reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

reklama
No a ja lamentowałam że idą trójki a tu znienacka górna jedynka się pokazała:tak: Chyba idą mu większą partią teraz i to wszystkie:szok: Bo już i trójki widac i czuc :-)
 
U nas też tylko dwie dolne jedynki i cisza jak na ten czas to chyba za mało? Kuba zaczął się znowu ślinić i mam tylko nadzieję ,że za chwilę zobaczę więcej ząbków!!!
pozdrawiamy
 
u nas też tylko 2 dolne jedynki:tak: i nawet ślinienia na kolejne nie ma, ale odkąd się pojawiły mała dostaję dwie łyżeczki twarogu, aby zachować biel- mam kumpele, która ma wciąż biała zęby, a to za sprawą zjadania dziennie kilku łyżek twarogu:) zobaczymy czy u nas zadziała to.
 
ell mam pytanie jaki twarożek dajesz chodzi mi o to czy tłusty czy półtłusty i wogóle jak go podajesz sam czy mieszasz z mlekiem????????
 
Pati stosowalam twarog u siebie kiedys i troszke mi wybielil- teraz przy malej też znowu podjadam, jakos wczesniej nie było czasu na systematyczność.

Emiete, podaję różnie taki jaki mam w domu, czasami tłusty czasami poltłusty, i jeśli jest twardy, taki prosto z lodówki, to dodaje mleczka, jeśli miekki to nie.

A o tym, ze twarog dobry na zeby już słyszałam od kilku osob, i jak dla mnie to to się sprawdza naprawdę, spróbujcie podjeść kilka dni z rzędu kanapki z twarogiem, i zobaczycie! Malej podaję łyżeczką, bo wiem, ze ona i tak to chwilę mieli, dla nas polecam na kanapkach- bo to chodzi o to aby miał dłuższy styk z zebami, a nie tylko połknięcie:) ja wolę kanapeczki, bo tak jakos bez chlebka sam mi nie podchodzi
 
Ja po kanapkach z twarogiem to mam zeby w kolorze bordo bo dla mnie kanapeczka z twarogiem obowiazkowo z drzemem z czarnej porzeczki:-) a do tego kawka- - wiec juz zupelnie tragedia;-):-)

A co do zebow to u nas 6 i zastanawiam sie na co teraz przyjdzie pora. I tak przy okazji - kiedy zamierzacie isc z maluchami do stomatologa? Jak te sprawy wygladaja w Polsce/Niemczech bo mnie sie wlasnie przypiomnialo, ze jeszcze przed urodzeniem Julka przyslali mi taka ulotke na ktorej zalecano pierwsza wizyte u stomatologa przed ukonczeniem pierwszego roku zycia. Chodzilo tu o ogolny oglad i kwestie przyzwyczajenia malucha do wizyt w gabinecie. Wedlug mnie ma to sens wiec pewnie po powrocie do domu umowimy sie na wizyte.
 
U Oli dalej dolne jedynki ale cos sie dzieje bo bolą ją dziąsełka i górne ma baardzo rozpulchnione. Tak sobie myślę, że górne jedynki pójdą hurtem z dolnymi dwójkami.
 
reklama
Pytałam mojej pani doktor kiedy przyjść z Mikołajkiem i powiedziała, że róznie rodzice przychodzą z maluszkami, ale raczej wtedy jak już są wszystkie ząbki. Ale kazała oglądac i jak zobacze jakieś przebarwienia, to mam przyjść. Ciekawe jak ja je zobacze, jak lukanie w paszczę tylko podstępem:eek:
 
Do góry