reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

reklama
ale ono zostało w tym błocie? :eek:
nie, no wyciagnęłam je z błota :-) ale załozyć już się nie da. Od dawna kólka wykazywały stan mocnego zużycia. Z resztą nie tylko kółka, bo niestety wózek już się nie skałada i nie rozkłada tzn wtedy kiedy chcę, bo jak nie chcę i np jadę ulicą, podjeżdżam pod krawężnik, a tu się wózek składa z dzieckiem w środku :szok: najgorsze, ze dzisiaj nowego nie kupiłam, bo ten co soebie upatrzyłam (na duzych kołach) się wyprzedał i muszę do poniedziałku czekać. Nowego, podwójnego nie chcę wyciagać, bo to jakoś tak ggłupio, a poza tym pojedynczy jeszcze się przyda i dla Kuby i na wiosnę dla Michasia.

A mam pytanie (nie wiem czy to tu pytanie czy lepiej na zadbaną mamę?) - czy znacie jakies specyfiki na ranę po cc?
 
Wreszcie i ja moge sie pochwalic zakupami :)
Wszytsko w sumie na ostatnia chwile ale co zrobic skoro sie jeszcze urzadzamy...
Dzis kupilam na allegro wózek X-lander Xa, 2009 , zielony ;)
Wczoraj kupilam fotelik samochodowy, używany ale w rewelacyjym stanie Maxi Cosi Cabrio Fix
Pozatym przyszla paczka z allegro z różnościami - gruszka do noska, nożyczki, grzebyk,pampersy, pieluchy tetrowe, podklady poporodowe, majty 1-razowe do szpitala, ceratki, biustonosz do karmienia , kosmetyki dla maluszka, śpieszki, półśpieszki itp :)
ale sie ciesze, jutro zabieram sie za pranie wsyztskiego :-)
wreszcie bede mogla urzadzac małemu kącik obok łóżka :)
 
Oj, a ja mam nowy dylemat kombinezonowy.. Dziś dostałam od koleżanki roz. 68 (ale jest większy - na 74 chyba). I teraz pytanie, czy kupować mniejszy? Boję się, że w tym zgubię malucha, tym bardziej jeżeli syn nie będzie zbyt duży. Jak zapiąć dzieicaczka w foteliku w kombinezonie, do którego nie włożysz mu nóżek i rączek??
Drugi dylemat dotyczy pościeli do koszyka (moses basket). Zwykła kołderka za duża będzie. To samo tyczy się prześcieradła. I co tu wymyślić?
Dziewczyny-posiadaczki koszów, czy Wy też macie takie plastikowe materace do nich? Mam wrażenie, że odparzę na tym malucha..
 
Oj, a ja mam nowy dylemat kombinezonowy.. Dziś dostałam od koleżanki roz. 68 (ale jest większy - na 74 chyba). I teraz pytanie, czy kupować mniejszy? Boję się, że w tym zgubię malucha, tym bardziej jeżeli syn nie będzie zbyt duży. Jak zapiąć dzieicaczka w foteliku w kombinezonie, do którego nie włożysz mu nóżek i rączek??
Drugi dylemat dotyczy pościeli do koszyka (moses basket). Zwykła kołderka za duża będzie. To samo tyczy się prześcieradła. I co tu wymyślić?
Dziewczyny-posiadaczki koszów, czy Wy też macie takie plastikowe materace do nich? Mam wrażenie, że odparzę na tym malucha..
Ja mam kołyskę, materacyk owinęłam flanelą (prześcieradła takie "jajowate" niby są na allegro ale miałam materiał więc nie kupowałam gotowych), a dziecię będzie spało w rożku, a później w śpiworku.
 
Ja mam kołyskę, materacyk owinęłam flanelą (prześcieradła takie "jajowate" niby są na allegro ale miałam materiał więc nie kupowałam gotowych), a dziecię będzie spało w rożku, a później w śpiworku.
Na początku planowałam pościel do wózka, ale ostatnio dostałam rożek, kocyk, kupiłam pieluchy flanelowe i stwierdziłam, że materacyk owinę ręcznikiem i na to flanelowa pielucha. Rożek i ew. kocyk na wierzch. Mam nadzieję, że starczy..
 
Oj, a ja mam nowy dylemat kombinezonowy.. Dziś dostałam od koleżanki roz. 68 (ale jest większy - na 74 chyba). I teraz pytanie, czy kupować mniejszy? Boję się, że w tym zgubię malucha, tym bardziej jeżeli syn nie będzie zbyt duży. Jak zapiąć dzieicaczka w foteliku w kombinezonie, do którego nie włożysz mu nóżek i rączek??
Drugi dylemat dotyczy pościeli do koszyka (moses basket). Zwykła kołderka za duża będzie. To samo tyczy się prześcieradła. I co tu wymyślić?
Dziewczyny-posiadaczki koszów, czy Wy też macie takie plastikowe materace do nich? Mam wrażenie, że odparzę na tym malucha..

ja rowniez mam taki plastikowy i na dodatek niezbyt gruby materacyk, ale zanim zalozylam przescieradelko, calkowicie owinelam go w cieply flanelowy kocyk, tak, zeby cialko nie bylo zbyt blisko tego plastiku, do tego jeszcze na przescieradelko polozylam polarkowy kocyk, jesli bedzie trzeba, bobaska bede kladla na nim. nie mam ani kolderki ani podusi, ani do kosza, ani do lozeczka, w zamian za to mam takie polarowe kombinezoniki, takie jakby spiworki do spania, ze dzieciatko sie w tym nie zaplacze, no i oczywiscie kocyki, ale jesli nie bedzie bardzo zimno nie bede ich uzywala, z wiadomych wzgledow.
 
Oj, a ja mam nowy dylemat kombinezonowy.. Dziś dostałam od koleżanki roz. 68 (ale jest większy - na 74 chyba). I teraz pytanie, czy kupować mniejszy? Boję się, że w tym zgubię malucha, tym bardziej jeżeli syn nie będzie zbyt duży. Jak zapiąć dzieicaczka w foteliku w kombinezonie, do którego nie włożysz mu nóżek i rączek??
Drugi dylemat dotyczy pościeli do koszyka (moses basket). Zwykła kołderka za duża będzie. To samo tyczy się prześcieradła. I co tu wymyślić?
Dziewczyny-posiadaczki koszów, czy Wy też macie takie plastikowe materace do nich? Mam wrażenie, że odparzę na tym malucha..
a pasowałby materacy do wózka?? One grosze kosztują. Ja dostałam taki jak kupowałam pierwszy wóżek - wielofunkcyjny, rozkładany, ale widziałąm na allegro,z ę osobno tez można kupić.
 
Oj, a ja mam nowy dylemat kombinezonowy.. Dziś dostałam od koleżanki roz. 68 (ale jest większy - na 74 chyba). I teraz pytanie, czy kupować mniejszy? Boję się, że w tym zgubię malucha, tym bardziej jeżeli syn nie będzie zbyt duży. Jak zapiąć dzieicaczka w foteliku w kombinezonie, do którego nie włożysz mu nóżek i rączek??
Drugi dylemat dotyczy pościeli do koszyka (moses basket). Zwykła kołderka za duża będzie. To samo tyczy się prześcieradła. I co tu wymyślić?
Dziewczyny-posiadaczki koszów, czy Wy też macie takie plastikowe materace do nich? Mam wrażenie, że odparzę na tym malucha..
Jeśli chodzi o kombinezon to ja miałam taki sam dylemat jak Ty. W końcu kupiłam taki za grosze na 56:
kombinezon [50%].jpg

i jestem z niego zadowolona, nie jest za gruby, ani za cienki i w sam raz dla maluszka i bedzie sie dobrze zapinal w foteliku i niech tam sobie z niego wyrasta, bo na potem to mam pełno kombinezonów i tym podobnych. Chcialam miec cos tylko na wyjsie ze szpitala i na te pierwsze tygodnie, dałam za niego na allegro 15zł + przesyłka. idzie znaleść coś taniego.

Teraz czekam na pościel do wózka, a w moim przypadku to będzie pościel do kołyski: POŚCIEL DZIECIĘCA DO WÓZKA 4 czesciowa FLANELA (749621093) - Aukcje internetowe Allegro. Prześcieradełka kupiłam dwa na gumce takie z froty tzw. do przewijaków i mi doskonale pasuja w ta mala kolyske :happy:

P.S. dodam tylko, że pościel do kołyski udało mi się wybrać dzięki dziewczynom z tego rorum, bo tez nie wiedzialam co i jak i dzieki wam sie udało :) teraz tylko czekam na przesyłkę i się pochwalę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Drugi dylemat dotyczy pościeli do koszyka (moses basket). Zwykła kołderka za duża będzie. To samo tyczy się prześcieradła. I co tu wymyślić?
Dziewczyny-posiadaczki koszów, czy Wy też macie takie plastikowe materace do nich? Mam wrażenie, że odparzę na tym malucha..
moj moses basket juz mial kolderke, taka polokragla. materacowi szczerze mowiac ie jeszcze nie przygladalam :zawstydzona/y: dodatkowo gdzies na carboots kupilam za grosze 2 komplety ala kolderki-kocyki z przescieradlami z flaneli (albo czegos innego, takiego milusiego) do moses basket.
do lozeczka i kolyski mam rozek, kolderke i 2 kocyki, wiec styka. oprocz tego mam te spiworki do spania,ale kupilam na ebayu i nie zwrocilam uwagi (a raczej nie zdawalam sobie sprawy), ze sa takie duze, na 9-12 mies, jesli sie nie myle:-D
 
Do góry