reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Hej tez przez to przeszłam, ale mi położna poleciła espumisan w kropelkach, jeśli karmisz butelka to spokojnie możesz go podać trzy rzy dziennie do butelki po 3-4 kropelki, natomiast jeśli karmisz piersia to poprostu plastikową łyżeczka wpusć do buźki maluszka taką sama liczbę kropelek, ja karmiłam sztucznie i bardzo pomogło mi tak myslę mleko Bebiko omneo jest ono super dla dzieci ze skłonnościami do kolek. mlekiem tym karmiłam do 2 miesiaca :-)
 
reklama
Nam polecono Esputiokon i musze przyznac ze pomogł...nocki sa duzo lzejsze a Mały płacze tylko chwilke
 
A jak dla mnie to viburcol to "pic na wode fotomontaz"...
Nic nie skutkowal...
Podawalam na kolki Infacol, prasowalam pieluchy, masowanie brzuszka (najbardziej pomagalo to robione przez rehabilitanta), noszenie i mocne przyciskanie brzuszka do piersi...
 
byłam dzis z maluszkiem u lekarza.... mały ma silne kolki i lekarz kazał jeszcze kupic małemu esputicon no i jak narazie małemu nic sie nie dzieje i oby tak dalej..... wczoraj tak mi płakał że nie wiedziałam co robic :( no ale jakoś sobie poradziłam
 
mój mały tez miał kolki iniestety nic nie pomagała ani ogrzewanie brzusia ani masowanie i dostepne leki bez recepty a smyk płakał po 5 godzin (przepraszam wył a ja z nim), po dwóch tygodniach meczarni pediatra przepisał nam DEBRIDAT - moim zdaniem jest to super lek bo Wojtus nie miał juz zadnych koleczek. Jesli nie pomoze ten esputicon to moze spróbuj debridat wiem ze dziewczyny na forum tez pisały o innym leku ale niestety nie pamietam nazwy musiała bys poszperac
 
Sab Simplexu nie dodawaj do mleka. Podaj go na łyżeczce lub strzykawką przed każdym karmieniem (15 kropel lub 0,6ml). Tylko regularne stosowanie daje naprawdę świetny rezultat.
 
reklama
jacek78 ja nie skakała bym tak od jednego mleka do drugiego bo takie gwałtowne zmiany mogą powodować ból brzuszka u nas tak był. Dokarmiałam nutramigenem, miałam dość wmuszania go w Nią i musiałam zmienić mleko najpierw był Nan ha odrazu przeszłam na niego i skończyło się to po dwuch jedzonkach takim bólem brzuszka że pierwszy raz widziałam jak moja niunia zalewa się łzami. wruciłam bo nutramigenu i przeszłam na belilon ha pomału go wprowadzałam przez trzy dni, poprostu jedną miarke nutramigenu zastępowałam bebilonem pierwsze dwa dni, następnego więcej a potem dałam sam bebilon i było ok. A jeżeli to kolka to polecam espumisan u nas działał super do tej pory dawałam na brzuszek, teraz mam esputicom też działa, pozatym dawałam herbatke do picia z hipp taką od pierwszego tygodnia i jeszcze herbatke plantex.

Pozdrawiam i życze przespanych nocy.
 
Do góry