reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachciewajki :)

reklama
Grudnióweczka - jak nie masz cukrzycy to na jakiegoś małego loda możesz sobie spokojnie pozwolić. Jakiegoś małego waniliowego na patyku, albo 2 gałki sorbetu spokojnie możesz. Ja mam cukrzycę i zestaw 2 gałki sorbetu z bitą śmietaną już jadłam - oczywiście bez wafelka i podczas spacerku, a cukier ok.
 
Do jablek to ja polecam zrobić takie cudenko jak jabka z krówką w środku.
Odkrajamy góre jablka tak zeby wyjmujemy miasz, ale nie caly tak zeby pozbyc sie srodka i pestek, wkladamy lyzke masla i pokruszona krowke, przykrywamy ta gora i wkladamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. na jakies 10 minutek. Potem sprawdzic czy krowka sie rozpuscila jak tak to wyjac i smacznego :)
 
mmm...Violet,ale apetycznie to brzmi :p następnym razem spróbuję :)

Jeśli chodzi o zachcianki to za mną chodzi jakieś ciasto z orzechami-tylko,że nie mam żadnego przepisu prostego i szybkiego przede wszystkim ;/
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja właśnie piekę struclę z makiem:-) znalazłam jakiś szybki i prosty przepis
efinka z orzechami to najprostsze byłoby kruche z polewą orzechową. Zagniatasz 1,5szkl mąki, pól margaryny, 5 łyżek cukru, jajko, łyżkę śmietany, 2 łyżeczki proszku do pieczenia i zapach migdałowy. Wygniatasz tym foremkę. W garnuszku rozpuszczasz pół szkl cukru, pół margaryny, 3 łyżki miodu, dodajesz 30 dag orzechów włoskich. Wlewasz to na ciasto i pieczesz ok 35 min w 200stC(nie za długo bo stwardnieje). Posypujesz wiórkami kokos. lub płatkami migdałowymi. Ostatnio to mi właśnie smakują takie konkretne smaki bez mieszania, albo mak, albo orzechy, albo jakies owocowe.
 
Do góry