reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Ja polecam masaże i częste układanie na brzuszku pomaga !! Nasz synek ma 2 miesiace i od drugiego tygodnia żeycia ma kolki. Fakt nie płacze godzinami ale go często łapią. Ja robię tak przed każdym posiłkiem masąż 10 min i 5 min na brzuszku, problem naprawde się pomniejsza. Po co truć maleństwo lekami ? Masaż poelaga na miescowym ugnaiataniu brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara.Po posiłku oczywiście dbam o to zeby dzidziusiowi się odbiło :) Powodzenia ! Polecam mój sposób
 
reklama
Mam pytanie jak to jest z tymi kolkami? Mój synek ma 2 miesiące, karmię go wyłącznie piersią i póki co kolek nie ma. Czy jest wiek od którego dziecko dostaje kolki? Jeśli do tej pory kolki nie wystąpiły czy oznacza to, że już nie wystąpią? czy mogą się pojawić w każdej chwili i co może je powodować?

moja tez nie miała kolek i nie ma ;-) jadłam wszytko i karmiłam piersią ;-)
 
Mi ordynator odziału dzieciecego powiedział ze głupota jest zmiana diety po porodzie. Podczas karmienia jemy wszystko co w ciązy, a poprostu niektóry dzieci mają kolki i nic sie nie poradzi trzeba przeczekac, polecam masowanie. :)
 
U nas pojawiło się to kilka dni temu.Mały miał objawy książkowe opisywane jako "ból brzuszka,gazy,kolka" .Po zapoznaniu się z opiniami na forum i natychmiastowej konsultacji z lekarzem poleciła ESPUTICON (krople-podaję na smoczku) trzy razy dziennie po kropelce między posiłkami (karmię tylko piersią ).
Minęło 18 godzin i mam bardzo dobre wrażenie że się naprawdę poprawiło.
Mały śpi lepiej ,nie krzyczy histerycznie i jest spokojniejszy
 
U nas pojawiło się to kilka dni temu.Mały miał objawy książkowe opisywane jako "ból brzuszka,gazy,kolka" .Po zapoznaniu się z opiniami na forum i natychmiastowej konsultacji z lekarzem poleciła ESPUTICON (krople-podaję na smoczku) trzy razy dziennie po kropelce między posiłkami (karmię tylko piersią ).
Minęło 18 godzin i mam bardzo dobre wrażenie że się naprawdę poprawiło.
Mały śpi lepiej ,nie krzyczy histerycznie i jest spokojniejszy

Witajcie!

Kolka pojawia się tylko u niektórych dzieci i nawet jesli się pojawia to nie u każdego dziecka z takim samym natężeniem dlatego masaże nie zawsze pomagają i bez środków farmakologicznych czasem się nie da. Kolka pojawia sie zarówno u dzieci karmionych piersia jak i u tych sztucznie dokarmianych. U nas kolka pojawiła się około 6 tygodnia zycia, w całości trwało to jaki miesiąc, na początku było starsznie :szok: mały zaczynał płakac niemiłosiernie około 17 i trawało to do 21 a nawet do 22, potem zasypiał wymęczony płaczem, nic nie pomagało, ani masaże, ani ciepłe okłady z pieluszki tetrowej na brzuszku (prasowałam żelazkiem i przykładałam przez ubranko do brzusia), ani układanie na brzuszku. Zawsze sie odbijał po jedzeniu, a kolka była. Pediatra poleciła mi Espumisan, ale nie pomagało, a potem kuzynka poleciała mi Esputikon.
Pomógł nam i to bardzo i podawałam go tak jak napisała Tita75, trzy razy dziennie przed posiłkiem. Po podaniu kolka pojawiała się tylko raz w tygodniu a potem zniknęła i od 3 miesiąca mielismy spokój.
 
czy kolka musi trwać codziennie o tych samych porach?
Ja mam problem z zaparciami... kupiłam czopki glicerynowe, czy jeden czopek cały się wkłada?
 
Hania ja dawałam ćwiartkę i też działa, tylko nie dawaj za często, bo potem będzie problem z normalnym wypróżnieniem, bo jelitka się rozleniwiają. jak karmisz piersią, pij soki, jedz suszone śliwki, a dzidziusiowi możesz dawać probiotyk
przy zaparciach pediatra zaleciła debridat

kolka może ale nie musi być codziennie
u nas znów się zaczęły jazdy wieczorami:-(
 
Bartoszek na poczatku tez potrafił płakać 2-3 godziny, ale masaze pomniejszyły problem i teraz ma chwilowe napady 2-3 razy dziennie. moim zdaniem najprerw warto spróbowac środków naturalnych, oczywiscie wybór nalezy do mamy :)
 
a co rozumiesz przez zaparcia? Czytałam gdzies ze dziecko karmione piersia ma prawo robic kupke nawet raz na tydzien, co znaczy ze dobrze przyswaja pokarm. Bartuś popuszcza po jedzeniu i robi jedna wielka :-D na dobe, kiedys 2 dni nie robił ale sie tym nie przejmowałam.
 
reklama
Do góry