reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcia dla dzieci i mam w Lublinie

Witam.
Jak oceniacie placówki przedszkolne dla małych dzieci? Jestem młodą mamą i niedawno posłałam swoją córunię do przedszkola. Wstrząs totalny, ale jak sie okazało głównie dla mnie i moje dziecko już pierwszego dnia od razu poszło sie bawić, a ja zaczęłam płakać - durna baba :)
Bardzo sie zastanawiałam czy można tak małe dziecko oddać do przedszkola, a właściwie jakby żłobko-przedszkola. Ale wiedziałam, że muszę. Opiekunki nie chciałam - naczytałam się i naoglądałam o tym jak to jest i co mogą robić w czterech ścianach i wiedziałam, że kasę z opiekunki wolę przeznaczyć własnie na bardzo dobrą placówkę przedszkolną!! Bo tam przynajmnie inni patrzą na ręce i dzieci starsze widzą i zawsze powiedzą co sie źle dzieje. Dziadkowie - właściwie jeden dziadek - chętnie by zostawał, ale moje dziecko jest tak energiczne, że 3 godziny z nią to dużo dla starszego czlowieka a co mówić 7-8. A musiałam po roku opieki wrócić do pracy (dla higieny psychicznej też :) Długo szukałam, i pojawiło sie pod bokiem nowe przedszkole, dla dzieciaczków właśnie od roku. Jest to Klub Małego Bystrzaka w Lublinie, na Zana 56 początkowo bałam się, bo nowe, szukałam opinii i nic.
Ale Zaufałam i sie opłacało, po pierwszych łzach, moichdzwonieniu do Pani Dyrektor co godzinę przez pierwszy miesiąc (która odbierała słowami - nie płacze Pani Moniko, bawi się; lub Pani Moniko - córunia śpi :)wiedziałam, że to był strzał w dziesiątkę bo mała od dwóch miesięcy chodzi tam i nie miałam dnia, aby płakała, że nie chce zostać! Pani dyrektor to logopeda i młoda mama wiec wie czego trzeba i potrafi dzieci bawić,ale i dyscyplinować, uczyć i opiekować się. Panie wychowawczynie, to profesjonalna kadra, same są mamami i pracowały w takich placówkach. Przede wszystkich moja niunia jest spokojna tam, uczy się, staje sie coraz bardziej samodzielna i wiem, że duża w tym zasługa własnie Klubu. Bo jakby nie patrzeć 6-7 godzin Justynia tam jest! Jest kameralnie. Wiem, że moja Justynia nie zginie tam w tłumie dzieciaczków, że nie zostanie zapomniana, nie stawiają na ilość, bo chcą mieć maksymalnie 20 dzieci.
Justynia jest jeszcze w pieluszce i mimo moich obaw - nie miała dotąd żadnych problemów z odparzeniami - co znaczy, że zmieniają je często.
Piszę to bo chcę wyrazić swoją opinię o wysyłaniu dziecka do przedszkola i o tym Klubie Małego Bystrzaka. Sama przez wiele dni poszukiwałam o nim opini i o innych - opinii pozytywnych ale i negatywnych i własnie takie wpisy dawały mi pomagały i pokazywała na co zwracać uwagę, dlatego innym mamom szukających podaję swoję opinię. W razie pytań proszę o kontakt na e-maila albo gg, bo nie jest to ani krytptoreklama ani też jakieś oszustwo.
Monika gg5291554
 
reklama
Mojani, a czy w tym klubiku, do którego chodzi Twoja córcia opiekunki wychodzą z dziećmi na dwór? I jak jest z jedzeniem? Mają catering, czy trzeba przynosić własne obiadki?
Nasz syn chodzi do klubiku na Skarpie (Klub Szczęśliwych Maluchów) i też jesteśmy zadowoleni - przez pierwszych kilka dni troszkę popłakiwał, ale teraz bardzo chętnie tam chodzi :)
Na stronie tego "twojego" klubiku jest info, że oferują "zabawę z językiem angielskim" - na czym dokładnie to polega? I jaka jest rozpiętość wiekowa dzieci w grupie?
 
Zobaczcie ciekawe warsztaty malowania na szkle dla dzieci i dorosłych.
STOWARZYSZENIE TWRCW LUDOWYCH
Terminy spotkań:
5-6 października 2010 – MARTA WALCZAK-STASIOWSKA (Zakopane)
11-12 października 2010 - STANISŁAW WYRTEL (Zubrzyca Górna)
18-19 października 2010 - WALDEMAR MAJCHER (Olsztyn)
Warsztaty dla dzieci i młodzieży
Godziny: 9.00 - 10.30; 11.00 - 12.30; 13.00 - 14.30.
Koszt udziału w zajęciach: 6 zł/osoba.
Warsztaty dla dorosłych
Godziny: 16.00 - 18.00.
Koszt udziału w dwudniowych warsztatach: 40 zł/osoba.
Karnet na wszystkie trzy spotkania: 100 zł.
Warsztaty odbywać się będą w Galerii Sztuki Ludowej STL przy ul. Grodzkiej 14 w Lublinie.
Materiały zapewnia organizator.
Informacje oraz zapisy: tel. (81) 532 49 74, e-mail: wydawnictwa.stl@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona.
 
Zobaczcie ciekawe warsztaty malowania na szkle dla dzieci i dorosłych.
STOWARZYSZENIE TWRCW LUDOWYCH
Terminy spotkań:
5-6 października 2010 – MARTA WALCZAK-STASIOWSKA (Zakopane)
11-12 października 2010 - STANISŁAW WYRTEL (Zubrzyca Górna)
18-19 października 2010 - WALDEMAR MAJCHER (Olsztyn)
Warsztaty dla dzieci i młodzieży
Godziny: 9.00 - 10.30; 11.00 - 12.30; 13.00 - 14.30.
Koszt udziału w zajęciach: 6 zł/osoba.
Warsztaty dla dorosłych
Godziny: 16.00 - 18.00.
Koszt udziału w dwudniowych warsztatach: 40 zł/osoba.
Karnet na wszystkie trzy spotkania: 100 zł.
Warsztaty odbywać się będą w Galerii Sztuki Ludowej STL przy ul. Grodzkiej 14 w Lublinie.
Materiały zapewnia organizator.
Informacje oraz zapisy: tel. (81) 532 49 74, e-mail: wydawnictwa.stl@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona.

Fajne ale Jula to chyba jeszcze za mala
 
Jest jeszcze Klub Malucha Zaczarowany Las przy ul. Nadbystrzyckej 30Ł, (też z ulotki) Klub Malucha "Zaczarowany Las".

Z ulotek ze skrzynki pocztowej :-)
Klub Szczęśliwych Maluchów. Szczęśliwa 1, os. Czuby (Skarpa) - opieka dzienna i popołudniowe zajęcia dla dzieci i rodziców, strona Klub Szczęśliwych Maluchów - Prywatna opieka nad dziećmi
oraz na moim osiedlu czyli Osiedle Słoneczny Dom przy Fulmana
Klub Malucha Promyczek, niestety mam tylko nr telefonu 81 460 87 97
Oba miejsca znam tylko z ulotki, nie byłam nie widziałam.
 
Jest jeszcze Klub Malucha Zaczarowany Las przy ul. Nadbystrzyckej 30Ł, (też z ulotki) Klub Malucha "Zaczarowany Las".

Zanim posłaliśmy naszego syna do żłobka we wrześniu tego roku, rozważaliśmy i ten Klubik. Prowadzą go dwie sympatyczne współwłaścicielki (i chyba mają jeszcze jakieś wsparcie, ale my byliśmy w lecie, "przed sezonem"). Klub jest zlokalizowany w domku jednorodzinnym na 1szym piętrze, na którym są 3 pokoje dla dzieci (1 - pokój zabaw dla tych najmłodszych, tj. od 5 m-ca, 2 - pokój zabaw dla "starszaków" i 3 - pokój do spania z łóżeczkami turystycznymi). Jest jeszcze kuchnia na tym samym piętrze, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieciaczków. Tzn. jeśli dobrze zapamiętałam, posiłki są zamawiane od firmy cateringowej, ale jest też możliwość przekazywania domowych obiadków i te są pewnie podgrzewane w tej klubikowej kuchni. Dzieci oczywiście nie maja tam wstępu.
Jeśli chodzi o wychodzenie na dwór, to podobno wychodzą, ale na terenie działki, na której stoi ten dom niestety nie ma miejsca do zabawy, więc dzieciaczki chodzą ponoć na spacerki gdzieś.
My wybraliśmy ostatecznie klubik na Skarpie (Czuby), bo z różnych względów bardziej nam odpowiadał, choć tam maluchy nie wychodzą na dwór :(
 
dziecieca akademia gotowania.jpg
 
A ja słyszałam o dobrych zajęciach dla dzieci w Lubinie :-) i polecam Klub Edukacji Uśmiech Dziecka na Wyżynnej 12. Są grupy dla dzieci od roczku i dla 2-latków. Można być z dzieckiem ale niektórzy zostawiają też same dzieci na chwile- gdy robią gdzies obok zakupy lub na 2 lub 4 godziny.
 
Witam, ostatnio na Sekretach długowieczności organizowanych przez Fundacje Logikon ogłaszali nabór na zajęcia dla dzieciaków, nie znam numeru telefonu ale pewnie mają stonkę internetową, tylko trzeba poszukać. Koszt to chyba 30 zł /mc. Pozdrawiam.
 
reklama
Witam, ostatnio na Sekretach długowieczności organizowanych przez Fundacje Logikon ogłaszali nabór na zajęcia dla dzieciaków, nie znam numeru telefonu ale pewnie mają stonkę internetową, tylko trzeba poszukać. Koszt to chyba 30 zł /mc. Pozdrawiam.

Logikon - Fundacja Rozwoju Cz�owieka

szkoda że moja trochę za młoda na takie zajęcia, bo na pewno spodobałoby sie jej
 
Do góry