reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

U nas bylo prawie tak samo. Gazy kolo 5 tej rano. Dawalam espumisan juz przy wieczornym karmieniu, nie wiem czy pomagal. Ale my bralismy mala do lozia i ja przez sen niemalze masowalam ja po brzusiu. Mala juz zadziej budzila sie z placzem, a i szybciutko zasypiala. Ach my tez mielismy problem z kupkami. Kilka razy dalam czopek, a raczej mala jego czesc bo od razu byla kupka, niemalze po 5 sek. Gazy i problemy z kupkami nagle zniknely. Zycze powodzenie ze bedzie podobnie u Ciebie.
 
reklama
moja corcia praktycznie od urodzenia puszcza "straszne" baczki..miala kolki myslalam ze to przez to,bylysmy nawet u lekarza ale probowal ja odgazowac (okropnie plakala z powodu kolek) ale nie mial nawet czego,bo brzuszek byl "pusty"..czasami ma takie "wiatry" ze zdarza sie jej zaplakac..czy wasze dzieci tez tak maja???,moja mama mowi ze jak bylam mala nigdy nie mialam takich gazow..czy u waszych dzieci tez to sie zdarza,zastanawiam sie kiedy jej to przejdzie..
 
Hania też tak miała przez długi okres czasu! Pomogło jej... odstawienie herbatek rumiankowych i z koperku włoskiego, dlatego ograniczyłam je do minimum! Powodzenia!
 
Sarunie tez miał teki problem ale własnie jak podaje jej chodz minimalna ilosc kopru włoskiego badz jak ja zjadłam cos co powodowało wiatry np .czeresnie była tragedia
ale teraz jest juz lepiej , kolki całowicie ustały ale jest na nutramigenie no i nie podaje jej kopru
 
Moja Natka też tak puszcza sobie, zresztą, bardzo je czuć, bo pije bebilon pepti 1, podaję jej też herbatkę ułatwiającą trawienie na zmianę z rumiankową i z kopru, bo ona bardzo rzadko kupki robi, nawet raz na dwa dni. Nie wiedziałam, że to może być od tego, choć uważam, że to dobrze, że dziecko pozbywa się gazów. To chyba pomaga, żeby nie być wzdętym. Zresztą, jej to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, jakby pozbywała się czegoś, co i tak nie powinno tam być, czyli powietrza.
 
a ja się zastanawiałam, czy to od herbatek mlekopędnych:confused: ale widzę, że raczej tak. mój Michał okropnie płacze bo nie może puścić bąka, albo płacze bo zrobił:-( tak źle i tak niedobrze:no:
 
dziewczyny mam ten sam problem baczki straszne a w dodatku taki aromat ze czasami mam wrazenieze narobił w pampersa i tez pije bebilon peti i rumianek a co do kupek to nie umie i juz meczy sie strasznie i musze mu pomagac na przemian raz czopek to termometr juz nie wiem jak mu ulzyc :sick:
 
nie można tak ciągle dziecka stymulować:no:bo dzidzi się przyzwyczaja
najlepiej zapytaj lekarza (czasem dają lekarstwo na regulacje pracy jelit - debridat)
Olo miał to samo i samo przeszło
Co do aromatu to Mały tez pije bebilon pepti i od tego czasu nic się nie zminia jak prykał śmierdząco tak pryka
 
reklama
Dziewczyny blagam o pomoc!!!! Julcia ma miesiac. od 2 dni o stalej porze okropnie mi placze nie jest ani glodna i w pampersie ma sucho!!! czy to moga byc kolki?? nie karmie piersia daje jej mleko z hippa. jak jej pomoc???? dzieki
 
Do góry