reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Sprawa wyglada tak ;zjada ok 115-120g spoczek raczej nie jest za maly bo czasem sie ksztusi a sprowa brzuszka twardnieje jej po jedzeniu.A musle ze to bule brzuszka bo mala strasznie sie prezy nie pomagaja jej nawet masaze.Przez to zwrocilem sie do was o pomoc
 
reklama
po pierwsze male dzieci potrafia byc glodne co godzine nawet, wiec moze jest glodna, jesli to nie to daj jej wody do napicia samej bez dodatkow, moze nierobi kupki reguarnie i ja to meczy, i kladz na brzuszku to moze pomoc , w przypadku mojego dziecka pomoglo :), jesli to potrwa dluzej idz do lekarza !, a napisz jak cos sie zmieni

jeszcze cos , bole moga byc przez nieodpowiednie mleko i wode do mleka
 
ja polecam tak : masaż brzuszka na oliwke najlepiej zgodnie z ruchem wskazówek zegara , niech małej się w czasie karmienie kilka razy odbije, nóżki kolanami podciagnij do brzuszka może gazy ja mecza jak się nałyka za dużo powietrza w czasie karmienia, pół godziny po karmieniu niech poleży na brzuszku , niby pomagają tez ciepłe okłady na brzuszek albo ciepła kąpiel
 
Witam!
Ostatnie dni u nas jakos troche lepiej. Zuzka dalej prezy sie ale juz mniej, w nocy tez jest troche lepiej. Wczesniej sie troche poddalam, ale musialam sie jakos otrzasnac i dajemy rade. Dzisiaj byla u nas pielegniarka srodowiskowa i powiedziala, ze oprocz tych prezen wszystko inne jest w porzadku.

Pozdrawiam
 
Witam!
Ostatnie dni u nas jakos troche lepiej. Zuzka dalej prezy sie ale juz mniej, w nocy tez jest troche lepiej. Wczesniej sie troche poddalam, ale musialam sie jakos otrzasnac i dajemy rade. Dzisiaj byla u nas pielegniarka srodowiskowa i powiedziala, ze oprocz tych prezen wszystko inne jest w porzadku.

Pozdrawiam
To fajnie,że jest lepiej.Trzymam kciuki za małą
 
witam moja Mała była również na bebilonie 1 i bebilonie pepti,to był koszmar i okropny ból ,przeszło dopiero kiedy zaczęłam podawać Humanę jak ręką odjął a i jeszcze ze sprawdzonych pomysłów doświadczonych mam podałam Jej RAZ porcję o jedną miarkę mleka większą (czyli odmierzoną ilość wody + ilość miarek z pudełka +jedna gratis :) i to pomogło Mała po miesiącu przespała w końcu 7 godzin),wypróbuj nie zaszkodzi raz a może też pomoże,pozdrawiam
 
... i jeszcze ze sprawdzonych pomysłów doświadczonych mam podałam Jej RAZ porcję o jedną miarkę mleka większą (czyli odmierzoną ilość wody + ilość miarek z pudełka +jedna gratis :) i to pomogło Mała po miesiącu przespała w końcu 7 godzin),wypróbuj nie zaszkodzi raz a może też pomoże,pozdrawiam
Uważam,że nie stosowanie sie do zalecen z opakowania mleka moze byc ryzykowne.Zwiększa sie nie tylko kalorycznośc,ale też ilośc witamin,które poprostu mozna przedawkować.Z resztą takie ostrzeżenia sa na opakowaniach.
 
reklama
Nasz sposób na kolki i bóle brzuszka,to ciepły stumień powietrz z suszarki.Mały wylegiwał się jak na plaży i spokojnie zasypiał.
Niestety kolka u naszego Bąbla,to był zwiastun nietolerancji białka mleka krowiego.Warto poradzić się pdiatry.
 
Do góry