reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wzrost i waga naszych pociech !!

reklama
No tak masz rację. Może bym się tak nie obawiała jakby systematycznie po troszku przybierał, ale ostatnio stoi na tym 6kg dość długo, a apetyt ma niezły tzn. lubi mleko i zupki za to kaszki, po których podobno dzieci przybierają zupełnie mu nie smakują. No i poci się bardzo co też mnie niepokoi.
 
Matko dziewczyny pogońcie tych pediatrow, dzieci pieknie przybieraja, zdrowo rosna!! 30 deko nadwagi ? To brzmi jak obsesja :D Wezcie zmiencie lekarza, bo to jakas paranoja jest :))) Dopoki dziecko miesci sie do 97 centyla to nie ma mowy o zadnej otylosci ani nadwadze! To oznacza,ze dziecko rozwija sie zdrowo i prawidlowo :)))))))))
wiesz lekarze biją na alarm ,bo robi się u nas druga Ameryka :szok: już niemowlęta mają problemy z nadwagą i problem ten zaczyna z roku na rok rosnąć ! dziecko ,które ma nadwagę już w tym wieku będzie miało zawsze już tendencje do tycia i taka jest prawda ...rozmawaiałam już z niejednym lekarzem na ten temat i wiesz mi ,że problem jest duży !...zresztą co tu dużo pisać...jak widze na spacerach ile dzieciaczków wyglądaja jak zawodnicy sumo to jestem przerażona:szok:
 
No tak masz rację. Może bym się tak nie obawiała jakby systematycznie po troszku przybierał, ale ostatnio stoi na tym 6kg dość długo, a apetyt ma niezły tzn. lubi mleko i zupki za to kaszki, po których podobno dzieci przybierają zupełnie mu nie smakują. No i poci się bardzo co też mnie niepokoi.
a robiłaś podstawowe badania (morfologia,mocz) ? my przy takiej samej wadze i podobnym wzroście ważymy 6650gr ...spadłyśmy z 25centyla na 3 ale tylko z waga ,bo wzrost idzie równo cały czas (67cm. teraz) i pediatra absolounie nie kazała się martwić ...my jesteśmy b.szczupli więc dziecko jakie ma być ? i dodała ,żeby absolutnie nie przyszło mi dogłowy ją tuczyć teraz !!! badania zleciła profilaktycznie i wszytsko jest ok :tak:
 
No popatrz, a twoja Gabrysia jeszcze jest trochę starsza od mojego Oliśka. My też raczej jesteśmy szczupli, i oboje z mężem jako dzieci byliśmy drobni. Robiliśmy badania podstawowe tj. krew, mocz i usg brzuszka i wszystko jest ok. Sama sądzę, że taka jego uroda aczkolwiek nasza lekarka skierowała go na szczegółowe badania. A powiedz mi czy twoja córcia siedzi już sama i czy jest silna tj. obraca się z pleców na brzuszek itp.? Niektóre mamy piszą tu o wyczynach swoich dzieci, a Oliwierkowi daleko do tego.:-(
 
No popatrz, a twoja Gabrysia jeszcze jest trochę starsza od mojego Oliśka. My też raczej jesteśmy szczupli, i oboje z mężem jako dzieci byliśmy drobni. Robiliśmy badania podstawowe tj. krew, mocz i usg brzuszka i wszystko jest ok. Sama sądzę, że taka jego uroda aczkolwiek nasza lekarka skierowała go na szczegółowe badania. A powiedz mi czy twoja córcia siedzi już sama i czy jest silna tj. obraca się z pleców na brzuszek itp.? Niektóre mamy piszą tu o wyczynach swoich dzieci, a Oliwierkowi daleko do tego.:-(
przewraca się już od dawna ...ze 3 miesiące ...teraz turla się po całym mieszkaniu :tak: co do siedzenia to jak ją posadze to siedzi :tak: na foteliku z pozycji pół leżącej podciągnie się ,ale z brzuszka i z płaskiego leżenia na plecach jeszcze nie ...Ja się tym nie martwie ,bo idziemy książkowo...w książecze zdrowia w rozwoju psychoruchowym pediatra zawsze zalicza nam wszytskie umiejęności ,które powinny być w danym miesiącu :tak: samodzielne siedzenie/siadanie przypada na 9 miesiąc, więc mamy jeszcze chwilkę :tak:
uważam,że jeśli Twój Mały jeszcze się nie przewraca to warto to skonsultować z neurologiem...zbada ,zaleci ćwiczonka wspomagające najwyżej i już :tak:
 
przewraca się już od dawna ...ze 3 miesiące ...teraz turla się po całym mieszkaniu :tak: co do siedzenia to jak ją posadze to siedzi :tak: na foteliku z pozycji pół leżącej podciągnie się ,ale z brzuszka i z płaskiego leżenia na plecach jeszcze nie ...Ja się tym nie martwie ,bo idziemy książkowo...w książecze zdrowia w rozwoju psychoruchowym pediatra zawsze zalicza nam wszytskie umiejęności ,które powinny być w danym miesiącu :tak: samodzielne siedzenie/siadanie przypada na 9 miesiąc, więc mamy jeszcze chwilkę :tak:
uważam,że jeśli Twój Mały jeszcze się nie przewraca to warto to skonsultować z neurologiem...zbada ,zaleci ćwiczonka wspomagające najwyżej i już :tak:

Ooo, to mnie pocieszyłaś bo moja tez jeszcze sama nie siada, jak ją posadzę to siedzi bardzo stabilnie już.

Jak Julka się nie przewracała na boczki to lakarz kazał ją kulać i załapała:tak:
 
reklama
ojej a moja mala wydaje sie taka drobna ale wymiary ma konkretne - 71 cm wzrostu chociaz lekarka podkurczala nozki podczas mierzenia, co mnie troche zdziwilo (ubranka juz rozmiar 80) i 8,5 kg wagi
karmimy sie dalej cycusiem plus gdy piers wymieka mm oraz zupki jarzynowe z mieskiem, czasem zoltkiem, deserki, kaszki ostatnio wogole nie chce jesc
 
Do góry