki itd firmy FIXONI są naprawdę jak nowe po wielu praniach, dodatkowo materiał jest bardzo przyjemnny i miękki, bawełna. Polecam u sprzedawcy, który ma naprawdę tanio (w porównaniu do Świata Dziecka)
Śliczny pajacyk FIXONI roz 80 - 2szt OKAZJA !!! (1220529429) - Aukcje internetowe Allegro
ja u tego sprzedawcy jakieś 4 msc temu obkupiłam się po uszy, niestety już powoli wyrastać będziemy z ciuszków :(
 
reklama
Ula bo trzeba patrzeć na materiał, jaki jest w dotyku. Bawełna bawełnie nie równa.
Np. w Pepco body za tą samą małą cenę są bardzo różne. Jedne mięciutkie jak kaczuszka, a inne sztywne i niemiłe w dotyku. Ale każde 100 % bawełna :D To samo jest w Auchan. Ja tam tylko raz kupiłam jeansy dla młodej, ale niektóre ciuchy są tam naprawdę super. Za to Julia ma bardzo dużo rzeczy z tesco i są naprawdę dobrej jakości. Co nie znaczy że wszystkie takie są.


Nie wiem co tu odradzić a co doradzić :D Poczekam na wenę :D
 
Do góry