reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

Mary bo to fotelik do 18 kg i jesty przystosowany do jazdy przodem, chyba, że o czymś nie wiem... ;-)

Kasiula a tak ogólnie, jak pomyślałam to już wiem czemu po tej... Ja najcześciej jeżdżę sama autem i tak mam małego na oku. Poza tym jak gdzieś staję na poboczy czy na chodniku to mam dostęp do małego i nie muszę ryzykować otwierania dtrzwi od strony ulicy. Kiedyś mojemu koledze w trakcie jazdy nad morze zaczęła się dusić córka i dzięki temu, że fotelik miał z tej strony mógł ją szybko wyciągnąć nie patrząc na przejeżdżające auta. Nie wiem czy dobrze wytłumaczylam... :-p
aha ja to jak jezdze sama i chce zobaczyc co mały robi biorę lusterko środkowe i kieruje i widze wszystko ;]
 
reklama
Mary bo to fotelik do 18 kg i jesty przystosowany do jazdy przodem, chyba, że o czymś nie wiem... ;-)

Kasiula a tak ogólnie, jak pomyślałam to już wiem czemu po tej... Ja najcześciej jeżdżę sama autem i tak mam małego na oku. Poza tym jak gdzieś staję na poboczy czy na chodniku to mam dostęp do małego i nie muszę ryzykować otwierania dtrzwi od strony ulicy. Kiedyś mojemu koledze w trakcie jazdy nad morze zaczęła się dusić córka i dzięki temu, że fotelik miał z tej strony mógł ją szybko wyciągnąć nie patrząc na przejeżdżające auta. Nie wiem czy dobrze wytłumaczylam... :-p
Hmmm tez mam fotelik do 18kg i tam jest napisane ze do 13kg tyłem a powyżej 13 przodem, a tak naprawdę jak długo się da...
Wiesz, powiem ci szczerze że oczywiście bardzo cieszę sie że znajomemu, a wlaściwie jego córce takie mocowanie wyszło na dobre, ale ja jednak nei ryzykowałabym i umocowała prawidłowo tylem do kierunku (jesli to mozliwe) za kierowcą :tak:
 
Ostatnia edycja:
Jak dla mnie jak fotelik wyrywa sie przy hamowaniu to znaczy ,że jest do d... Poza tym najgorszymi uderzeniami sa uderzenia boczne bo jest najmniejsza strefa zgniotu i wlasnie dlatego powinno sie zwiekszyc tę strefe poprzez montaż fotelika pośrodku...
 
Jak dla mnie jak fotelik wyrywa sie przy hamowaniu to znaczy ,że jest do d... ..
Oczywiście że tak, ale i tak się zdarza chociaż w testach to nie miało miejsca.
Pamietajcie że wszystkie testy zderzeniowe robione sa przy predkości 50km/h
A z jaką prędkością faktycznie jeździmy....?
 
Ostatnia edycja:
Obecni eprzy 64 km/h. Nie robia wiekszych predkości bo po pierwsze tyle wynosi srednia predkość przy zderzeniu bo nawet jak jedziemy ponad 100 to i tak w sytuacji krytycznej wyhamowujemy statystycznie do 64. Po drugie nawet jeśli nie wyhamujemy do tej predkości to wtedy nic nam nie pomoże bo organy wewnetrzne nie wytrzymuja takiego obciążenia i żaden fotelik temu nie zapobiegnie...
 
Obecni eprzy 64 km/h. Nie robia wiekszych predkości bo po pierwsze tyle wynosi srednia predkość przy zderzeniu bo nawet jak jedziemy ponad 100 to i tak w sytuacji krytycznej wyhamowujemy statystycznie do 64. Po drugie nawet jeśli nie wyhamujemy do tej predkości to wtedy nic nam nie pomoże bo organy wewnetrzne nie wytrzymuja takiego obciążenia i żaden fotelik temu nie zapobiegnie...
Może i 64 - nie bede sie akurat o to spierać.
W każdym raize ja bym posadzila dziecko za kieorwca skoro nie ma mozliwości ustawienia fotelika tylem co kierunku, no ale to moja opinia i nikt nie musi sie z nia zgadzac :sorry2:
 
Pewnie, pewnie... Ja tez bym mocowała tyłem ale ten fotelik ni emma takiej mozliwości. Jednak powiem, że szczerze, że na sam chłopski rozum: jedziemy drogą, ktos wyprzedza na trezciego lub usnął i co robimy? Uciekamy doo rowu i najczęściej auta zachaczaja się strona od kierowcy... Tak na logike... Ja oczywiście ni ejestem ekspertem ale za kierowca nigdy nie posadze... Oczywiście jak sama mówisz to moje zdanie :-p
 
DZIEWCZYNY ROZWIĄŻE WASZ PROBLEM - JA MAM DWÓJKĘ DZIECI I TERAZ NIECH TU MĄDRALKI POWIEDZA JAK MAM JE USADZIĆ OBIE ZA KIEROWCĄ?:-D


A tak na poważnie to Julia ZAWSZE siedziała za mną, a często jeżdżę autem sama. Teraz za mną siedzi mała, bo tak jakoś Julia chciała z tamtej strony, bo niby więcej przez okno widzi:baffled: Także mam dwie córki, jedna w miejscu bezpiecznym, druga w mniej bezpiecznym, i co ja mam na to poradzić?Już przestałam się nad tym zastanawiać.

Nie mniej jednak gdybym była matką jedynaka siedziałby za kierowcą, ale NIGDY W ŻYCIU po środku. Chociażby na logike biorąć...przednia szyba, ałaaaaaaaa.


Aza zwracam honor! Proszę:
9. Na którym miejscu w samochodzie najbezpieczniej?

Bezpieczniej z przodu czy z tyłu? Z boku czy pośrodku?

Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie, jeśli chodzi o montaż fotelika samochodowego dla dziecka, to miejsce pośrodku tylnej kanapy, o ile jest ono wyposażone w 3-punktowy pas bezpieczeństwa lub mocowanie ISOFIX. Zapewnia ono najlepszą ochronę dla dziecka podczas zderzenia bocznego poprzez oddalenie od strefy uderzenia. Jeśli miejsce środkowe nie posiada 3-punktowego pasa lub ISOFIX, to wybierz miejsce na tylnej kanapie za pasażerem. Przy awaryjnym zatrzymywaniu samochodu na ruchliwej ulicy możliwi to dziecku bezpiecznie wsiadać i wysiadać lub nam bezpiecznie wyjmować fotelik z niemowlęciem. Informacje o rzekomej znaczącej przewadze siedzenia za kierowcą są MITEM - są nieuzasadnioną wiedzą ze statystyk wypadków.

UWAGA: Zwróć uwagę na stabilność mocowania fotelika! Z uwagi na różnice w wyprofilowaniu siedzeń nie na każdym siedzeniu i nie w każdym samochodzie fotelik daje się sztywno zamontować. Chwiejne zamocowanie fotelika na środkowym siedzeniu samochodu jest zdecydowanie gorsze, niż stabilne zamocowanie na siedzeniu za pasażerem.


cytat ze strony http://fotelik.info/pl/faq/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ania a co wiesz o tym foteliku? Bo ja tez go ogladalam i moj S namawia mnie zebysmy ten kupili, ale ja jakos nie mam przekonania. Boje sie ze przy mocnym hamowaniu wylecialaby mi z niego. No i wydaje mi sie ze bedzie jej goraco w takim woteliku. Kurcze nie wiem juz sama.
A i ten sam system ma jeszcze firma Kiddy.

dziewczyny nasze dzieciaczki są za małe do fotelika bez pasów
fotelik wygląda super ale dla starszego dziecia


słyszałam ale jakoś nie wierzę
zastanawia mnie jak pranie pachnie... bo ja lubię jak pachnie:-)

Pokazałam to D i powiedział że kupi małemu za miesiąc :-)

ale fajne :-) ale pewnie cena będzie odpowiednia...

Nooo
kupiłam wreszcie sukienke na wesele w sierpniu - oby tylko doszla na czas :sorry2:

super kieca czekamy na foty

A ja musze sie Wam pochwalić, że wreszcie kupilismy fotelik. Wybór padł na Maxi cosi Priori XP. Nawet nie wiecie jaka ulga, że już nie mam tego na głowie. Dołączam fotki:

aza i co zadowoleni jesteście??
bo ja dalej nie zdecydowana
 
Do góry