reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

reklama
:-)Takiemu malutkiemu to raczej pół czopka, ale to są czopki uspokajające i nie wiem czy nadają się do leczenia przeziębień i gardła. Prędzej chyba na ząbkowanie i na jakieś nerwowowści:-)
 
Michał chyba nie bardzo reaguje na Viburcol... może tak: jak mu dałam pierwszy raz, był senny, ale mimo wszystko co chwilę ryczał; za drugim razem już nawet nie był senny (a płakać przestał, ale to chyba raczej zasługa masażu brzuszka, nie wiem)
zaszkodzić nie zaszkodzą jeśli nie przekroczy się dawki zalecanej
homeopatia źle stosowana też może zaszkodzić, ale tu bym się nie obawiała
 
mi lekarka przepisałam masc specjalnie w aptece mieszaną przeciwbolową i chyba pomaga bo dziecko spokojniejsze aphtini10,0 anaesthesini0,5 chyba dobrze napisalam bo troche nie wyraznie tu pisze
 
hej :)

Czy kolka moze wystapić juz u noworodka? Moja mala ma tydzien, ale od początku nie przesypia nocy bo nie może zrobić kupki. Przy czym w ciągu dnia nie ma z tym problemy - przy karmieniu pryka, robi kupę i potem śpi kilka godzin. W nocy muszę ją masować, włączam wibrację na foteliku i kilka godzin się męczymy, żeby wyszła kupka. Opadam już z sił :-:)-:)-(

Wiecie coś na ten temat? Lekow chyba jeszcze nie mogew podawac, muszę czekac aż mala skonczy 1szy miesiąc.
 
Karmienie powinno trawać 8-10 min gdyż zdrowy maluszek najada się w tym czasie i potrafi pochłonąc bardzo duże ilości mleka.

Przerwa między karmieniami to przynajmniej 1,5 godziny (teraz mały woła co 2,5 -3 godz)

Przed każdym karmieniem 10 minut masażu, ale nie głaskania tylko dośc mocnego uciskania brzuszka opuszkami palców zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół pępuszka i 15 minut na brzuszku, wtedy mały walcuje sie sam i gazy odchodzą.

Ja spóbowałam już pierwszego dnia odczułam różnice, fakt że czasem go łapie kolka ale trfa 2 minuty góra 5 wtedy przytulam go mocno do siebie i mu przechodzi a nastepnie masażyk.

Ja polecam tę metodę po co dawać dzidziusiowi jakieś leki, można spróbowąc natoralnie pomóc.

Co do dlugosci karmien i przerw pomiędzy zgadzam się z Saratonie - juz przerobilam to ze starszym dzieckiem. ale chcialam sie dopytać o masażyk. Czy jest sens go robić, nawet gdy dziecko krzyczy i się pręży? Co oznacza 5 minut na brzuszku - w tej pozycji robić masaż, czy tylko położyć na brzuszku?
 
hej :)

Czy kolka moze wystapić juz u noworodka? Moja mala ma tydzien, ale od początku nie przesypia nocy bo nie może zrobić kupki. Przy czym w ciągu dnia nie ma z tym problemy - przy karmieniu pryka, robi kupę i potem śpi kilka godzin. W nocy muszę ją masować, włączam wibrację na foteliku i kilka godzin się męczymy, żeby wyszła kupka. Opadam już z sił :-:)-:)-(

Wiecie coś na ten temat? Lekow chyba jeszcze nie mogew podawac, muszę czekac aż mala skonczy 1szy miesiąc.


Nasz synek dostał lek na kolki jak miał 3 tygodnie - lek nazywa sie DEBRIDAT jest tylko na recepte kosztuje ok 23zł- butelka starcza na 4 tygodnie- sa to granulki które rozrabia sie z woda i podaje strzykawka 2 razy dziennie. Moim zdaniem jest to najlepszy lek jaki stosowalismy a spróbowalismy prawie wszystkich.
 
Co do dlugosci karmien i przerw pomiędzy zgadzam się z Saratonie - juz przerobilam to ze starszym dzieckiem. ale chcialam sie dopytać o masażyk. Czy jest sens go robić, nawet gdy dziecko krzyczy i się pręży? Co oznacza 5 minut na brzuszku - w tej pozycji robić masaż, czy tylko położyć na brzuszku?
już samo leżenie na brzuszku daje naturalny masaż, ale możesz położyć na brzuszku i dodatkowo masować plecki (tyle że plecki w przeciwną str do ruchu wskazówek zegara!!! zgodnie z perystaltyką jelit)
 
Dzięki dziewczyny za wszelkie rady :elvis: Dziś po raz pierwszy od porodu była względnie przespana noc. 4 pobudki, dość długie, ale po każdej mała spała.

Pomogła mi metoda, którą podpowiedziały koleżanki na wątku moim październikowym :-) Jednej z nich położna poradziła, żeby dziecku pomasować zwieracze przy dupce delikatnie palcem nawilżonym oliwką. Po każdej sesji była kupka! O rany, do czego to doszło, żeby wypróżnienia stały się najważniejszym aspektem mojego życia, hihih A dziś rano robiłam masażyki tak jak pisałyście i malutka bardzo się uspokajała. Niestety masaże w nocy odpadają, bo mała wtedy dużo krzyczy, a w pokoju obok śpi dwuletni synek, nie chcę Go budzić.

W każdym razie mam nadzieję, że te dwie metody jakoś ułatwią nam życie :happy:
 
reklama
Do góry