reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

reklama
potrzebna mi informacja na temat czopkow viburcol n moj oskar ma skonczone 6 tyg.nie wiem czy dac mu poł czopka czy cały lek ten dostałam zeby doleczyc gardełko bo antybiotyk mu wogole nie słuzył i bolał go brzuszek po nim
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A jak zalecil lekarz?
Pamietam, ze kiedys dawalam Pauli pol czopka- wlasnie wg zalecenia pediatry. A miala wtedy ponad 6 tyg.
 
Nuna, nie bardzo rozumiem po co chcesz podać ten Viburcol, na gardełko ?? To jest lek uspokajający; ja dałam ze dwa razy jak Mateusz był większy ale można dawać go też takim maluszkom, to lek homeopatyczny, raczej bezpieczny. Ja dawałam jak Muszek był rozdrażniony i kilka nocy z rzędu nie mógł spać, budził się co chwila, chyba dokuczały mu ząbki. Mimo bezpieczeństwa leku lepiej przemyśl sobie, czy na pewno musisz nim "faszerować" dziecko. Im mniej lekarstw tym lepiej :)
Pozdrawiam
 
czopki viburcol rzeczywiscie sa homeopatyczne. glownie stosuje sie je w sytuacji kiedy maluszek jest rozdrazniony, ale tez dodatkowo przy leczeniu antybiotykami. trzeba uwaznie przeczytac ulotke, tam wszystkie niejasnosci sa wytlumaczone.
najlepiej dawac tak jak zalecil lekarz, a jesli sie zalecen nie pamieta to zeby nie ryzykowac lepiej dac polowe czopka, na pewno nie zaszkodzi.
jak czytalam w ulotce, nie stwierdzono dzialal ubocznych, wiec mozesz byc nuna spokojna o swojego maluszka. :-)
 
ja tez podawalm mojemu synkowi jak byl malutki bo darl sie nie milosiernie byl na luminalu przez 2 tygodnie a potem nasza pediatra przepisala viburcol podawlam przy zabkowaniu tez nie mial zadnuych ubocznych skutkow a tak nawiasem mowiac to na mojego Antka viburcol az tak nie dzialal byl troszke spokojnieszy to tyle
 
o ile mi wiadomo to viburcol jest na uspokojenie i na nic więcej..działa w sumie badzo lagodnie, moja pediatra polecała mi dawać pół czopka, ale w sytuacji krytycznej bez poprawy cały czopek.
 
ja miałam dawac na doleczenie gardła bo antybiotyk mu bardzo szkodził , jest niespokojny , budzi sie cochwile nawet jak zje, a teraz ma jakas dziwna wysypke na buzi on wierci sie ze szok
 
reklama
Do góry